начало
Конституционният съд се заема със съдебната медиация Конституционният съд се заема със съдебната медиация

дарение

Тук всеки гражданин има възможността да изкаже своето лично мнение относно българското електронно правителство, качеството на предлаганите електронни административни услуги, както и да предложи мерки за повишаване качеството на административното обслужване по електронен път.


дарение

Мнениеот mf_todorova » 08 Май 2007, 15:20

1. ЕТ притежава земеделски земи и сгради.Поради преустановяване на д-стта на ЕТ (прехвърляне по чл.15 от ТЗ с прекратяване ) в ООД , с което са свързани лица е необходимо по икономически съображения ЕТ да се освободи от недвижимите имоти преди прехвърлянето. Въпрос - възможно ли е това да стане чрез дарение на тези имоти на роднини по права линия (чл.44,ал.5 от ЗМДТ) и какви са данъчни последствия за двете страни : дарител - ЕТ и физ.лице и получател на дарението - дъщеря ?
2. Възможно ли е ЕТ да дари имуществото си на физическото лице - собственик на същото ЕТ ? Ако може - какви са данъчните задължения на ЕТ като предприятие и на собственика на ЕТ като физ.лице ?
mf_todorova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:18

Мнениеот marter » 11 Май 2007, 08:27

Съжалявам, но мястото на въпроса, който сте задали е в "имотни казуси". :cry:
И АЗ СЪМ ЧОВЕК! (Т. ДЕСКОВА)
marter
Потребител
 
Мнения: 390
Регистриран на: 31 Окт 2006, 09:54

Мнениеот vrajelieva » 11 Май 2007, 19:21

Мисля 4е ЕТ не може да дари недвижимите имоти на физи4еското лице-собственик,за6тото никой не може да договаря сам със себе си.ЕТ отговаря за задълженията на фирмата със цялото си имущество(както това на ЕТ,така и с имуществото ,което притежаба като физи4еско лице).Мисля 4е на дъщеря си може да ги дари,стига някой кредитор да не предяви иск за отмяна на дарението. :roll: :roll:
vrajelieva
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 26 Апр 2007, 19:23


Назад към e-Government


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron