начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Колко струва подялба на имот, ток и вода?

Казуси за недвижими имоти


Колко струва подялба на имот, ток и вода?

Мнениеот val4o123 » 05 Яну 2022, 10:10

Здравейте. Може ли някой, който има опит с поделбите, да ми обясни колко пари би ми изляло дело, целящо подялбата на имота, както и разделянето на тока и водата, така че тока и водата да не са общи?

Въпроса се отнася за всеки разход, включен в процеса по подялбата.
val4o123
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 23 Юли 2021, 13:17

Re: Колко струва подялба на имот, ток и вода?

Мнениеот ivan_lawyer » 05 Яну 2022, 11:35

Има няколко вида подялби, може да е чрез съда, може доброволно.

Отделно - може да се си останете собственици, но на Вас да Ви дадат един етаж, на другият - друг.

Всякакви варианти има, а може да се съдите - което не е приятно.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Колко струва подялба на имот, ток и вода?

Мнениеот val4o123 » 05 Яну 2022, 14:35

ivan_lawyer написа:Има няколко вида подялби, може да е чрез съда, може доброволно.

Отделно - може да се си останете собственици, но на Вас да Ви дадат един етаж, на другият - друг.

Всякакви варианти има, а може да се съдите - което не е приятно.


Става въпрос за съдебна делба, тъй като човека е заядлив и не иска доброволно, защото обича да дразни. Колко пари би ми струвало, ако е съдебно?

И не можах да разбера, какъв адвокат ми е необходим? Нужно ли е адвоката да бъде евтин или е задължително да наема силен адвокат, който е и скъп? Питам, защото не знам подялбата дали е обикновено дело, с което всеки адвокат може да се справи, или е нужен опитен адвокат, тъй като има тънкости, с които не всеки адвокат може да се справи.
val4o123
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 23 Юли 2021, 13:17

Re: Колко струва подялба на имот, ток и вода?

Мнениеот ivan_lawyer » 06 Яну 2022, 01:53

Цената се определя от цената на имота, но трябва да се плати 400 лева на адвокат, процент към съда, това става - най-накрая, прави се и експертиза около 200 лева.

Адвокат трябва - поне да определи квотите, иначе - делбата е най-сложната материя - ако наскачат други адвокати, става сложно. Тоест - ако почнат контра-аргументи, както е навсякъде, ще стане дълъг процес.

И скъп и евтин адвокат е еднакво. Скъпият ще Ви вземе повече, но - ще свърши същото като услуга, в случаят не препоръчвам скъп - защото - ако не връща обаждания, и-мейли, прави се на зает, ще се изнервите, Вие си решавате. Евтиният - ще се разтърчи, има вписване в Агенцията за имоти, да се ходи до данъчното преди това, след което се чака дълго време.

Съдията като насрочи дело, се чакат призовки, тоест - това отблъсква адвокатите от тези дела.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron