начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Internet-"prestyplenie"

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Internet-"prestyplenie"

Мнениеот Jertva » 03 Апр 2004, 23:20

До скоро пишех често писма до държавните институции,включително и до Полицията,в които съм отправял критики по техен адрес,понякога доста остри и може би незаслужени.Естествено,не съм се афиширал(бях анонимен).Затова много се учудих,когато един ден дойдоха от Полицията и ме забраха на разпит по този повод,като ме обвиниха в клевета.След дълъг разпит и писане на показния(в които естествено не признах кой знае какво) ме освободиха.
Интересно дали могат да повдигнат обвинение срещу мен за клевета или нещо подобно?
Jertva
 

Re: Internet-"prestyplenie"

Мнениеот clavius » 04 Апр 2004, 10:15

клеветата и обидата са престъпления от частен характер.
clavius
 

Re: Internet-"prestyplenie"

Мнениеот stavrev » 04 Апр 2004, 11:27

Проследили са ти IP-то на компютъра ти и така са те намерили.
Относно самото престъплението.Ако в твоите писма си изразявал отрицателно мнение или пък си преписвал престъпления на полицията като цяло ,без да посочваш конкретно лице,то твоето деяние не е съставомерно,така че нищо не могат да ти направят.
Освен това щом писмата ти са били адресирани до тях и те са ги получили ,няма клевата ,а обида.
stavrev
Потребител
 
Мнения: 485
Регистриран на: 07 Дек 2001, 20:31

Re: Internet-"prestyplenie"

Мнениеот Гери » 04 Апр 2004, 12:46

Не и когато става въпрос, за набедяване пред орган на власт - това си е ОХ
Гери
 

Re: Internet-"prestyplenie"

Мнениеот Анастасия.Терзиева » 04 Апр 2004, 16:37

kakvo estestveno vijdash v tova da obviniavash anonimno!?!
purvo niama nikakva polza - anonimni svedeniq i obvineniq ne mogat da budat zakonen povod za predpriemaneto na nikakvi deistvia ot strana na organa, do koito sa adresirani /ako tochno toi e opravomoshten da predprieme takiva deistvia/
i vtoro niama takova neshto anonimnost v internet, osven ako naistina tolkova razbirash ot kompyutri i internet, che da si zamajesh sledite do neuznavaemost.
inache spodeliam mnenieto na kolegite dotuk, makar che ne si mnogo podroben- naprimer ne kazvash dali si prashtal kopia ot obvinitelnite si pisma do drugi- organi,organizacii i dr. vklyuchitelno do vishestoiashtite, na tezi do koito e otpraveno obvinenieto. ako e taka vaprosa s klevetata si ostava na dneven red, zaedno s obidata.
Анастасия.Терзиева
 

Re: Internet-"prestyplenie"

Мнениеот Anastassia.Terzieva » 04 Апр 2004, 16:58

osven tova kazvash che sa te obvinili v kleveta,...
kato kakav te vikaha na razpit- svidetel, zapodozrian, obviniaem?
zashtoto moje da se okaje che ne si zadal vaprosa si pravilno- ne dali mogat da ti povdignat obvinenie , a dali sled kato sa go povdignali mogat da go dokajat i to da izdarji v sada...
dai poveche informaciq za da moje da ti dadem po-tochen otgovor
Аватар
Anastassia.Terzieva
Потребител
 
Мнения: 319
Регистриран на: 27 Фев 2002, 16:31
Местоположение: София

Re: Internet-"prestyplenie"

Мнениеот clavius » 04 Апр 2004, 17:36

!!!??????
е аз какво съм написал?
някъде да споменавам набедяване?
клеветата и обидата независимо пред кого са са от частен характер.
а в конкретния случай /макар че говорим наизуст/ за да има претъплението набедяване трябва да е писал за конкретни деяния на конкретни служители от МВР пред военноокръжна прокуратура.
clavius
 

kakvo zna4i anonimen ???

Мнениеот nekoj » 05 Апр 2004, 13:09

tova 4e moje da se opredeli koj e napisal neshto - nezavisimo na hartia ili na PC, pravi li go ne-anonimen ???

drug e vyprosyt, 4e MILICIATA(az taka si im vikam, a i horicata sa syshtite, siromasite) totalno sledi trafika, spored men(tova "spored men" go slagam za da ne e tvyrdenie;)

A dali ne e narushen po nekakyf na4in zakon nekyf, za dostyp do informaciata??? Kak sa prosledili trafika, na kakvo osnovanie, POLZUVANI LI SA SPECIALNI SREDSTVA ??? i t.n. - ARE ADVOKATITE - nema az da vi u4im !!!!!!!!!!!

MILICIATA TREBE DA SE SYDI !!!!!!!!!!! NON STOP !!!!!!!!!!!! samo taka 4e se opravjat - vervajte mi !

IMASH EDIN DOBYR SHANS DA IM SPRETNESH SCANDAL !!!!!!!!!!!!
nekoj
 

ъъъъ - по анонимни сигнали

Мнениеот nekoj » 05 Апр 2004, 15:15

не започваха ли проверки у милицията ? или то е само когато е за наши ора...

MAFIA, MAFIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
nekoj
 


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron