начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Срещу прокурор

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Срещу прокурор

Мнениеот just » 13 Апр 2004, 11:13

Мога ли да заведа дело по чл.311 от НК срещу прокурор, който в издадено от него постановление измисля абсолютно неверни факти, нямащи пряка връзка с повдигнатото обвинение, а единствено ги използва за да постанови по-тежка мярка (забрана за напускане на страната). И какъв е шанса такова обвинение да бъде повдигнато с/у въпросния прокурор въобще?
just
 

ne mi se verva da stane

Мнениеот nekoj » 13 Апр 2004, 11:41

po-dobre vij dali ne mojesh da si namerish po-normalna darjava. tuk e mafiata !
nekoj
 

НЕ, защото...

Мнениеот Toshko » 13 Апр 2004, 12:02

... гарван гарвану око не вади.
Toshko
 

Re: ne mi se verva da stane

Мнениеот Snuran » 14 Апр 2004, 16:38

Моят съвет е да пробваш, има достатъчно закони в тази държава - фатката е да четем добре и да ги прилагаме. Никога не се отказвай, ако вярваш в това, което твърдиш. Иначе никога, по никакъв начин нищо у нас няма да се промени.
Не съм юрист, но се боря почти сама с мъжа ми повече от 4 години против "държавата" най-общо казано.
И ще продължа докато победим.
Иначе няма как да се оплакавам.
Деразй.
Snuran
 

Re: Срещу прокурор

Мнениеот Imperator » 14 Апр 2004, 18:25

За жалост не може по чл. 311 от НК. защото след запетаята има ..." с цел да предсдтави този документ като ДОКАЗАТЕЛСТВО". Той не представя постановлението си като доказателство.Това е по-скоро административен акт. Твърденията му са повече набеждаване или клевета, отколкото престъпление по чл. 311 от НК.
Imperator
Потребител
 
Мнения: 739
Регистриран на: 19 Окт 2001, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Срещу прокурор

Мнениеот etsotov » 14 Апр 2004, 20:04

Срещу прокурор не можете да образувате наказателно производство, докато неговият имунитет не бъде снет по искане на Главния прокурор от Висшия съдебен съвет. Едва тогава може да бъде възбудено наказателно преследване по съответен състав на НК.
etsotov
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 03 Мар 2004, 14:10
Местоположение: Varna, Bulgaria

Re: Срещу прокурор

Мнениеот яstavrev » 14 Апр 2004, 20:18

Да,според мен това въобще не е престъпление,още повече,че постановлението подлежи на обжалване.Освен това прокурорът има имунитет.
Ако то бъде отменено само може да се иска обезщетение по Закона за отговорност на държавата.
Вероятността да бъде повдигнато обвинение срещу прокурор, дори и да е извършил престъпление, клони към нула.Аз не знам случай да има осъден прокурор.
Май само можеш да пратиш жалба до Въсшия съдебен съвет ,но едва ли ще стане нещо....
яstavrev
 


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


cron