начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

камери и КАТ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


камери и КАТ

Мнениеот николов » 21 Авг 2005, 11:13

Здравейте,
Някой да е защитавал нарушител по ЗДвП, чието нарушение е установено с камера? Още нямам такъв случай и ми е интересно как процедира съда.
Благодаря Ви
николов
 

Мнениеот аз » 23 Авг 2005, 19:00

Аз съм от другата страна на барикадата, но виж дали няма някой пропуск в приобщаването на касетата от камерата към делото
аз
 

пак за камерите.

Мнениеот leator » 03 Апр 2006, 17:29

Тъй като в София наистина монтираха камери отново се поставя въпросът са ли те годно доказатествено средство? Според мен не са, тъй като по НПК знаете че следва да има разрешение за тяхното използване. 2ро - на снимката на колата ако се вижда само номерът, как ще се установи лицето което е управлявало МПС при нарушението?
leator
Потребител
 
Мнения: 267
Регистриран на: 03 Апр 2006, 17:25

Мнениеот leator » 04 Апр 2006, 15:44

Не мога да разбера никой ли не го интересува възможно ли е при настоящата уредба да се ползва запис от камера за установяване на нарушение и за установяване на нарушителя, или пък всичко е ясно?.
leator
Потребител
 
Мнения: 267
Регистриран на: 03 Апр 2006, 17:25

Мнениеот nikilex » 04 Апр 2006, 16:55

Основното предназначение на тези камери е изготвянето на видеозаписи, които да могат да се ползват и като ВДС.
С Уважение: ............................
nikilex
Потребител
 
Мнения: 433
Регистриран на: 31 Дек 2004, 21:31
Местоположение: Варна

Мнениеот lakov » 04 Апр 2006, 19:41

......... и все пак..........струва ми се, че тези записи са плод на СРС, по смисъла на закона, така че ако не са разрешени за използване по предвидения ред, то същите не са годно доказателствено средство. Считам, че същото важи и за снимките, правени при вдигане от паяк на неправилно паркирали автомобили /поне в софия снимат/
lakov
Потребител
 
Мнения: 235
Регистриран на: 16 Май 2005, 20:45

Мнениеот leator » 05 Апр 2006, 12:35

lakov, напълно съм съгласен с Вас. За мен, ако бъде издадено НП въз основа на запис от камера, при сегашната правна уредба то следва да бъде отменено.
Освен това, във връзка с мнението на предния колега: Дори и да се приеме, че тези записи са редовно доказателствено средство и процесният автомобил е "нарушител", ок, но как ще се установи кой е управлявал МПС-то? Вината няма да бъде доказана.
leator
Потребител
 
Мнения: 267
Регистриран на: 03 Апр 2006, 17:25


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron