начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Здравейте имам проблем с арендатор

Казуси за недвижими имоти


Здравейте имам проблем с арендатор

Мнениеот hideboom » 22 Ное 2021, 15:57

Има имот който е преписан на мое име но преди това баба ми (уж) е подписала договор в които няма срок( безсрочен) , а това няма как да е станало защото по това време имота се е водел на 3-ма собственика.
Земята от 5 години е на мое име и договор не съм подписвал и си взимам арендата в случая пари. Искам да прекратя договора за аренда но този който я стопанисва ми казва че трябва да изчакам 2 земеделски години преди да я върне.Уж е минаван договора през нотариус но друг човек е представлявал тези 3-ма собственика на имота, което още повече води до нещо нередно.

Казуса е следния направо да се обръна към адвокат за да докажем, че този договор не е истински и не е фективен защото са минали повече от 5 години и не трябва да чакам 2 години за да си върна земята за мое лично ползване.

Как да постъпя и каква е сумата за прекратяване на такъв договор през нотариус.
hideboom
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Ное 2021, 15:33

Re: Здравейте имам проблем с арендатор

Мнениеот guest1 » 22 Ное 2021, 20:01

За домашно - Закон за арендата в земеделието, а после - адвокат, вещ в подобни дела!

Само една бележка - ако прекратяването е без форсмажорни причини - даже не са само две години!
Чл. 29. (1) Договорът за аренда, сключен без определен срок, може да бъде прекратен едностранно от всяка една от страните с писмено предизвестие, отправено след изтичането на четвъртата година. Ако не е уговорено друго, предизвестието е със срок две стопански години. То трябва да се отправи най-късно до изтичането на стопанската година, предшестваща началото на срока от две стопански години.
§ 2. По смисъла на този закон:
3. "стопанска година" е времето от 1 октомври на текущата година до 1 октомври на следващата година;

Тоест - сега (22 ноември 2021 г) връчено предизвестие - прекратяването ще е от 1 октомври 2024 година!
Последна промяна guest1 на 23 Ное 2021, 11:30, променена общо 1 път
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1871
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Здравейте имам проблем с арендатор

Мнениеот hideboom » 23 Ное 2021, 11:05

С такъв вид договор , безсрочен мисля че след консултация с адвокат всичко ще приключи много бързо , защото арендата е 5 години а не безсрок.
hideboom
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Ное 2021, 15:33

Re: Здравейте имам проблем с арендатор

Мнениеот guest1 » 23 Ное 2021, 11:32

hideboom написа:С такъв вид договор , безсрочен мисля че след консултация с адвокат всичко ще приключи много бързо , защото арендата е 5 години а не безсрок.

Това ... сам ли си го измислихте?

Защо тогава е този текст:
Чл. 28. (2) Развалянето на договор за аренда, сключен за срок, по-дълъг от 10 години или пожизнено, става по съдебен ред.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1871
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron