начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Издирване на документи за стара къща

Казуси за недвижими имоти


Издирване на документи за стара къща

Мнениеот ivmar41 » 16 Дек 2021, 09:56

Става въпрос за дворно място с една стара къща в него, намиращи се в Пловдив.
Къщата е на над 100 години.Имотът е бил национализиран и след това през деветдесетте години е реституиран. В решението за възстановяване на правото на собственост е описано дворното място. Пише, че всички подобрения, насъждения и напоителни системи се оценяват по отделно. Към решението има скица за имота, като в скицата е отразена въпросната къща, но самата тя не е описана в решението. В решението пише само "трайните насъждения и подобренията се оценяват отделно".
В протокола за въвеждане във владение пише следното:
Трайни, насъждения, напоителни съоръжения и други подобрения:
Свързаните с подобренията отношения се уреждат съгласно § 4 „в” от ЗСПЗЗ.

Трябва да издиря някакъв документ, в който да е описана тази къща.
За къщата съм убедена, че е имало документи преди национализацията, защото дядо ми е водил дела за земята и къщата с негови роднини и им е изплатил обезщетения, за да остане имотът за него, но нямам никакви документи касаещи тези процедури. След национализацията до 1992 в нея са били настанени работници на ТКЗС, след реституцията освобождават къщата и тя си остава на собственика.
В кадастъра, сградата е нанесена и описана.
Моята майка има спомен, че началото на 90-те години когато е имало достъп до архивите тя лично е разглеждала цялото досие за национализираните ни имоти и там всичко е било подробно описано и постройките и дори насъжденията са били изброени. Иска ми се да разбера днес къде се съхраняват тези документи, за да ги прегледам и аз.
Бих искала да разбера как мога да издиря стар нотариален акт примерно без да знам номер дата и т.н
Бях до поземлена комисия от където ми дадоха решенията за възстановяване правото на собственост и скиците, видях че ги извадиха от досие, и смятам, че там може да има документи, които да ми свършат работа, нямам идея аз мога ли да изискам това досие и да прегледам всичко налично?

Изобщо не зная от къде да подхвана...
ivmar41
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Апр 2021, 09:25

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron