начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Всички съдилища със сайтове като сайта на ВАС

Тук всеки гражданин има възможността да изкаже своето лично мнение относно българското електронно правителство, качеството на предлаганите електронни административни услуги, както и да предложи мерки за повишаване качеството на административното обслужване по електронен път.


Трябва ли всички съдилища да предлагат он лайн справки по дела?

Да
149
97%
Не
5
3%
 
Общо гласове : 154

Мнениеот nezret » 05 Апр 2007, 20:05

Е радвам се че има много съмишленици на идеята и на темата.
Но наистина трябва де предложим проект на декларация.
nezret
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 19 Фев 2003, 00:39
Местоположение: София

Мнениеот mitko6 » 08 Апр 2007, 10:08

Апелативният съд във Варна и ОС във Варна предоставят достъп до делата по Интернет само срещу заплащане на такси! Това наистина е достойно за търговско дружество - напр. "АС" ЕАД, със седалище гр. Варна и "ОС" ЕООД, със седалище гр. Варна! Опомнете се и вземете пример от АС-гр. Пловдив!!!!
mitko6
Потребител
 
Мнения: 514
Регистриран на: 26 Окт 2006, 23:57

Мнениеот fosha » 05 Юни 2007, 17:37

аз също съм ЗА за онлайн проверките, както казва колегата все пак в кой век сме вече. мисля, че е вече време да си заминат и онези стари гадни азбучници, в които трябва да се ровиш с часове и накрая намръщени физиономии да те приканват да си тръгваш, че работното им време вече свършвало...пък и по лесно ще е за самото деловодство на кой да е съд да си завежда информацията електронно, а не с химикал по тези "тефтери", пък и една информация на диск или архивирана по-лесно би се запазила, отколкото един хартиен буквар, нали така? :) в смисъл не знам защо повечето хора си мислят, че това е удобно само за нас, но то е добре и за самите съдилища, прокуратури и др....не знам...по какъв начин се решават такива промени и кой ги решава в крайна сметка и с какво бихме могли ние да помогнем? имам предвид всички онези, на които им е писнало с часове да се редят на някоя опашка и накрая да им кажат "не е готово", "не е гледано", "ами проверявайте".
fosha
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Май 2007, 16:47

Мнениеот gun4eva » 09 Юли 2007, 17:32

herostat написа:Да се убие с камънье и дървье, този който е дал отрицатения вот в анкетата... :shock: :x :lol:


Отрицателен вот може да е дал само някой системен администратор, дето не му се прави труда да си свърши работата :lol:
Suum cuique.
gun4eva
Потребител
 
Мнения: 100
Регистриран на: 26 Авг 2004, 15:09
Местоположение: Пловдив

Мнениеот prnedev » 12 Юли 2007, 16:23

Я преди да хвалите сайта на ВАС, вижте сайта на Съда на Европейските общности

Та може да се поръча още по-добро нещо. Функционално сайта на ВАС много много не ми харесва, въпреки че е достатъчно пълен. Търсачката не е много "изпипана".
prnedev
Активен потребител
 
Мнения: 1956
Регистриран на: 29 Ное 2005, 23:12
Местоположение: София/Велико Търново

ВАС не е кой-знае колко добре:

Мнениеот leator » 02 Сеп 2007, 10:37

Търсачката на ВАС е добра, стига да знаеш случайно кодовите думи (AND, OR) както и че ако напишеш нещо го търси като фраза. Е, никой не е сметнал за нужно да го постне на сайта естествено.
А какво ще кажете за раздела с перфекното име - ПРАКТИКА? По-объркано и неизползваемо нещо не бях срещал...
leator
Потребител
 
Мнения: 267
Регистриран на: 03 Апр 2006, 17:25

Мнениеот mitko6 » 03 Сеп 2007, 19:38

С навия ЗСВ бе регламентирано, че всички съдебни актове следва да бъдат публикувани в интернет.
mitko6
Потребител
 
Мнения: 514
Регистриран на: 26 Окт 2006, 23:57

Мнениеот expertyt » 03 Сеп 2007, 20:59

И също съм категорично "ЗА ". Така и гласувах. Скъпо удоволствие излиза за щяло и нещяло да се ходи до деловодството на което и да е съдилище.
Ми... не знам как ще се реши проблема със смяната на чипчето.
expertyt
Потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: 13 Авг 2004, 22:27

Мнениеот tati_go » 27 Окт 2007, 20:17

Ако не става дума за усвояване на средства, а за заплащане на такива за свършена работа, то при ангажиране на конкурсна основа на българска фирма парите няма да са много. Трябва едно компетентно задание за проектиране и ще се получи едно и също програмно осигуряване за всички съдилища (един и същ вънщен вид на сайтовете с различни данни в него). При добро задание всеки компютъено грамотен деловодител би могъл да попълни данните за сайта.
Аватар
tati_go
Потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: 14 Авг 2007, 09:59

Мнениеот kalahan » 28 Окт 2007, 23:39

Във връзка с темата за сайта на ВАС, случайно някой да има представа дали има "софтуерни грешки" при публикуването на съобщенията там, поради което да не се е публикувало съобщението по 61(3) АПК и да не може да се даде ход на делото? Съвсем наскоро доживях и с такова нещо да се сблъскам. На някой случвало ли му се е подобно нещо?
"Страхливците умират много пъти преди смъртта си; смелият вкусва смъртта само веднъж"
(Шекспир-"Юлий Цезар")
kalahan
Потребител
 
Мнения: 412
Регистриран на: 13 Сеп 2007, 23:00
Местоположение: София

Мнениеот Magnolia » 30 Ное 2007, 19:59

nezret написа:Скоро търсех едно дело в СРС, ужасна история със старите азбучници.

И в СРС има компютъризирана справочна услуга. Предлага се в една заградена дупка точно зад проверяващия полицай. По входящия номер могат да ви кажат номера и състава на делото. Пак е нещо.
Magnolia
Потребител
 
Мнения: 123
Регистриран на: 27 Дек 2006, 14:46
Местоположение: София

Мнениеот donna » 13 Фев 2008, 19:27

Magnolia написа:
nezret написа:Скоро търсех едно дело в СРС, ужасна история със старите азбучници.

И в СРС има компютъризирана справочна услуга. Предлага се в една заградена дупка точно зад проверяващия полицай. По входящия номер могат да ви кажат номера и състава на делото. Пак е нещо.



Окръжен съд Силистра имаше разкошна страница.Можеше да си проверяваш делата . Но от извество време е тоя надпис просто не го разбирам "Тази услуга е времено преустановена поради ЗЗЛД и ЗЗКИ!
"


Живеем в 21 век ,нормално е да може по интернет да се проверяват делата ........
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот d_d » 29 Фев 2008, 21:58

Някой знае ли защо е недостъпна страницата на ВАС ?
d_d
Потребител
 
Мнения: 497
Регистриран на: 07 Май 2006, 13:07

Re: Всички съдилища със сайтове като сайта на ВАС

Мнениеот frontmen » 07 Юли 2009, 17:47

А някой знае ли дали онлайн справката в сайта на СРС работи, и ако да - има ли някакво сериозно закъснение от постановяване на решението/присъдата до публикуване на сайта, че е готово (т.е. аз да проверявам и да ми казва, че не е готово решението, а в действителност решението да е готово още отпреди 2, 3 и повече дни)?
frontmen
Потребител
 
Мнения: 117
Регистриран на: 28 Мар 2007, 20:58

Re: Всички съдилища със сайтове като сайта на ВАС

Мнениеот korry » 13 Ное 2009, 21:32

Съгласен съм с всичко освен с едно! (което видях сред първите мнения по темата)
Абе вие за богоизбрани ли се мислите че само вие може да надничате в съдебната практика?
Аз съм обикновен гражданин и имам съвсем реалната нужда да чета решенията на съда, а още по-добре и всички документи от папката с делото!
Сега водя дело сам самичък и не мога (и не искам) да платя на адвокат.
Затова ми трябваше да чета решенията, примерни жалби и така нататък.

Какви са тия регистрации и оторизиран достъп до публичната съдебна информация?????
ааа и трябва да е безплатна!
не мога да разбера каква е тая такса от 10 лв за завеждане на адм дело - кое ще покрият с нея? и кви са тия 40 стинки на страница за копирни услуги (които като ги внасям плащам 2.50 за банкова такса) и др подобни смешки?
Таксата или трябва да е истинска или да я няма въобще
На библиотеката в родния ми гр Е таксата е 2 лв годишно! Ко значи това? че от такси си покриват разходите! Глупости! Нека всички държавни или субсидирани от държавата дейности си махнат досадните такси - така ще се постига много добър социален ефект! Ето имаме безплатна библиотека, ето имаме безплатен и достъпен съд! (ееееех здравеопазването тцтцтцт) 10% от доходите ми отиват за държвата, освен това и 20% ДДС от всички мои покупки - толкоз ли нямат пари!
Ето това значи да имаш държава и да я усещаш! да си ползваш разни безплатни неща, които са ти гарантирани от държавата! иначе нямаш усещане че живееш в държава а в МАЙМУНАРНИК ИЛИ т нар ТЕРИТОРИЯ НА ИНТЕРЕСИ
Жалба до Адм съд - 10лв
Жалба до ВАС - 5лв
Жалба до Страсбург - 0лв
Да осъдиш България - БЕЗЦЕННО!
Изображение
korry
Потребител
 
Мнения: 168
Регистриран на: 07 Ное 2009, 10:39

Предишна

Назад към e-Government


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron