начало
Бившият апелативен прокурор на Варна е оправдан Бившият апелативен прокурор на Варна е оправдан

Всички съдилища със сайтове като сайта на ВАС

Тук всеки гражданин има възможността да изкаже своето лично мнение относно българското електронно правителство, качеството на предлаганите електронни административни услуги, както и да предложи мерки за повишаване качеството на административното обслужване по електронен път.


Трябва ли всички съдилища да предлагат он лайн справки по дела?

Да
149
97%
Не
5
3%
 
Общо гласове : 154

Мнениеот nezret » 05 Апр 2007, 20:05

Е радвам се че има много съмишленици на идеята и на темата.
Но наистина трябва де предложим проект на декларация.
nezret
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 19 Фев 2003, 00:39
Местоположение: София

Мнениеот mitko6 » 08 Апр 2007, 10:08

Апелативният съд във Варна и ОС във Варна предоставят достъп до делата по Интернет само срещу заплащане на такси! Това наистина е достойно за търговско дружество - напр. "АС" ЕАД, със седалище гр. Варна и "ОС" ЕООД, със седалище гр. Варна! Опомнете се и вземете пример от АС-гр. Пловдив!!!!
mitko6
Потребител
 
Мнения: 514
Регистриран на: 26 Окт 2006, 23:57

Мнениеот fosha » 05 Юни 2007, 17:37

аз също съм ЗА за онлайн проверките, както казва колегата все пак в кой век сме вече. мисля, че е вече време да си заминат и онези стари гадни азбучници, в които трябва да се ровиш с часове и накрая намръщени физиономии да те приканват да си тръгваш, че работното им време вече свършвало...пък и по лесно ще е за самото деловодство на кой да е съд да си завежда информацията електронно, а не с химикал по тези "тефтери", пък и една информация на диск или архивирана по-лесно би се запазила, отколкото един хартиен буквар, нали така? :) в смисъл не знам защо повечето хора си мислят, че това е удобно само за нас, но то е добре и за самите съдилища, прокуратури и др....не знам...по какъв начин се решават такива промени и кой ги решава в крайна сметка и с какво бихме могли ние да помогнем? имам предвид всички онези, на които им е писнало с часове да се редят на някоя опашка и накрая да им кажат "не е готово", "не е гледано", "ами проверявайте".
fosha
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Май 2007, 16:47

Мнениеот gun4eva » 09 Юли 2007, 17:32

herostat написа:Да се убие с камънье и дървье, този който е дал отрицатения вот в анкетата... :shock: :x :lol:


Отрицателен вот може да е дал само някой системен администратор, дето не му се прави труда да си свърши работата :lol:
Suum cuique.
gun4eva
Потребител
 
Мнения: 100
Регистриран на: 26 Авг 2004, 15:09
Местоположение: Пловдив

Мнениеот prnedev » 12 Юли 2007, 16:23

Я преди да хвалите сайта на ВАС, вижте сайта на Съда на Европейските общности

Та може да се поръча още по-добро нещо. Функционално сайта на ВАС много много не ми харесва, въпреки че е достатъчно пълен. Търсачката не е много "изпипана".
prnedev
Активен потребител
 
Мнения: 1956
Регистриран на: 29 Ное 2005, 23:12
Местоположение: София/Велико Търново

ВАС не е кой-знае колко добре:

Мнениеот leator » 02 Сеп 2007, 10:37

Търсачката на ВАС е добра, стига да знаеш случайно кодовите думи (AND, OR) както и че ако напишеш нещо го търси като фраза. Е, никой не е сметнал за нужно да го постне на сайта естествено.
А какво ще кажете за раздела с перфекното име - ПРАКТИКА? По-объркано и неизползваемо нещо не бях срещал...
leator
Потребител
 
Мнения: 267
Регистриран на: 03 Апр 2006, 17:25

Мнениеот mitko6 » 03 Сеп 2007, 19:38

С навия ЗСВ бе регламентирано, че всички съдебни актове следва да бъдат публикувани в интернет.
mitko6
Потребител
 
Мнения: 514
Регистриран на: 26 Окт 2006, 23:57

Мнениеот expertyt » 03 Сеп 2007, 20:59

И също съм категорично "ЗА ". Така и гласувах. Скъпо удоволствие излиза за щяло и нещяло да се ходи до деловодството на което и да е съдилище.
Ми... не знам как ще се реши проблема със смяната на чипчето.
expertyt
Потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: 13 Авг 2004, 22:27

Мнениеот tati_go » 27 Окт 2007, 20:17

Ако не става дума за усвояване на средства, а за заплащане на такива за свършена работа, то при ангажиране на конкурсна основа на българска фирма парите няма да са много. Трябва едно компетентно задание за проектиране и ще се получи едно и също програмно осигуряване за всички съдилища (един и същ вънщен вид на сайтовете с различни данни в него). При добро задание всеки компютъено грамотен деловодител би могъл да попълни данните за сайта.
Аватар
tati_go
Потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: 14 Авг 2007, 09:59

Мнениеот kalahan » 28 Окт 2007, 23:39

Във връзка с темата за сайта на ВАС, случайно някой да има представа дали има "софтуерни грешки" при публикуването на съобщенията там, поради което да не се е публикувало съобщението по 61(3) АПК и да не може да се даде ход на делото? Съвсем наскоро доживях и с такова нещо да се сблъскам. На някой случвало ли му се е подобно нещо?
"Страхливците умират много пъти преди смъртта си; смелият вкусва смъртта само веднъж"
(Шекспир-"Юлий Цезар")
kalahan
Потребител
 
Мнения: 412
Регистриран на: 13 Сеп 2007, 23:00
Местоположение: София

Мнениеот Magnolia » 30 Ное 2007, 19:59

nezret написа:Скоро търсех едно дело в СРС, ужасна история със старите азбучници.

И в СРС има компютъризирана справочна услуга. Предлага се в една заградена дупка точно зад проверяващия полицай. По входящия номер могат да ви кажат номера и състава на делото. Пак е нещо.
Magnolia
Потребител
 
Мнения: 123
Регистриран на: 27 Дек 2006, 14:46
Местоположение: София

Мнениеот donna » 13 Фев 2008, 19:27

Magnolia написа:
nezret написа:Скоро търсех едно дело в СРС, ужасна история със старите азбучници.

И в СРС има компютъризирана справочна услуга. Предлага се в една заградена дупка точно зад проверяващия полицай. По входящия номер могат да ви кажат номера и състава на делото. Пак е нещо.



Окръжен съд Силистра имаше разкошна страница.Можеше да си проверяваш делата . Но от извество време е тоя надпис просто не го разбирам "Тази услуга е времено преустановена поради ЗЗЛД и ЗЗКИ!
"


Живеем в 21 век ,нормално е да може по интернет да се проверяват делата ........
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот d_d » 29 Фев 2008, 21:58

Някой знае ли защо е недостъпна страницата на ВАС ?
d_d
Потребител
 
Мнения: 497
Регистриран на: 07 Май 2006, 13:07

Re: Всички съдилища със сайтове като сайта на ВАС

Мнениеот frontmen » 07 Юли 2009, 17:47

А някой знае ли дали онлайн справката в сайта на СРС работи, и ако да - има ли някакво сериозно закъснение от постановяване на решението/присъдата до публикуване на сайта, че е готово (т.е. аз да проверявам и да ми казва, че не е готово решението, а в действителност решението да е готово още отпреди 2, 3 и повече дни)?
frontmen
Потребител
 
Мнения: 117
Регистриран на: 28 Мар 2007, 20:58

Re: Всички съдилища със сайтове като сайта на ВАС

Мнениеот korry » 13 Ное 2009, 21:32

Съгласен съм с всичко освен с едно! (което видях сред първите мнения по темата)
Абе вие за богоизбрани ли се мислите че само вие може да надничате в съдебната практика?
Аз съм обикновен гражданин и имам съвсем реалната нужда да чета решенията на съда, а още по-добре и всички документи от папката с делото!
Сега водя дело сам самичък и не мога (и не искам) да платя на адвокат.
Затова ми трябваше да чета решенията, примерни жалби и така нататък.

Какви са тия регистрации и оторизиран достъп до публичната съдебна информация?????
ааа и трябва да е безплатна!
не мога да разбера каква е тая такса от 10 лв за завеждане на адм дело - кое ще покрият с нея? и кви са тия 40 стинки на страница за копирни услуги (които като ги внасям плащам 2.50 за банкова такса) и др подобни смешки?
Таксата или трябва да е истинска или да я няма въобще
На библиотеката в родния ми гр Е таксата е 2 лв годишно! Ко значи това? че от такси си покриват разходите! Глупости! Нека всички държавни или субсидирани от държавата дейности си махнат досадните такси - така ще се постига много добър социален ефект! Ето имаме безплатна библиотека, ето имаме безплатен и достъпен съд! (ееееех здравеопазването тцтцтцт) 10% от доходите ми отиват за държвата, освен това и 20% ДДС от всички мои покупки - толкоз ли нямат пари!
Ето това значи да имаш държава и да я усещаш! да си ползваш разни безплатни неща, които са ти гарантирани от държавата! иначе нямаш усещане че живееш в държава а в МАЙМУНАРНИК ИЛИ т нар ТЕРИТОРИЯ НА ИНТЕРЕСИ
Жалба до Адм съд - 10лв
Жалба до ВАС - 5лв
Жалба до Страсбург - 0лв
Да осъдиш България - БЕЗЦЕННО!
Изображение
korry
Потребител
 
Мнения: 168
Регистриран на: 07 Ное 2009, 10:39

Предишна

Назад към e-Government


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron