начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Въпроси за делото срещу Волен Сидеров

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпроси за делото срещу Волен Сидеров

Мнениеот balchik_bul » 24 Май 2006, 21:29

Не съм юрист и ми е любопитно как юрити биха отговорили на следните въпроси:
1. Каква юридическа сила ще има казаното в съда от 20-те свидетели (помощници) на Сидеров, за които се знае, че са негови симпатизанти?
2. Може ли съдът да забрани на Сидеров да говори против когото и да било (в случая против бисексуалните) и какви биха били последиците, ако Сидеров не се съобрази със съдебното решение?
balchik_bul
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Май 2006, 21:19

Мнениеот balchik_bul » 28 Май 2006, 21:16

Това дело ми е много мътно. Те ми е ясно защо съдят Волен Сидеров, още по-малко ми е ясна процедурата.
А каква би могло да е съдебното решение и как ще се изпълнява-пълна мъгла!

Може ли някой да помогне?

П.С. Като се замисля - едва ли е от значение ...
balchik_bul
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Май 2006, 21:19

Мнениеот kontrol » 28 Май 2006, 21:40

Доколкото разбрах, искът е за вреди
а основанията са
  • Чл. 6, ал. 2 и чл. 32, ал. 1 от Конституцията;
  • чл. 4 и чл. 6 от Международната конвенция за премахване на всички форми на расова дискриминация;
  • чл. 20, § 2 и чл. 3 от Международния пакт за граждански и политически права;
  • чл. 5 вр. чл. 4; чл. 71, ал. 1, т. 1 и 2; и чл. 71, ал. 3 вр. ал. 2 от Закона за защита срещу дискриминацията
Съдът преценява всички доказателства и средства по делото в тяхната съвкупност, като има право да прецени, каква тежест да им отдаде. Тоест има значение, дали свидетелите са заинтересовани, както и дали имат пряко наблюдения, по това, което се цели да докажат.

Забраната за дискриминация и уронване на доброто име (ако има такива) е законова. Задачата на съда е да прецени има ли такава, съответно нарушен ли е закона, и, ако да, има ли вреди, които да са последица на нарушаването.
kontrol
Активен потребител
 
Мнения: 1109
Регистриран на: 05 Сеп 2005, 15:49

Мнениеот balchik_bul » 29 Май 2006, 20:21

Благодаря!

Щом има вреди би следвало да има и начин за покриването (компенситането) им.

Освен парична, има ли и друга форма на компенсиране (покриване) на причинените вреди.
balchik_bul
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Май 2006, 21:19


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта


cron