начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ЗА СЕЛСКИТЕ ОБЩИНИ И ЕЛЕКТРОННОТО ПРАВИТЕЛСТВО

Тук всеки гражданин има възможността да изкаже своето лично мнение относно българското електронно правителство, качеството на предлаганите електронни административни услуги, както и да предложи мерки за повишаване качеството на административното обслужване по електронен път.


ЗА СЕЛСКИТЕ ОБЩИНИ И ЕЛЕКТРОННОТО ПРАВИТЕЛСТВО

Мнениеот kolova » 16 Яну 2023, 16:41

Не виждам голяма активност в този форум, което още веднъж ми доказва, че дори снабдени със смартфони и последен модел лаптопи, нашенци си остават едни лаици в боравенето с дигиталните технологии като цяло.
Съмнявам се, че някой въобще ще прочете това, което ще напиша сега тук, но въпреки това поне ще излея възмущението си.
Та....наистина порталът за услуги и за сигурно връчване на e-gov са много удобно и облекчаващо средство, но ако функционира адекватно.
Така например, миналата година( 2022) наследявайки апартамент от баща ми подадох Декларазция по Чл. 14 от ЗМТД чрез системата за сигурно връчване до Общинска Администрация- МТД Пловдив и буквално след минутки получих обратно входящ номер.
Но, тази година пък подадох подобна декларация за новопостроена къща на територията на Община Родопи и вече шести ден нямам обратна връзка.
Естествено системата ми издаде удостоверение за връчване, което би следвало да означава, че тъй като декларирам, а не подавам молба, моята работа е свършена.
И въпреки това у мен остана отворен следният въпрос: как е възможно служителите на Голямата Община в Пловдив да си вършат работата на време и коректно и служителите в селската община да не си я вършат?
Междувременно на 10-ти този месец наредих чрез електронно банкиране и плащане на всички дължими според сайта на НАП данъци към същата тази Община Родопи, но вече шести ден данъците стоят като неплатени в справката на сайта на НАП. И за това днес чрез сайта на НАП поисках да ми изпратят удостоверение за липса или наличност на задължения по ЕГН. И представете си - удостоверението пък казва, че нямам никакви задължения.
Сега се чудя кой там в тези общински службички е заспал и не си върши работата.....
kolova
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Апр 2016, 14:48

Назад към e-Government


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron