начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

ИЗДРЪЖКА ОТ РАБОТЕЩ В АНГЛИЯ

Message board for English speakers


ИЗДРЪЖКА ОТ РАБОТЕЩ В АНГЛИЯ

Мнениеот gitsa » 22 Мар 2006, 11:41

ЗДРАВЕЙТЕ!
БИВШИЯТ МИ СЪПРУГ РАБОТИ В АНГЛИЯ ОТ 2 ГОДИНИ И МИ Е СПОМЕНАЛ, ЧЕ ИМА ФИРМА И НАЕМА РАБОТНИЦИ-БЪЛГАРИ, РУМЪНЦИ, АЛБАНЦИ... ЧЕТИРИ ИЛИ ПЕТ ПЪТИ ГОДИШНО СИ ИДВА ПО БИЗНЕС ТУК, В БЪЛГАРИЯ. ИСКАМ ДА ПОДЧЕРТАЯ, ЧЕ ФИНАНСОВОТО МУ СЪСТОЯНИЕ Е ЗАВИДНО. СЪГЛАСНО СПОРАЗУМЕНИЕТО ПРИ РАЗВОДА МИ ДЪЛЖИ ИЗДРЪЖКА ЗА ДЪЩЕРЯ НИ В РАЗМЕР НА 5000 ЛВ./ПРЕДИ ДЕНОМИНАЦИЯТА/. ПОНАСТОЯЩЕМ ПЛАЩА 70 ЛВ., ПОНЕЖЕ СЧИТА, ЧЕ Е ПРЕДОСТАТЪЧНА СУМА ЗА ДЕТЕ В 7-МИ КЛАС. СМЯТАМ ДА РАЗГОВАРЯМ С НЕГО ЗА УВЕЛИЧЕНИЕ НА ИЗДРЪЖКАТА /НЕДОКУМЕНТИРАНО, РАЗБИРА СЕ/, НО ИСКАМ ДА ПОПИТАМ: "АКО НЕ УСПЕЕМ ДА СЕ СПОРАЗУМЕЕМ, НА КАКВА ИЗДРЪЖКА БИХ МОГЛА ДА РАЗЧИТАМ, ИМАЙКИ ПРЕДВИД, ЧЕ ИМА БИЗНЕС В АНГЛИЯ, КОЙТО ПРЕДПОЛАГАМ НЕ МОЖЕ ДА УКРИЕ, КАКТО СТАВА ТУК?" ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!
gitsa
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Мар 2006, 15:48

Re: ИЗДРЪЖКА ОТ РАБОТЕЩ В АНГЛИЯ

Мнениеот donna » 22 Мар 2006, 11:49

gitsa написа:ЗДРАВЕЙТЕ!
БИВШИЯТ МИ СЪПРУГ РАБОТИ В АНГЛИЯ ОТ 2 ГОДИНИ И МИ Е СПОМЕНАЛ, ЧЕ ИМА ФИРМА И НАЕМА РАБОТНИЦИ-БЪЛГАРИ, РУМЪНЦИ, АЛБАНЦИ... ЧЕТИРИ ИЛИ ПЕТ ПЪТИ ГОДИШНО СИ ИДВА ПО БИЗНЕС ТУК, В БЪЛГАРИЯ. ИСКАМ ДА ПОДЧЕРТАЯ, ЧЕ ФИНАНСОВОТО МУ СЪСТОЯНИЕ Е ЗАВИДНО. СЪГЛАСНО СПОРАЗУМЕНИЕТО ПРИ РАЗВОДА МИ ДЪЛЖИ ИЗДРЪЖКА ЗА ДЪЩЕРЯ НИ В РАЗМЕР НА 5000 ЛВ./ПРЕДИ ДЕНОМИНАЦИЯТА/. ПОНАСТОЯЩЕМ ПЛАЩА 70 ЛВ., ПОНЕЖЕ СЧИТА, ЧЕ Е ПРЕДОСТАТЪЧНА СУМА ЗА ДЕТЕ В 7-МИ КЛАС. СМЯТАМ ДА РАЗГОВАРЯМ С НЕГО ЗА УВЕЛИЧЕНИЕ НА ИЗДРЪЖКАТА /НЕДОКУМЕНТИРАНО, РАЗБИРА СЕ/, НО ИСКАМ ДА ПОПИТАМ: "АКО НЕ УСПЕЕМ ДА СЕ СПОРАЗУМЕЕМ, НА КАКВА ИЗДРЪЖКА БИХ МОГЛА ДА РАЗЧИТАМ, ИМАЙКИ ПРЕДВИД, ЧЕ ИМА БИЗНЕС В АНГЛИЯ, КОЙТО ПРЕДПОЛАГАМ НЕ МОЖЕ ДА УКРИЕ, КАКТО СТАВА ТУК?" ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!


Госпожо,доказателства могат да бъдат събирани и от чужбина ,вярно е ,че производството ще протече по-бавно с оглед процедурите по събирането на доказателстават и насрочване на заседанията , а ако бившия ви съпруг ви е в Англея и живее там може да бъде призован и в чужбина .
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: ИЗДРЪЖКА ОТ РАБОТЕЩ В АНГЛИЯ

Мнениеот donna » 22 Мар 2006, 11:58

donna написа:
gitsa написа:ЗДРАВЕЙТЕ!
БИВШИЯТ МИ СЪПРУГ РАБОТИ В АНГЛИЯ ОТ 2 ГОДИНИ И МИ Е СПОМЕНАЛ, ЧЕ ИМА ФИРМА И НАЕМА РАБОТНИЦИ-БЪЛГАРИ, РУМЪНЦИ, АЛБАНЦИ... ЧЕТИРИ ИЛИ ПЕТ ПЪТИ ГОДИШНО СИ ИДВА ПО БИЗНЕС ТУК, В БЪЛГАРИЯ. ИСКАМ ДА ПОДЧЕРТАЯ, ЧЕ ФИНАНСОВОТО МУ СЪСТОЯНИЕ Е ЗАВИДНО. СЪГЛАСНО СПОРАЗУМЕНИЕТО ПРИ РАЗВОДА МИ ДЪЛЖИ ИЗДРЪЖКА ЗА ДЪЩЕРЯ НИ В РАЗМЕР НА 5000 ЛВ./ПРЕДИ ДЕНОМИНАЦИЯТА/. ПОНАСТОЯЩЕМ ПЛАЩА 70 ЛВ., ПОНЕЖЕ СЧИТА, ЧЕ Е ПРЕДОСТАТЪЧНА СУМА ЗА ДЕТЕ В 7-МИ КЛАС. СМЯТАМ ДА РАЗГОВАРЯМ С НЕГО ЗА УВЕЛИЧЕНИЕ НА ИЗДРЪЖКАТА /НЕДОКУМЕНТИРАНО, РАЗБИРА СЕ/, НО ИСКАМ ДА ПОПИТАМ: "АКО НЕ УСПЕЕМ ДА СЕ СПОРАЗУМЕЕМ, НА КАКВА ИЗДРЪЖКА БИХ МОГЛА ДА РАЗЧИТАМ, ИМАЙКИ ПРЕДВИД, ЧЕ ИМА БИЗНЕС В АНГЛИЯ, КОЙТО ПРЕДПОЛАГАМ НЕ МОЖЕ ДА УКРИЕ, КАКТО СТАВА ТУК?" ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!


Госпожо,доказателства могат да бъдат събирани и от чужбина ,вярно е ,че производството ще протече по-бавно с оглед процедурите по събирането на доказателстават и насрочване на заседанията , а ако бившия ви съпруг ви е в Англея и живее там може да бъде призован и в чужбина .

Допълвам ,допълнително след образуване на делото може да се изиска и информация от НАП ,дали е подавал данъчни декларации и е декларилал доходи от чужбина .
А ,че лицето излиза зад граница се доказва много лесно изисква се информация от МВР ,колко пъти и кога е излизал извън пределите на страната .
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот gi_master » 25 Мар 2006, 00:28

....
Последна промяна gi_master на 14 Юни 2008, 00:47, променена общо 1 път
gi_master
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 12 Фев 2006, 13:16

Мнениеот danni » 26 Мар 2006, 13:32

За тези две години не е ли канил дъщеря ви на гости при него? Ако я покани, за да изкарате виза, той трябва да изпрати банково извлечение, че е способен да я издържа за времето, когато тя ще бъде при него.
Е, не знам дали Ви помогнах?
danni
Младши потребител
 
Мнения: 79
Регистриран на: 15 Апр 2005, 06:49

Мнениеот danni » 26 Мар 2006, 13:57

National Helpline
PO Box 55
Brierley Hill
DY5 1Yl

https://secureonline.dwp.gov.uk/csa/v1/ ... actnhl.asp

Child Support Agency - това е интернет страницта на Агенцията за детска издръжка. По принцип не можете да подадете молба за определяне на издръжката, тъй като Вие не живеете в Англия, но по-горе съм Ви написала адреса, а от интернет страницата, която съм написала, можете да изпратите имейл и да ги попитате дали има някакъв начин да получите информация за доходите на бащата и как биха ви посъветвали да процедирате. Може изобщо да не Ви отговорят, а може да Ви отговорят, че България и Великобритания нямат споразумение за разрешаване на спорове относно детска издръжка, но поне опитайте. Може пък да Ви посъветват нещо.
danni
Младши потребител
 
Мнения: 79
Регистриран на: 15 Апр 2005, 06:49

Мнениеот gitsa » 28 Мар 2006, 09:31

БЛАГОДАРЯ МНОГО НА ВСИЧКИ, ВЗЕЛИ ОТНОШЕНИЕ ПО ТЕМАТА! БИВШИЯТ МИ СЪПРУГ СЛЕД ДВЕ СЕДМИЦИ СИ ЗАМИНАВА И МИ Е ОБЕЩАЛ ИЗДРЪЖКИ ЗАНАПРЕД НАКУП. ЩЕ ПАДНЕ РАЗПРАВИЯ, НО СИ МИСЛЯ, ЧЕ БЛАГОДАРЕНИЕ НА ВАС МОГА ДА ГО СТРЕСНА ПОНЕ МАЛКО. ЩЕ ОПИТАМ ПЪРВО С "БЛАГА ДУМА". НАЛИ "ЖЕЛЕЗНИ ВРАТИ ОТВАРЯ!"?!
ОЩЕ ВЕДНЪЖ ВИ БЛАГОДАРЯ!
gitsa
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Мар 2006, 15:48


Назад към Discussions in English


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron