начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Лекции (ЮЗУ)- първи курс

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


Лекции (ЮЗУ)- първи курс

Мнениеот eller » 06 Фев 2007, 18:10

Здравейте!

Студентка съм първи курс към ЮЗУ, за съжаление, по стечение на обстоятелствата не можах да присъствам на лекциите през 1 семестър.
Нямам възможност в момента и да помоля някой от колегите за такива.
По този повод поставям молбата си тук.
Има ли възможност да ми помогнете да си набавя нужните такива по следните дисциплини:

Общо учение за държавата
История на българската държава и право


Ще ми е интересно да чуя и допълнително Вашите мнения за преподавателите и техните изисквания по тези дисциплини.

Благодаря на всеки, който откликне на молбата ми.

С дълбоко уважение и благодарност.
eller
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Фев 2007, 18:02

Мнениеот Гост » 10 Фев 2007, 18:08

Миличка,та ти си в моя курс значи.
Много има за разказване.

Да заочнем с препдавателите

1.Общо учение за държавата-Проф.Тенчо Колев(декан юридическия факултет СУ)

2.Политолгия-Проф.Милан Миланов(зам.декан на Правно-историческия ЮЗУ)

3.История на бълг.държава и право-Доц.Костадин Паев

4.Административна култура и етика-доц.Александрова.

5.Обща теория на правото-проф.Георги Бойчев

Няма да имаш проблеми,освен при Паев и Бойчев,и то големи

Мога да ти кажа всичко по учебния процес-кой,къде,какво,кога,защо, как.

Остави си мейла,а моят е advokat_nikolov@abv.bg
Kаквото те интересува ще ти кажа
А за лекциите-не се притеснявай-ще ти дам литература.
Лекциите са безсмислени.Затова има учебници.
На лекции само се слуша-не се пише
:wink: :wink:
Последна промяна Гост на 12 Фев 2007, 12:49, променена общо 1 път
Гост
 

Мнениеот pokerman » 10 Фев 2007, 19:03

Колега Николов недейте така :)
Лекциите не са безмислени. Точно за първи курс не ти трябват никакви учебници. Лекциите са кратки точни и ясни и можеш спокойно да се подготвиш от тях. При Бойчев няма да имате никакви проблеми стига да сте редовни на лекциите и на упражненията. Може да чувате какви ли не слухове както за него така и за други преподаватели но ви уверявам че това са пълни глупости. Научете си напишете си и ще имате 5 и 6. Даже ще ви кажа кои теми ще ви се паднат :) Не се притеснявайте ако нещо не ви е ясно или не разбирате. Във 2 и 3 курс нещата ще ви се изяснят :) Колкото до другите предмети пълни глупости които няма да ви трябват за по нататък. По политология изисква да се пише много. Аз бях написал 4 страници ими че сам за 4, после се карахме малко но в крайна сметка ми писа 6. Хубаво е да си отстоявате правата защото по-нататък ще се сблускате с доста помия и ще трябва да се борите. Особено по-някои незначителни предмети. И ако имате амбиции да станете добри юристи ще ви стане доста неприятно, но ако сте решили да си взимате изпитите с преписване няма да ви направи впечатление :)

Успех !

pokerman19@abv.bg ако има още колеги от ЮЗУ пишете ми не се притесняваите ! :) :) :)
pokerman
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 23 Юни 2006, 00:40

Мнениеот kerry » 11 Фев 2007, 11:34

advokat_nikolov написа:1.Общо учение за държавата-Проф.Тенчо Колев(зам.декан юридическия факултет СУ)



Колев стана декан на юридическия факултет, след като Токушев го избраха за конституционен съдия. :D
kerry
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 30 Авг 2006, 21:02

Мнениеот sarbijanac » 11 Фев 2007, 11:50

Абе да Ви имам проблемите студентски на Вас.....Като завършите ще разберете,че дипломата е само една предпоставка за упражняване на юридическа професия-нищо повече !Събирането на знания и опит започва едва след началото на практиката-независимо като какъв /адвокат,магистрат,дознател,юрисконсулт и т.н..../ :roll:
Не е важно с каква оценка сте положили изпита,важното е два дни след изпита какво е останало в съзнанието Ви.....
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Мнениеот eller » 12 Фев 2007, 00:15

Здравейте на всички,

искам първо да благодаря на всеки от вас ,който е взел отношение по темата ми и е дал своето мнение. Оценявам го, защото ценя чуждото време и факта, че моята молба не ви задължава да отговорите, но въпреки това сте го сторили!
Сега ще си позволя и персонален отговор.

advokat_nikolov,
отново Ви благодаря за отделеното време, ще се възползвам от предоставената ми възможност за личен контакт с Вас.
Няма да си позволя да злоупотребя с времето Ви и проявеното разбиране.
Приемете моето уважение!

pokerman,
признавам, че имах нужда от тази Ваша подкрепа. Вярно е, че преди всичко трябва да търсим опора и сигурност в себе си, а след това в другите, но когато напълно непознат я прояви към теб, това е неоценимо. Бих искала да изкажа благодарност за съветите и насоките, които ми давате в постинга си.
С признателност и уважение.

sarbijanac,
съгласна съм с Вас, отнашението Ви по темата е обективно и коректно, съобразено с действителността, но не бих искала да се явя на изпит с минимални знания. Дори и да получа ниска оценка, бих искала да е заслужена или поне да знам, че съм дала максималните си сили за него, а след това- нещата стоят, както сте ги посочили Вие, т.е. важното е да сме разбрали същината на материята, а не да сме получили висока оценка и да не я разбираме.
Давам си ясня равносметка за тези факти, но това отрезвяване с реалността, което сте проявили спрямо мен и всеки, който прочете постинга Ви, е необходимо да фигурира винаги.
Благодаря Ви!
eller
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Фев 2007, 18:02

Мнениеот Гост » 12 Фев 2007, 13:10

Привет,колеги.

Кой университет в провинцията може да се похвали с такива преподаватели,освен ЮЗУ :P

Към Покермен
Колега,на лекции-я си чул да запишеш,я не.
Аз например си ползвам класическа юридическа литература
Димитър Токушев и Гълъбина Петрова (ИБДП)
Лъчезар Дачев-Учение за държавата
Политология-Димитър Иванов,
ОТП-Росен Ташев,Димитрина Милкова,Георги Бойчев.

Та,като си имам учебници,съвсем спокойно си ги разглеждам и съм
сигурен,че няма да е пропуснато нищо,отколкото да пиша по 5 часа и полсле да се чудя какво съм записал и какво съм пропуснал.
Аз не искам да те уча-ти си 4 курс,знаеш повече как стоят нещата,
просто изказвам мнение.
Относно Политологията-изпитът е 1 час,колко меже да се напише
за час.Подна ми се Парламентаризъм-написах 2 страници(А4,бели).Вторият въпрос беше нещо като политическо есе.
Повече от 2 листа е невъзможно да се напише,освен ако ти е голям шрифта,а моят е дребен.

КЪМ ELLER

Ще ти кажа какво да правиш,не се притеснявай.
Ако има нещо-пиши.На колега съм готов винаги да помогна.
Гост
 

здравейте

Мнениеот alek.dskbank » 14 Фев 2007, 19:58

Здравейте колега Николов,

аз също съм студент І курс ,Право
бих Ви помолил да оставите ICQ или skype
alek.dskbank
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 04 Фев 2007, 11:28

Мнениеот Гост » 14 Фев 2007, 21:01

Това трябва да ми е айсикюто 296320399.
В ЮЗУ ли учите?
Гост
 

Мнениеот Гост » 17 Фев 2007, 00:25

sarbijanac написа:Абе да Ви имам проблемите студентски на Вас.....Като завършите ще разберете,че дипломата е само една предпоставка за упражняване на юридическа професия-нищо повече !Събирането на знания и опит започва едва след началото на практиката-независимо като какъв /адвокат,магистрат,дознател,юрисконсулт и т.н..../ :roll:
Не е важно с каква оценка сте положили изпита,важното е два дни след изпита какво е останало в съзнанието Ви.....


Прочтете последно изречение на колегата.
Той ни посочва тънкостта на това,което трябва ни е обеца/или обица(дублети) на ухото.
Можеш да завършиш с 3.33-няма значение,важното е колко знаеш.
Тава е първото нещо което съм чувал от всеки юрист.ПРАВИ СА.
:P
Гост
 

Мнениеот pokerman » 19 Мар 2007, 00:53

Къде отиде форума на ЮЗУ ?
pokerman
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 23 Юни 2006, 00:40

Мнениеот zanny » 20 Мар 2007, 10:08

pokerman написа:Къде отиде форума на ЮЗУ ?


Да, къде? :o
zanny
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 18 Фев 2007, 19:59
Местоположение: Svoge

Мнениеот pokerman » 20 Мар 2007, 16:47

А бе , къде е форума ?! :)
pokerman
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 23 Юни 2006, 00:40

Мнениеот Гост » 21 Мар 2007, 11:20

Ще ми каже ли някой по какво преподава доцент Йордан Школагерски в ЮЗУ?
Гост
 

Мнениеот Гост » 01 Апр 2007, 20:53

Anonymous написа:Ще ми каже ли някой по какво преподава доцент Йордан Школагерски в ЮЗУ?


Знам само,че е бил зам.-шеф на 36-ия парламент и председател на комисия в 37-ото НС и суперадвокат



Йордан Кирилов ШКОЛАГЕРСКИ

--------------------------------------------------------------------------------


р. 10 септември 1935 г. в село Горна Вереница, община Монтана. Има две дъщери. Завършил е специалност "Право" в Софийски университет "Св. Климент Охридски" 1960 г. Работи в "Кремиковци" и Централния кооперативен съюз 1960-61 г. Адвокат в София от 1961 г. Заместник-председател на Българска земеделска камара от септември 1995 г. Член на БСП от 1976 г. Кандидат за депутат от БСП в 7 Велико народно събрание. Депутат от София в 36 Народно събрание (Парламентарен съюз за социална демокрация). Заместник-председател на Законодателната комисия в 36 НС. Заместник-председател на 36 НС. Депутат от София в 37 НС (Парламентарна група на демократичната левица). Председател на Комисията по труда, социалните грижи и демографските проблеми в 37 НС януари 1996 - февруари 1997 г.
Гост
 

Мнениеот Гост » 20 Апр 2007, 15:07

Йордан Кирилов ШКОЛАГЕРСКИ преподава по Застрахователно право в ЮЗУ
Гост
 

Re: Лекции (ЮЗУ)- първи курс

Мнениеот gabriellaspasova » 22 Сеп 2011, 13:16

Здравейте!

Студентка съм първи курс към ЮЗУ, за съжаление, по стечение на обстоятелствата не можах да присъствам на лекциите през 1 семестър.
Нямам възможност в момента и да помоля някой от колегите за такива.
По този повод поставям молбата си тук.
Има ли възможност да ми помогнете да си набавя нужните такива по Българска филология.
gabriellaspasova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Сеп 2011, 13:13

Re: Лекции (ЮЗУ)- първи курс

Мнениеот kleines » 26 Сеп 2011, 10:14

Габи, в случай, че не си разбрала все още, това е юридически форум :wink:
kleines
Потребител
 
Мнения: 204
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:49

Re: Лекции (ЮЗУ)- първи курс

Мнениеот advokat__nikolov » 16 Ное 2011, 22:03

gabriellaspasova написа:Здравейте!

Студентка съм първи курс към ЮЗУ, за съжаление, по стечение на обстоятелствата не можах да присъствам на лекциите през 1 семестър.
Нямам възможност в момента и да помоля някой от колегите за такива.
По този повод поставям молбата си тук.
Има ли възможност да ми помогнете да си набавя нужните такива по Българска филология.


Гледай да не влезнеш в Кинезитерапия на лекции по филология, че ша стане страшно :mrgreen:
advokat__nikolov
 

Re: Лекции (ЮЗУ)- първи курс

Мнениеот misskiss92 » 21 Ное 2011, 22:57

Здравейте, аз съм 1курс в ЮЗУ и имам да пиша курсова работа на тема/концепция на закона/ не ми дадоха нищо конкретно като литература, моля за помощ да ме насочите :)
misskiss92
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Ное 2011, 12:45


Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron