начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

молба за помощ!

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


молба за помощ!

Мнениеот христина » 19 Сеп 2004, 18:01

здравеите,
ако можете,бихте ли ми помогнали!майка ми живее в англия,другия месец смята да си идва в отпуска.купила ми е цифрова камера,която смята да ми подари.въпросът е:могат ли да и направят проблем на митницата(на страшно много неини познати митничарите са се заяждали,искали са си пари и тн.за скъпи ел.стоки,уж трябвало да плати мито,ама да им датат някой лев за да забравят)имат ли основание да искат да обмитяват личната и камера?или че трябвало да си я върне обратно на връщане?
как седи въпроса с хранителните добавки,един познат си е харесал евтин протеин(3кг на стоиност 90лв)може ли майка ми да го донесе,трябва ли да плати нещо?
благодаря ви много!
христина
 

Re: молба за помощ!

Мнениеот младежа » 20 Сеп 2004, 09:16

Да не казва ,че е за подарък , а че всичко което носи е за нейно ползване.
младежа
 

Re: молба за помощ!

Мнениеот христина » 20 Сеп 2004, 10:15

мерси:)
а трябва ли да се декларират?и ако се декларират,трябва ли да се покажат на връщане?
христина
 

Re: молба за помощ!

Мнениеот Deputy_Major » 21 Сеп 2004, 14:11

По общо правило - би следвало!
Deputy_Major
 

Re: молба за помощ!

Мнениеот 89 » 21 Сеп 2004, 14:43

Чл.693-698 от ППЗМ
От значение е стойността на стоката, дали има търговски характер,
колко често се се преминава границата
89
 

Re: молба за помощ!

Мнениеот христина » 24 Сеп 2004, 21:42

ако камерата се счупи в бг,трябва ли да им носи на митничарите,на връщане,частите!?
христина
 


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron