начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ДЕЛО 3033/2006година, МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ДЕЛО 3033/2006година, МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ

Мнениеот fiorefiore » 26 Май 2006, 21:21

Здравейте отново. Днес са връчили призовка от Окръжна следствена служба= гр Варна на брат ми, който само междудругото е малолетен. Призовката естествено е до мен. Нямам никаква идея кой и какво иска от мен. Аз от година живея в София и имам лк с адрес в София.
На призовката пишело, че ме викат за свидетел. Какъв свидетел??? Не съм се прибирала във Варна от няколко месеца. Може ли по някакъв начин да проверя кое е това дело и кои са участниците в него. Моля помогнете ми! Делото е 3033/2006г. в гр Варна.
Много ще се успокоя да науча нещо.
Предварително благодаря.
fiorefiore
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 24 Май 2006, 14:09

Re: ДЕЛО 3033/2006година, МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ

Мнениеот monteskio » 26 Май 2006, 21:47

fiorefiore написа:Здравейте отново. Днес са връчили призовка от Окръжна следствена служба= гр Варна на брат ми, който само междудругото е малолетен. Призовката естествено е до мен. Нямам никаква идея кой и какво иска от мен. Аз от година живея в София и имам лк с адрес в София.
На призовката пишело, че ме викат за свидетел. Какъв свидетел??? Не съм се прибирала във Варна от няколко месеца. Може ли по някакъв начин да проверя кое е това дело и кои са участниците в него. Моля помогнете ми! Делото е 3033/2006г. в гр Варна.
Много ще се успокоя да науча нещо.
Предварително благодаря.


Щом брат Ви е получил призовката, то призоваването ви е нередовно / чл.180 ал. 2 НПК/ . Ще трябва наново да бъдете призована. За да се направи справка по делото трябва да упълномощите адвокат или родители.


УСПЕХ!
"Divide еt impera" !
monteskio
Активен потребител
 
Мнения: 1636
Регистриран на: 04 Юли 2003, 12:51
Местоположение: Варна

Мнениеот fiorefiore » 27 Май 2006, 16:59

Може ли да ми пуснеш пълния текст на посочения чл от НПК. Нищо не можах да намеря.
Предварително благодаря.
fiorefiore
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 24 Май 2006, 14:09

Мнениеот tankovbg » 27 Май 2006, 19:53

Чл. 180. (1) Призовките, съобщенията и книжата се връчват срещу разписка, подписана от лицето, за което са предназначени.
(2) Когато лицето отсъства, те се връчват на ПЪЛНОЛЕТЕН член на семейството му, а ако няма пълнолетен член на семейството - на домоуправителя или портиера, както и на съквартирант или съсед, когато поеме задължение да ги предаде.
----------------------------------------------------------------------
Ако брат Ви наистина е непълнолетен, призоваването е нередовно.
tankovbg
Потребител
 
Мнения: 209
Регистриран на: 16 Мар 2006, 20:40

Мнениеот fiorefiore » 27 Май 2006, 20:05

Брат ми не само е непълнолетен, ами е и малолетен- на 11 години е. Това е недопустимо! Как може изобщо да карат дете да се подписва????
fiorefiore
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 24 Май 2006, 14:09


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


cron