начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Имам ли право да къртя вратата в имот, в който имам части?

Казуси за недвижими имоти


Имам ли право да къртя вратата в имот, в който имам части?

Мнениеот val4o123 » 30 Дек 2021, 01:50

Имам ли право да къртя вратата, с цел проникване, в имот, в който имам идеални части, но ме ме допускат? Искам да направя снимки и видео на целия имот, за да покажа снимките и видеото на един човек, който ще ми каже дали имота е делим или неделим, кое е делимо и кое не. Аз ще отида на имота, но нямам ключ за входната врата, а съсобствениците много ме мразят и има вероятност да не бъда допуснат доброволно. Ако не ме допуснат доброволно, какво да правя - да се обадя в полицията, или да къртя врата или прозорец и след това да вляза?

Ако не къртя, а се обадя в полицията, това ще гарантира ли че ще бъда допуснат в имота да си свърша работата със снимките и видео клипа? Как полицията ще направи така, че да ми пуснат?

Питам, защото не искам да давам пари за билет, а след това да се окаже, че трябва да се прибирам, без да съм свършил работата, за която съм отишъл.

Благодаря.
val4o123
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 23 Юли 2021, 13:17

Re: Имам ли право да къртя вратата в имот, в който имам част

Мнениеот berto » 30 Дек 2021, 07:58

Здравейте, val4o123,

нямате право да къртите врата, но имате право да заведете в съда един ревандикационен иск по чл. 108 от Закона за собствеността. За да го проведете този иск си намерете НОТАРИАЛНИЯ АКТ на имота, в който пише, че имате идеална част и сте съсобственик. Най-добре се обърнете към адвокат, специалист по вещно право! Успех!
berto
Потребител
 
Мнения: 312
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Имам ли право да къртя вратата в имот, в който имам част

Мнениеот ivanov_p » 30 Дек 2021, 09:31

Не само нямате право да разбивате вратата, а това е престъпление от общ характер и може да ви донесе големи неприятности и да ви струва много пари. Потърсете НА в съответната агенция по вписванията, вероятно такъв има на името на някой от наследодателите - дядо, баба, съберете удостоверенията за наследници и си намерете адвокат, защото е напълно безсмислено вещо лице да дава заключение, което да си четете на чашка. Има нарочен ред за дела, там съдът ще назначи специалист, който да отговори на въпроса и т.н.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Имам ли право да къртя вратата в имот, в който имам част

Мнениеот val4o123 » 31 Дек 2021, 15:27

Мерси за отговорите. Само не разбрах - ако отида на имота само с нотариални актове и лична карта, а съсобственика не ме пусне, ще бъде ли той задължен да ме пусне, ако викна полиция и си покажа нотариалните актове?
val4o123
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 23 Юли 2021, 13:17

Re: Имам ли право да къртя вратата в имот, в който имам част

Мнениеот berto » 31 Дек 2021, 17:55

Здравейте отново val4o123,

най-добре изчакайте празниците тези дни и отидете на адвокат след Нова година. Заведете дело и бъдете спокоен! Весело посрещане на Новата година и успех в начинанията!
berto
Потребител
 
Мнения: 312
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Имам ли право да къртя вратата в имот, в който имам част

Мнениеот guest1 » 01 Яну 2022, 15:53

val4o123 написа:Само не разбрах - ако отида на имота само с нотариални актове и лична карта, а съсобственика не ме пусне, ще бъде ли той задължен да ме пусне, ако викна полиция и си покажа нотариалните актове?

Не бъркай нещата! Това, че имота е ваш собствен/съсобствен - още не означава, че може да влизате когато си поискате!
Най-простия пример - давате под наем наша собственост. Прехвърлени права на ползване и владение.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1791
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 27 госта


cron