начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Какъв адвокат да наема за подялба на имот?

Казуси за недвижими имоти


Какъв адвокат да наема за подялба на имот?

Мнениеот val4o123 » 22 Дек 2021, 03:59

Здравейте. Може ли някой да ми обясни какъв адвокат да наема за подялба на имот? Нужно ли е адвоката да е много добър и много разбиращ, или е достатъчно да наема адвокат, който не е опитен и основната му функция ще е да бъде мой представител в съда? С други думи, нужен ли ми е силен адвокат, или нещата могат да станат със всеки адвокат, без значение колко е разбиращ?

Обяснете ми какви са рисковете, ако наема слаб адвокат. Какво може да се обърка? Подялбата на имот като война по време на развод ли е? В смисъл такъв, по време на подялба, всяка от присъстващите стари нахалства и се бори за част, заради което е нужен добър, устат, нахален и приказлив адвокат?

Аз бих искал да се размина с евтин адвокат, но не искам да бъда прецакан с подялбата. Затова, ще наема силен адвокат, ако е нужно.

Може ли да ми обясните какви са причините поради които да не наема слаб, а силен адвокат за подялбата?

Благодаря.
val4o123
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 23 Юли 2021, 13:17

Re: Какъв адвокат да наема за подялба на имот?

Мнениеот nikodim77 » 22 Дек 2021, 05:17

Не! Не е истина…!!!
Изключителен въпрос?! Аз не смея и да си помисля да ви отговоря, - не е от компетентността ми! Боже, „силен” или „слаб”? Кой да наемете?!
Все пак сте задал въпроса на правилното място, защото ще получите най-компетентния, смислен, дори вдъхновяващ отговор от един от корифейте в праваните науки, дългогодишен и… форумен участник, guest1, аако той не отговори, може би брат му - близнак Жоро ще го стори с охота! А най-вероятно ще осъществи и подялбата…
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Какъв адвокат да наема за подялба на имот?

Мнениеот ivan_lawyer » 22 Дек 2021, 08:42

Не ги обичам делбите, но следното - първо изчислете си за себе си - квотите, при делбата има квоти - 3/8 или 5 /8-ми, има нужда от прецизност, оттам нататък - вече няма широк вариант да направите прилапване, тоест да направите така, че да хапнете имота, има ама не е за интернет.

Като си направите планетариума, ще може да следите развитието на нещата, адвоката трябва да внесе една искова молба, на мен съдиите ми се дразнят ако се явя лично, предпочитам да съм напълно друг като личност при такива дела, трудови и делби, да кажем Топлофикации, имам и свързани с течове на фуги.

Квотите, това е важно, защото - делото ще препусне по най-откачен начин, а то трябва всъщност да свърши, ама все не свършват, то си е еди-какво си - Христо Стоичков най-добре се изразява, зависи и на кой съдия се попадне, всичко е толкова относително, аз вече съжалявам, че съм адвокат.

Но една предварителна проверка на документите не Ви е излишно. Всеки адвокат ще се справи, на хонорара е 500 лева, това трябва да си платите, ще си плащате, Вулджева е в София сигурен скъп или евтин, аз не знам изобщо от кой град сте.

Трябва да се види едно-друго - кой ползва имота и такива неща.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 19 госта


cron