начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Отдаване под наем НЕ от собственик

Казуси за недвижими имоти


Отдаване под наем НЕ от собственик

Мнениеот cvetan12 » 08 Мар 2022, 20:44

Здравейте.
Имам имот/апартамент, който искам да отстъпя/дам право на родителите ми да го ползват и отдават под наем и съответно да получават наема. Аз не желая да получавам никакви пари от там.
Какъв вариант имам да им отстъпя това право, като те съответно ще декларират прихода.
Благодаря на отзовалите се!
cvetan12
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Мар 2022, 20:37

Re: Отдаване под наем НЕ от собственик

Мнениеот guest1 » 09 Мар 2022, 02:07

cvetan12 написа:Здравейте.
Имам имот/апартамент, който искам да отстъпя/дам право на родителите ми да го ползват и отдават под наем и съответно да получават наема. Аз не желая да получавам никакви пари от там.
Какъв вариант имам да им отстъпя това право, като те съответно ще декларират прихода.
Благодаря на отзовалите се!

За разпореждането - пълномощно, а за това, приходите да са на тяхно име - дарение.
Макар, че - не виждам какво ви притеснява - вие да получавате и декларирате доходите, да си плащате данъка и остатъка да им го давате.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1804
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Отдаване под наем НЕ от собственик

Мнениеот ykovachev » 09 Мар 2022, 12:20

Ако искате да оформите отношенията си с документ, можете да сключите договор за заем за послужване (няма нищо общо с ония заеми, дето се дават пари (заеми за потребление) - това е нещо като наем, но без да се дължи наемна вноска). Но иначе няма проблем те сами да дават имота под наем - не е нужно да си собственик или титуляр на вещно право на ползване, за да отдаваш под наем една вещ. Стига наемателят да няма някакви притеснения, отношенията между наемодател и собственик (титуляр на право на ползване) не са негова грижа по принцип. Ако самият наемател се притеснява от някакви проблеми, защото наемодателите не са собственици - пристъпвате към сключването на договора, за който писах по-горе и отбелязвате вътре, че заемателите имат право да отдават заетия имот под наем.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron