начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

2 години за ПУП, от които 8 месеца съобщаване на ПУП

Казуси за недвижими имоти


2 години за ПУП, от които 8 месеца съобщаване на ПУП

Мнениеот pavel_v » 23 Авг 2022, 12:32

Здравейте,

Имам процедура за ПУП, която този месец навърши 2 години и все още не й се вижда края. Големите забавяния бяха миналата година във връзка с доказване на водоснабдяването на парцела и тази година във връзка със съобщаването на ПУП-а на собствениците на съседните парцели.
Забавянето заради водоснабдяването беше поради създаден "параграф 22" в законите - от една страна от НАГ казаха, че само с поставена сонда мога да докажа водоснабдяване в моя случай. От друга страна Басейнова дирекция отказваха разрешение за сондата понеже земята се води земеделска. В крайна сметка след 3-4 месеца "мислене" от НАГ излязоха със становище, че земята е част от землището на село Железница (тя е ЖМ1) и след това становище вече Басейнова дирекция дадоха разрешение за сондата.
Тази година от началото на годината тече процедура по съобщаване на ПУП-а ми на съседите. Документите бяха в община Панчарево за съобщаването от самото начало на годината. Там отне около 3-4 месеца да се получат от поземлената комисия всички собственици (и техните адреси) на съседните 3 парцела. Съответно после около 2 месеца отне самото съобщаване завършило с белжки на самия парцел. След това документите се върнаха в НАГ където първо около 2 седмици бяха загубени някъде по веригата деловодство -> правен отдел. След още 2 седмици от правния отдел върнаха документите обратно в община Панчарево за до-съобщаване на ПУП-а на наследниците на един починал съсед. Документите са в Панчарево от 28-ми Юли и вчера (21-ви Август) служителката от Панчарево ми заяви, че все още не е започнала нищо по тях и ако мога аз да заведа съседите да се разпишат. Аз вече водих април месец 5-ма от съседите, които успях да намеря. И ми е трудно да излизам от работа и да върша аз работата на общинските служители.
Та процедурата за до-обявяване на последните двама наследници съвсем спокойно може да отнеме пак 5-6 месеца. И после не се знае пак какво ще стане и дали няма да изкочат нови "препятствия".

След това дълго обяснение въпросът ми е:
Има ли законен начин да накарам нещата да се забързат? В смисъл, има ли адвокати, които се занимават с такива казуси? И ако има такива, наемането на такъв би ли помогнало нещата да завършат по-бързо или просто процедурите са зле измислени и са обречени да се точат с години?

(В смисъл, в моята представа получаването на всички наследници би трябвало да е проверка в база данни и да отнема няколко минути, не 4 месеца. Също от правния отдел на НАГ със седмици не ми отговарят на имейлите и накрая по телефона, когато успявам да се свържа, ми казват, че не знаят къде точно са ми документите).
pavel_v
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Юни 2019, 18:36

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron