начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

Тук всеки гражданин има възможността да изкаже своето лично мнение относно българското електронно правителство, качеството на предлаганите електронни административни услуги, както и да предложи мерки за повишаване качеството на административното обслужване по електронен път.


ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

Мнениеот marter » 20 Мар 2007, 10:16

Колеги, нямам електронен подпис. Но в случая смятам че не ми е необходим за следното: понякога по имейла задавам въпроси до определени институции. Някой ми отговарят, а други не. Тогава - защо само заблуждават гражданите, че могат да се обърнат към тях по определени въпроси? Това не е жалба или сигнал, за да е необходимо да има подпис.
И АЗ СЪМ ЧОВЕК! (Т. ДЕСКОВА)
marter
Потребител
 
Мнения: 390
Регистриран на: 31 Окт 2006, 09:54

Мнениеот chernata_strela » 23 Мар 2007, 20:20

Не всички институции имат електронен подпис.
Веднъж зададох въпрос до едно министерство, не ми отговориха повече от месец и се обадих в деловодството, от там ми казаха входящ номер и телефон на служителката, на която е разпределено. Въпросната служителка заяви, че отговорът ми е готов, но директорът го няма, за да го подпише. 3 месеца след като си зададох въпроса, получих и отговора.
chernata_strela
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Фев 2007, 00:21

Мнениеот AIN6TAIN » 28 Мар 2007, 16:05

Малко си чакал/а/..много малко :lol: Има хора чакат по 5-6-7 ГОДИНИ !!!!!
Но всеки заслужава правата, за които смее да се бори !!!!!!!!!
AIN6TAIN
Потребител
 
Мнения: 105
Регистриран на: 19 Мар 2007, 18:50

Мнениеот nayp_g » 20 Апр 2007, 10:03

за да не чакаме, понякога е по- добре да обикаляме из разните институции. А още по-добре е ако си намериш и някой познат , който да работи в съответната институция :)
nayp_g
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 06 Апр 2007, 12:33

Мнениеот rts » 11 Май 2007, 17:45

За съжаление, няма законов текст, който да задължава институциите да ви отговарят на въпросите, зададени по e-mail. По закона за молбите , жалбите и сигналите законовият срок е 1 месец - но трябва да се подали именно такъв документ, ако искате непременно отговор-за доказване е необходимо да имате вх.номер или писмо с обратна разписка. По АПК срокът е по-кратък.
rts
Активен потребител
 
Мнения: 1407
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:02

Мнениеот kaka_vida » 13 Май 2007, 18:16

АКо искате действително да Ви отговарят, по-добре пишете на хартиен носител и сам/а си занесете въпроса в деловодството на съответната институция. Аз така сполучих след дълги усилия и ми пратиха отговори направо в кантората от Министерство на правосъдието, Министерство на вътрешните работи и Министерство на външните работи. Дори и от гранична полиция. Вярно, че отне доста време, но писмения отговор, с печати и подписи от ръководителите на ведомствата, вършат по-добра работа в съда, отколкото тези, разпечатани от интернет.
kaka_vida
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 24 Юни 2006, 19:12
Местоположение: Лаборатория за паранормални явления


Назад към e-Government


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron