начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Проверка на медицинско удостовериение на обвиняем

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Проверка на медицинско удостовериение на обвиняем

Мнениеот pavlina » 18 Апр 2006, 13:56

Здравейте, днес трябваше да има наказателно дело, което е по наша жалба със съпруга ми. Делото е за заплаха за убийство срещу съпруга ми (защото само за това има достатъчно доказателства), но всъщност това не е единственият грях на обвиняемия срещу нас. Делото е по обвинение от Прокуратура. Гражданският иск на съпругът ми беше приет. Моят не - защото леката телесна повреда се преследва по частен път. Нашата цел в това дело е да докажем, на себе си и на обвиняемия, че в стази страна има справедливост.
В нощта на престъплението, за което е подведен под наказателна отговорност обвиняемият бях намушкана от него с нож, но без свидетели (За щастие се предпазих с ръка и се разминах само с намушкване в ръката - лека телесна повреда). От тогава до сега обвиняемият най-нагло ми се подхилква когато ме срещне и ми обяснявя, че като свършело делото щяла съм да видя какво ще стане. На днешното заседание, със съпруга ми се надявахме да докажем, че обвиняемият не веднъж е лъгал и, че показанията му, дадени в Полиция, относно произхода на раната на ръката ми нямат почти нищо общо с действителността. Поне от морална гледна точка да се изясни, че този човек е престъпник. Нямаме адвокат (говорих с един такъв, а на втори вече не исках да обяснявям всичко отново - конфликтите ни с обвиняемия и семейството му бяха с продължителност повече от две години). Въпреки това решихме да се борим. Та днес се надявахме на морално възмездие като докажем
истинността на нашите показания и неистинността в неговите показания. Всички служебни лица бяха по местата си. Ние и една от свидетелките също. Синът на обвиняемия беше призован за свидетел, но не дойде без каквото и да е обяснение за съда. Обвиняемият беше пратил по адвокатката си документи, че днес е постъпил в болница с нещо като фрактура на коляното. Сутринта след блъскане на партерната врата на къщата аз погледнах през прозореза от дома ни и видях как в 07:30 часа обвиняемият (той все още ми е съсед - защото може би ще се изместим от там), заедно с още двама членове от семейството си, без да му помагат отиде до таксито и се качи в него. Вървеше без проблем. Чувайки, че се отваря прозореца ни погледна към мен. Аз затворих. 9:00 часа беше часът на делото. Адвокатката му вече е имаше две снимки и мненията на двама доктори, за приемането на обвиняемият в болница. Как става това? Как го вмествате във времето Вие? Всичко това за час и половина. Не е за първи път (но в друго гражданско дело с нас) обвиняемият да се измъкне с болничен. Бих искала да проверя този болничен. Как да направя това? Ход на делото не беше даден. Не намерихме момент, в хода на срещата ни пред съда, в който да помолим съда да провери болничният. До колкото разбрахме ще има закрито заседание на съда. Моля, обяснете ми подробно как да проверим боничния и как да не пропуснем бъдещото си участие в делото. Евентуално бъдещото заседание на съда. Всичко, което искам аз е да докажа, че съм права и, че този ... не може да си прави каквото си иска безнаказано....
pavlina
Младши потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: 28 Фев 2003, 10:23

Мнениеот pavlina » 18 Апр 2006, 16:26

Извинете ме, не съм публикувала въпроса си па правилното място!
pavlina
Младши потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: 28 Фев 2003, 10:23


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron