начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Кои са най-добри съдии и прокурори

Дискусии на тема съдебната власт в България


Мнениеот гост » 18 Яну 2006, 19:56

Предложилият темата явно прави констатации, а не задава въпрос. Да оставим настрана личните пристрастия. Да оставим настрана и написаните за коректив правила. Нека ги позавъртим от чисто практична и професионална гледна точка. Добър професионалист /без значение съдия или прокурор, следовател/ е този който: 1. Не изпълнява поръчки; 2. Не се облагодетелства от властта си; 3. Познава добре материята по която се явява в зала в частност познава добре делото си; 4. Чете и се самообразова; 5. Защитава тезата си чрез силни юридически аргументи; 6. Коректен е към колегите си и други от гилдията, които имат контакт с него.
Който иска може да добави още точки и подточки :D Я да видим сега колко имена ще издържат на тази проверка :D
гост
 

Мнениеот гост » 18 Яну 2006, 19:56

Предложилият темата явно прави констатации, а не задава въпрос. Да оставим настрана личните пристрастия. Да оставим настрана и написаните за коректив правила. Нека ги позавъртим от чисто практична и професионална гледна точка. Добър професионалист /без значение съдия или прокурор, следовател/ е този който: 1. Не изпълнява поръчки; 2. Не се облагодетелства от властта си; 3. Познава добре материята по която се явява в зала в частност познава добре делото си; 4. Чете и се самообразова; 5. Защитава тезата си чрез силни юридически аргументи; 6. Коректен е към колегите си и други от гилдията, които имат контакт с него.
Който иска може да добави още точки и подточки :D Я да видим сега колко имена ще издържат на тази проверка :D
гост
 

Re: Кои са най-добри съдии и прокурори

Мнениеот istinata » 18 Яну 2006, 20:21

Мим написа:Най-добър съдия в професионален смисъл в РС-Пазарджик е съдия Комсийски, а в ОС-Пазарджик - съдия Янева и съдия Стоянов.
Най-добър прокурор в ОП- Пазарджик прокурори Малинов и Панков!
А в РП-Пазарджик няма добри прокурори! :?


Когато искаш да похвалиш някого, не го забърквай със "съдия" Янева. 8)
istinata
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 09 Яну 2006, 18:40

А КОИ СА НАЙ-КОРУМПИРАНИТЕ СЪДИИ?????

Мнениеот ГЛУПАК » 18 Яну 2006, 21:19

А кои са най-корумпираните съдии и прокурори, а?
А кой е най-корумпирания съд?
А кой е най-корумпирания кмет?
А коя е най-корумпираната държава?
ГЛУПАК
 

Мнениеот Гост » 19 Яну 2006, 10:39

Най-добрите съдии са в Смолян, Червен бряг и Чепеларе! :lol:
Гост
 

Мнениеот IzSledovatel » 21 Яну 2006, 00:07

1. Не изпълнява поръчки? А това съм аз, бе.
2. Не се облагодетелства от властта си?Тъй, тъй, затънал съм с тия заеми от банките.
3. Познава добре материята по която се явява в зала в частност познава добре делото си?В зала не ходим, ама делото аз съм си го написал.
4. Чете и се самообразовал. И това е вярно!
5. Защитава тезата си чрез силни юридически аргументи. Отвсякъде е вярно.
6. Коректен е към колегите си и други от гилдията, които имат контакт с него. Коректност ми е второто име. Мълча си като риба каквото съм видял и чул за колегите. Само като пийна псувам малко повечко, за което се извинявам най чистосърдечно в този форум.
Значи- добър професионалист съм според тия критерии. Но съм далечко от най- добрите. Нейсе, нали върви заплатата. 8)
IzSledovatel
 

Мнениеот a_morosa » 24 Яну 2006, 13:04

Забрави, колега Изследовател. Не сме на мода, вече. Ще ни впишат като бързо изчезващ вид.На кой му пука кой какъв професионалист е?Ти такива виждаш ли?
a_morosa
 

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron