начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Строителство на калкан

Казуси за недвижими имоти


Re: Строителство на калкан

Мнениеот ichko7 » 15 Сеп 2022, 17:59

ivanov_p написа:Вашата къщата е на калкан, ако някой ви е казал друго е нямал хабер от понятие кое какво е. При строежа сте навлезли в чужд имот, съседът ви може да поиска да премахнете стрехата с дело и ще платите и разноските по него.
Къщата ви е строена като такава на калкан, което го пише и в строителните книжа, стената е правена като калканна стена. Единственото нарушение е стрехата, която е напълно излишна защото няма никакъв конструктивен смисъл да има стреха над калкан, а и е незаконна. Няма проблеми и с копаенето, имотите са на скат и ще има съвсем малък изкоп към улицата. Съседа няма да има проблеми с РС, ако го поиска, няма как и да го обжалвате успешно. Като започне строителството ще хванете неговите строители да оправят стрехата, дотогава няма защо да се притеснявате и да го мислите повече, още по-малко да обикаляте институции, за да не дойдат и те да ви накарат да махнете стрехата.
Съседния имот не е лош и вероятно се препродава защото му скача цената.

Не сме навлизали никаде.Покрива е заварено положение, ние само го реновирахме.Именно той ни подведе ,че къщата не е на "калкан"
ichko7
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Авг 2022, 17:16

Re: Строителство на калкан

Мнениеот ichko7 » 15 Сеп 2022, 18:08

Не знам ,дали някой във форума разбира , че ние бяхме излъгани за тази къща. И една от причините е този покрив.Зашо е направен така и изобшо законен ли е? И какво съм виновен аз ,че дадох хиляди лева за да го реновирам и сега трчбва да го преправям за моя сметка.?
ichko7
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Авг 2022, 17:16

Re: Строителство на калкан

Мнениеот ivanov_p » 16 Сеп 2022, 08:53

ichko7 написа:Не знам ,дали някой във форума разбира , че ние бяхме излъгани за тази къща. И една от причините е този покрив.Зашо е направен така и изобшо законен ли е? И какво съм виновен аз ,че дадох хиляди лева за да го реновирам и сега трчбва да го преправям за моя сметка.?


Били сте излъган, защото сте искали да ви излъжат. Хората вярват на най-големите небиавлици ако това ги устройва, иначе нямаше да има мошеници.
Казах ви, няма какво повече да мислите, като дойде новия собственик и започне да строи ще платите нещо на бригадата да премахне тази стреха и приведе стената в ред. Дали сте 1000, ще дадете още 2-3000 по сегашни цени и ще си махнете едно главоболие, а оттам започвате сутрин и вечер да се молите да не ви идват главоболия които не се премахват с пари.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Строителство на калкан

Мнениеот ichko7 » 10 Окт 2022, 19:33

Ако иска някой, просто от интерес да разбере как се разви този имотен казус.може да прочете поста ми.От август месец контактувам с общината по този случай.Като заинтересована страна по чл.131 ал.2 ние търсихме информация от гл.архитект и неговите сътрудници всяка седмица ,за РС.По този повод входирах молба,която бе приета.През цялото това време ,лично или по телефон ми се казваше, че в съседният парцел нама все още РС.Тоест ,аз няма какво да обжалвам .Както е по право в 14 дневен срок.Преди три дни последно ми се каза ,че няма развитие.Днес изневиделица в парцела влязоха багери и започна строеж.Тогава от общината никазаха ,че има РС от м.Февруари ?!!!.Но видители това РС не било качено в официалният регистър , а било забравено в папката на гл.архитект и затова без да искат са на били заблудили !!!??.Друг е въпроса ,че никой не ни уведоми и когато този парцел получи виза за строеж.Ако това не мирише ,здраве му кажи.
ichko7
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Авг 2022, 17:16

Re: Строителство на калкан

Мнениеот guest1 » 10 Окт 2022, 20:31

Най-голямата ви грешка:
ichko7 написа:През цялото това време ,лично или по телефон ми се казваше, че в съседният парцел нама все още РС.

Тоест ... нямате нищо „черно на бяло“ - с изходящ номер, дата и печат!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1798
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Строителство на калкан

Мнениеот ivanov_p » 11 Окт 2022, 08:07

ichko7 написа:Ако иска някой, просто от интерес да разбере как се разви този имотен казус.може да прочете поста ми.От август месец контактувам с общината по този случай.Като заинтересована страна по чл.131 ал.2 ние търсихме информация от гл.архитект и неговите сътрудници всяка седмица ,за РС.По този повод входирах молба,която бе приета.През цялото това време ,лично или по телефон ми се казваше, че в съседният парцел нама все още РС.Тоест ,аз няма какво да обжалвам .Както е по право в 14 дневен срок.Преди три дни последно ми се каза ,че няма развитие.Днес изневиделица в парцела влязоха багери и започна строеж.Тогава от общината никазаха ,че има РС от м.Февруари ?!!!.Но видители това РС не било качено в официалният регистър , а било забравено в папката на гл.архитект и затова без да искат са на били заблудили !!!??.Друг е въпроса ,че никой не ни уведоми и когато този парцел получи виза за строеж.Ако това не мирише ,здраве му кажи.


Вие не може да обжалвате разрешението за строеж, а и да имахте право обжалването нямаше да е успешно, само ще се скарате със съседа, той ще заведе дело и ще ви принуди да махнете частта от покрива в неговия имот, като ще платите и разноските по делото, освен тези по премахването. Като дойде техническия или собственика говорете с него като стигнат до вашия покрив да го приведат в съответствие със закона, така ще е най-евтино за вас.
Вие какво точно искате да обжалвате, че съседа ви няма право да строи защото вие сте нарушили закона?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Строителство на калкан

Мнениеот Melly » 12 Окт 2022, 23:57

Пейчо (шегичка), не подвеждай с категоричното си становище питащия. :D
Отделно, авторът на темата не обърна достатъчно внимание на мнението ми, че трябва да се провери градоустройството на квартала, в който попада неговият и съседния имот, да не споменавам, че за София от 2007 действа специален закон по отношение на някои разпоредби от ЗУТ.
Тази материя никак не е за даване на еднозначни отговори!

Поздрав!
https://www.youtube.com/watch?v=BBmE8_P6DoA
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Строителство на калкан

Мнениеот ichko7 » 13 Окт 2022, 17:44

А може ли да попитам , къде да проверя градоустройствения план на квартала.
ichko7
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Авг 2022, 17:16

Re: Строителство на калкан

Мнениеот Melly » 13 Окт 2022, 23:06

ichko7 написа:А може ли да попитам , къде да проверя градоустройствения план на квартала.


Мога да "мога", но мога и да не желая в конкретния случай да отговоря на поставения въпрос. Не за друго, а все едно да ви дам книгата "Бай Ганьо" в превод на китайски език. Убедена съм, че няма да разберете нищичко от нея. :idea:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Предишна

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 27 госта


cron