начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ВКС

Дискусии на тема съдебната власт в България


ВКС

Мнениеот lenachristo » 05 Яну 2004, 09:23

Колеги, може ли някой да ми каже има ли и какъв е сайтът на Върховния касационен съд за извършване на справки по заведени и решени дела?
lenachristo
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Яну 2004, 09:11

Re: ВКС

Мнениеот АНГЕЛИНА » 05 Яну 2004, 13:08

предполагам ,че няма да намерите такъв по една проста причина ,че извършването на справки е административна услуга, за която се предвижда заплащане.
дано да греша))
АНГЕЛИНА
 

Re: ВКС

Мнениеот bgjurist » 05 Яну 2004, 14:19

Потърсете с google.com или друга търсачка на ВКС - ако има сайт, ще Ви го изведе.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: ВКС

Мнениеот gega » 05 Яну 2004, 20:09

За съжаление - нямат все още! ВАС са по напредичави!
gega
 

Re: ВКС

Мнениеот Imperato » 08 Яну 2004, 13:58

Все пак сме първи в Европа по този въпрос. Вероятно ВАС са взели пари по линията на ФАР, за да се осъществи програмата за безплатен достъп!! Струва ми се, че това правило трябва да важи най-вече за Конституционния съд, при който, обаче, не се дават безплатно линковете към дискутираните закони. Явно някой експлоатира закона за Конституционен съд за своя лична облага и против волята на народа за това- нали са общозадължителни Решенията на съда, следав да са и ОБЩОДОСТЪПНИ!!
Imperato
 

Re: ВКС

Мнениеот прочел » 18 Яну 2004, 19:33

Сайтът на ВАС е добър, но си мисля, че само решенията трябва да се сканират изцяло.
Молбите, жалбите и другите документи от делата носят лични данни като ЕГН, адреси, подписи, които според мен не следва да стават общодостъпни.
Не трябва да се проруска, че една жалба все пак е и ноу хау на адвоката и не трябва да служи като сламка за другите.
прочел
 

Re: ВКС

Мнениеот gega » 18 Яну 2004, 22:35

Не съм съгласен с теб, ама никак! Откога станахме европейци, откогато приехме Закона за защита на личните данни ли! Не ме разсмивай:)))))))))))
gega
 


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron