начало
Въвеждането на унифициран подход за работата на съдебните служители ще повиши доверието в правосъдието Въвеждането на унифициран подход за работата на съдебните служители ще повиши доверието в правосъдието

възбрана

Казуси за недвижими имоти


възбрана

Мнениеот Дарина » 15 Мар 2003, 17:51

Наложена е върху ЖСК през 1957 год. след дело започнато през 1955 год. Къде и какво да търся и каква е процедурата за вдигане на забрана? А най-странното е, че през изминалата година в това ЖСК са продадени поне три апартамента и не ми е ясно никой ли не е намерил този проблем преди мен или просто са си затворили очите.
Дарина
 

Re: възбрана

Мнениеот Тета » 16 Мар 2003, 19:28

Делото, по което е наложена възбраната като обезпечителна мярка, сигурно отдавна е приключило. Намерете го в архива на съда. Сигурна съм, че има решение по същество или определение за прекратяване.
Възбраната сигурно е вдигната, но това просто не е отразено в Службата по вписванията.Никой не си е направил труда да занесе там това съдебно решение/определние. Ако намерите съдебното решение/определение, считам, че и сега няма пречка вдигането на възбраната да бъде вписано и сега.
Тета
 

Re: възбрана

Мнениеот kolega » 17 Мар 2003, 09:57

Изрови от служба вписване някое от нотариалните дела по предходните сделки, можеш давидиш нещо интересно.
kolega
 


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron