начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

ЗДвП

Дискусии и предложения по проекти за закони


ЗДвП

Мнениеот Sarkis_999 » 02 Юни 2007, 23:44

На вниманието на всеки който все още не си е купил светлоотразителна жилетка. Законопроектът за изменение на ЗДвП предвижда , че тези жилетки ще имат специален знак , който ще е гаранция за произход и качество. Цената на тези жилетки ще струва 4лв.
п.п Дано да не сте се излъгали да си купите жилетка от някой търговец , защото при проверка от КАТ тя няма да има стойност , а ще ви се изисква тази , на която има определен знак.
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

Re: ЗДвП

Мнениеот kontrol » 03 Юни 2007, 01:54

Sarkis_999 написа:На вниманието на всеки който все още не си е купил светлоотразителна жилетка. Законопроектът за изменение на ЗДвП предвижда , че тези жилетки ще имат специален знак , който ще е гаранция за произход и качество. Цената на тези жилетки ще струва 4лв.
п.п Дано да не сте се излъгали да си купите жилетка от някой търговец , защото при проверка от КАТ тя няма да има стойност , а ще ви се изисква тази , на която има определен знак
Да не е предупредителният знак, който е нагледно е посочил Динев в трудовоправната тема "Нарушение на трудови права-карат ме да се епилирам"?
Горното представлява потенциално грешно становище. Консултирайте адвокат, ако искате сигурност и юридическа отговорност при защитата на правата Ви.
kontrol
Активен потребител
 
Мнения: 1109
Регистриран на: 05 Сеп 2005, 15:49

Мнениеот Sarkis_999 » 03 Юни 2007, 02:45

Може и такъв да е .Но със сигурност ще има знак. За съжаление не мога да намеря законопроектана на сайта на НС и затова информацията я имам от един полицай. Аз нали съм си любопитен и реших да го питам . След като му зададох въпроса : " а тези жилетки ще имат ли знак " , той се позамисли малко и после каза че щяли да имат някакъв знак. Аз затова го питах ,защото нещо ме глождеше че държавата няма как да не прибере някой лев от цялата работа. После като разбрах за знака , плахо го попитах за цената и той каза че щели да струват 4 лв , което ме успокои много понеже моето предположение беше в порядъка на 15 - 20 лв.
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

Re: ЗДвП

Мнениеот hebigatsu » 04 Юни 2007, 15:01

Sarkis_999 написа:На вниманието на всеки който все още не си е купил светлоотразителна жилетка. Законопроектът за изменение на ЗДвП предвижда , че тези жилетки ще имат специален знак , който ще е гаранция за произход и качество. Цената на тези жилетки ще струва 4лв.
п.п Дано да не сте се излъгали да си купите жилетка от някой търговец , защото при проверка от КАТ тя няма да има стойност , а ще ви се изисква тази , на която има определен знак.

8) И откъде е тази "актуална" информация? Питам, не да се заяждам, а ми е интересно, дали наистина основно полицаите го разпространяват този слух. :wink:
обективната истина е тази,........ която може да се докаже в съдебната зала :) :) :)
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

Мнениеот hebigatsu » 04 Юни 2007, 15:25

8) Ето и въпросният проектозакон:
Сигнатура в НС - 602-01-90
З А К О Н

за изменение и допълнение на Закона за движението по пътищата
.................................................
§ 36. В чл. 139, ал. 1 се създава т. 4:
“4. Снабдени със следното оборудване:
а) обезопасителен триъгълник;
б) аптечка;
в) пожарогасител;
г) светлоотразителна жилетка;
д) резервен комплект сменяеми лампи за устройствата за осветяване и светлинна сигнализация;
е) стандартно резервно колело или резервно колело/гума за временно ползване, когато превозното средство е оборудвано с тях от производителя.”
..................................
Но никъде не виждам изискване за специална маркировка или знак на жилетката. :wink:
обективната истина е тази,........ която може да се докаже в съдебната зала :) :) :)
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

Мнениеот hebigatsu » 04 Юни 2007, 16:29

8) :lol: karanedeff,
Точно за това става въпрос - в момента няма регламентация за изисквания за светлоотразителни жилетки за водачи на МПС, а само за:
чл.66 т.12. от ППЗДП" ...отличителен знак на лицата, извършващи работа на пътя - С12. Облекло с ярък цвят и светлоотразителни ленти;...". :lol:
А и в законопроекта няма някакво особено изискване.
Да не говорим, че според мен ако се приеме това предложение, ще е хубаво да се направят различни типове светлоотразителни жилетки съобразно ползващите ги лица.
-работници по пътната мрежа;
-водачи на МПС;
-контролни органи.(КАТ, ДАИ и т.н.) :lol: :lol: :lol:

Защото ми омръзна да се стряскам като карам и да се чудя - туй отпред катаджии ли са или работници :lol: :lol: :lol: (Това в кръга на шегата) :lol:
обективната истина е тази,........ която може да се докаже в съдебната зала :) :) :)
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

Мнениеот Sarkis_999 » 04 Юни 2007, 17:07

M... не знам , полицая каза че ще има нещо допълнително към жилетката , защото много ментета са се били появли. Честно казано още не съм си купил и ще чакам до последно.
А законопроекта кога трябва да влиза в сила и да става законче.?
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

Мнениеот hebigatsu » 04 Юни 2007, 17:32

8) :lol: Когато го приемат Sarkis_999 :wink:
В НС имам предвид. :lol: :lol: :lol:
обективната истина е тази,........ която може да се докаже в съдебната зала :) :) :)
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

Мнениеот karanedeff » 04 Юни 2007, 19:59

Нали това казвам, колеги, тия жилетки, които се предлагат и продават в момента, а и народа, че и катаджиите и кой ли не ги носи и се перчи с тях, не са такива, каквито са предвидени в ППЗДП - вижте добре картинката - http://program.ciela.net/TempDoc/20070604/C12.JPG
да сте видели жилетки с вертикалните ивици през гърдите? Ами смисълът им е много прост - нощем да ти е ясно този чувак дето се шматка по пътя с лице ли е или с гръб към тебе, пък и за през деня също

Устагиби - идеята :idea:
Да не говорим, че според мен ако се приеме това предложение, ще е хубаво да се направят различни типове светлоотразителни жилетки съобразно ползващите ги лица.
-работници по пътната мрежа;
-водачи на МПС;
-контролни органи.(КАТ, ДАИ и т.н.)

е върховна :!: :!: !!!!
Макар и да има законотворци, които четат този форум вземи им прати идеята си на тяхния сайт
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Мнениеот Sarkis_999 » 05 Юни 2007, 00:01

Каранедеф, тези оранжевите жилетки са за лица които извършват "работа" на пътя.Става въпрос обаче не за каква да е работа а за работа по смисъла на кодедекса на труда , тоест , чистачки , които чистят пътя или работници ,които го ремонтират. Полицаите навярно носят зелени жилетки , за да се различават от работниците , защото те не извършват работа ,свързана пряко с пътя

п.п hebigatus , личи си че си адвокат. Само адвокат може да даде толкова точен отговор , който да не ти върши абсолютно никаква работа. Даже се сетих за един виц:

Двама приятели, Джордж и Хари, решили да прекосят Атлантическия океан с балон. След 37 часа прекарани във въздуха, Джордж казал, “Хари, не би било зле да слезем малко по-ниско, за да видим къде се намираме.” Хари изпуснал част от топлия въздух в балона и той се снижил под нивото на облаците.
Джордж се огледал и казал, “Все още не мога да се ориентирам къде сме, нека попитаме онзи човек долу.” Хари извикал към човека, “Хей, можете ли да ни кажете къде се намираме?”
Човекът на земята му отговорил, “Намирате се в балон на 100 стъпки над земята.”
Джордж погледнал Хари и казал, “Този човек сигурно е адвокат.”
А Хари го попитал, “Но откъде би могъл да знаеш?”
На което Джордж му отговорил, “Че кой друг би ти дал 100% прецизен отговор и в същото време абсолютно безполезен?”
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

Мнениеот hebigatsu » 05 Юни 2007, 10:58

:lol: Sarkis_999,
Благодаря за "комплимента", но нотките на огорчение, които личат от поста ти не са правилно адресирани. :wink:
На такъв въпрос:
А законопроекта кога трябва да влиза в сила и да става законче.?

при положение, че и самите народни преставители, нямат представа, кога ще му дойде реда в пленарна зала на законопроекта, да очакваш отговор различен от този:
8) :lol: Когато го приемат Sarkis_999 :wink:
В НС имам предвид. :lol: :lol: :lol:

е .....ще се въздържа от квалификации.
А може би като на студент по право трябваше да ти отвърна с насочване към Конституцията на РБ. Но тогава пък щеше да си още по-огорчен, защото най-вероятно щеше да го възприемеш като обида, каквато не съм имал и идея да отправям. :wink:
А иначе- вица ми хареса :lol: :lol: :lol:

ПП. Един "безплатен" съвет - ако пишещите тук студенти по право спрете да възприемате всяка забележка по отношение на постовете си като лични нападки, а се постараете да извличате полезното, дори и от критиките, ще имате много по-голям успех и лична полза, особенно в практиката в последствие. :wink:
Поздрави!!!
обективната истина е тази,........ която може да се докаже в съдебната зала :) :) :)
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

Мнениеот Sarkis_999 » 05 Юни 2007, 13:05

Mисълта ми беше дали е минал първо или второ четене , въобще влезнал ли е за гласъване.

п.п Аз не те нападам нито имам намерение да нападам някой било то адвокат или обикновен човечец. НО не съм съгласен и за друго . Законите влизат в сила след обнародване в ДВ , а не от приемането им от НС.

Приемам критика , как да не приемам и няма да тръгна да споря като видя ,че не съм прав. Разбира се ще споря докато не бъда убеден в противното.
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Clavdivs. » 05 Юни 2007, 13:24

Sarkis_999 написа:А законопроекта кога трябва да влиза в сила и да става законче.?


Е това ти беше въпроса... Законопроектите не влизат в сила...

А "закончетата" стават такива като ги гласува НС. Именно затова се казва
Обнародване на ЗАКОНА, щото той си е закон вече...
Clavdivs.
Потребител
 
Мнения: 639
Регистриран на: 17 Апр 2007, 13:20

Мнениеот Clavdivs. » 05 Юни 2007, 13:26

"
Clavdivs.
Потребител
 
Мнения: 639
Регистриран на: 17 Апр 2007, 13:20

Мнениеот Sarkis_999 » 05 Юни 2007, 13:45

OK , съгласен съм , но да не се хващаме в тая посока ,че ще се измести темата , както става много често . НЕ съм се изразил правилно . А някой имали информация от къде може да се види работа на НС

п.п Намерих го. Минал е първо четене.
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

Мнениеот hebigatsu » 05 Юни 2007, 15:43

8) Sarkis_999,
:lol: Има за теб надежда. Добре е, че приемаш забележки (макар и неохотно), но и това все пак е нещо.. :lol: :lol: :lol:
Нали за да си направите сами справката в сайта на НС посочих сигнатурата на проектозакона(който не е само един, а няколко проекта, които са обединени), когато го цитирах в по предните постове:
Ето и въпросният проектозакон:
Сигнатура в НС - 602-01-90
обективната истина е тази,........ която може да се докаже в съдебната зала :) :) :)
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

Мнениеот Sarkis_999 » 05 Юни 2007, 16:22

Сега какво излиза , да си взема жилетка от някоя сергийка .И все пак кое ми гарнтира че жилетката наистина ще свети в тъмното , а няма да е менте.Защото все пак в крайна сметка това е важното - да те видят в тъмното , докато си сменяш гумата. Така както алкохола има бандерол , който гарантира произход и качество , така и тия жилетки трябва да имат някакъв знак, който да гарантира качество. На пазара има много такива ментета и доста хора сигурно са си купили такива.

Всъщност ,закона казва ,че е необходимо да има "светлоотразителна жилетка" . Не се посочва какъв цвят трябва да е жилетката , а само се казва ,че трябва да е светлоотразителна, тоет да "свети". А някой като си вземе менте което не свети или свети слабо , на практика ще е в нарушение на закона ,защото не си е взел светлоотразителна жилетка. Плюс това полицаят при проверка надали ще вземе да я осветява , за да види дали е истинска , като по - лесно би било да погледне някакъв знак по нея който да му покаже ,че тя действително е светлоотразителна.
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Sarkis_999 » 11 Ное 2007, 18:12

Ще има награда за този ,който ми посочи буквата и алинеята на закона ,която урежда изискването за носене на т.н зимни гуми или казано по точно гуми с дълбочина на грайфера не по-малка от 4мм. Рових в ЗДВп , в наредби на министерество на транспорта ,но нищо не видях. Единствената информация ,която се дава по въпроса е от медиите , на които КАТ им били казали....нещо си . Така ,че който реши тая задача ,ще има награда :)

Успех!!!!
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

Мнениеот stroitel » 13 Ное 2007, 23:43

Чел съм на различни места, че зимна гума с под 4мм. грайфер не става за нищо. Особено за "зимна".
Гумите ви държат и движат на пътя,спирачките ви спират.
Въртял съм се 2 пъти на сняг с всесезонни гуми среден клас - при скорост 30-40 км/ч.

Според мен - не чакайте КАТ,а хвърляйте боклука - за да не ви хвърли той някъде.
stroitel
Потребител
 
Мнения: 191
Регистриран на: 09 Ное 2007, 17:54
Местоположение: София

Мнениеот Sarkis_999 » 18 Ное 2007, 05:10

Аз съм вече с нови гуми - Блекстон - 61,50 лв с ДДС , монатажа беше безплатен .Общо 245 лв. Много е готино с нови гуми. Ако сте от плд след техномаркета на 4 километър се намира гумаджийницата. Обслужването е на ниво мо има много хора и се чака . Аз чаках от 3 до 7 .

п.п Наградата ще е околосветско пътешествие и 20 000 лв джобни пари . Айде дерзайте!!!. А ,също така и яхта ще има . От вас се иска само да ми намерите буквата в закона !!!. :idea:

п.п Ей ,тия адвокати ,ако няма сухо ,нищо не казват.Опасна работа. :)
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron