начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

На запитвания по ел. поща-да е длъжна да дава входящ номер

Тук всеки гражданин има възможността да изкаже своето лично мнение относно българското електронно правителство, качеството на предлаганите електронни административни услуги, както и да предложи мерки за повишаване качеството на административното обслужване по електронен път.


На запитвания по ел. поща-да е длъжна да дава входящ номер

Мнениеот talaz » 05 Авг 2013, 23:17

Да бъде задължена цялата администрация да има ел. пощи и е длъжна да дава входящ номер и да отговаря на запитвания по ел. поща.
Да връща с обратно писмо входящия номер, веднага щом входира запитването.
Регистъра на общините, кметствата и областните управи, да се обединят с други регистри на институиите и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА СЕ ДОБАВЯТ ЕЛ. ПОЩИ, за да е по удобна и бърза комуникацията с тях и да е ясно коя е официалната поща и коя не е.
Важно съобщение в профила ми тук-излияние от днес 16.10.2013



viasat@abv.bg
неактуалния-http://www.udobno.hit.bg
и актуалните:
София 1606-до поискване
htttp://facebook.com/GeorgiKirilov1987
talaz
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Окт 2011, 19:12
Местоположение: София 1606-до поискване

Re: На запитвания по ел. поща-да е длъжна да дава входящ ном

Мнениеот commodoro » 04 Окт 2013, 18:52

Kаква е идеята на тази тема?
Иначе и аз съм ЗА, разбира се, както и за отпадането на изискването за неанонимност на сигналите (което на практика се обезсмисля в онлайн комуникацията).
commodoro
Потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: 04 Фев 2013, 23:11

Re: На запитвания по ел. поща-да е длъжна да дава входящ ном

Мнениеот kolova » 19 Яну 2023, 12:21

Сега вече 10 години по-късно нещата с електронната комуникация между граждани и общини е 50:50.
Какво имам предвид?
В големите градски общини се случва точно така: веднага след получаване на запитване, заявление, декларация, автоматизирана система връща входящ номер както в ел. поща, така и чрез Системата за Сигурно Електронно Връчване на Министерството на Електронното Управление.
Обаче в Общинските администрации на по-малки градове и селските общини нещата са си същите.
Лошо е, когато си наследил къщата на баба си и нямаш време да ходиш през ден да струваш метани на местните "вишиЗки".
Чудя се какви биха били санкциите за общинарките, които вместо да си вършат работата ровят във Фейсбук-а на служебния компютър?
kolova
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Апр 2016, 14:48


Назад към e-Government


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron