начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

кандидат-студент право

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


Мнениеот Galahar » 22 Юни 2007, 11:43

А що се отнася за празни приказки от сорта "то всичко си е до човека..." или "навсякъде преподавателите са едни и същи.." и пр. мога да кажа само едно: Такива приказки ги разправят само слабаците, неудачниците, които се задоволяват с посредствени неща. Разбирам да го кажат хора, които имат стабилен социален статус зад гърба си и 10-15 г. кариера, хора, които изхождат от опита си и от положението, но не и някои, като мен(за момента), или някои,който току що е завършил. Аз съм максималист- и в живота, и в работата. Не съм играч на дребно,така че както за една здрава къща е нужна здрава основа, така е и с кариерата- за успешна кариера се иска и добро образование, така си е и няма какво да се отрича. Всеки ден се срещам с хора, които имат две три висшета, специализира ли са няколко пъти в чужбина, уверени, със знания и способности, със самочувстие заради това, срещал съм се и с магистрати, със стаж 2-3 г., които не знаят основни термини и институти в правото. Всеки само кове съдбата си, всеки си търси място под слънцето, така, че аз не правя компромис с живота си и с бъдещето си. Точно за това избрах да уча навремето право в СУ, и смятам,че за България,това е ВУЗ №1
Galahar
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 21 Юни 2007, 08:54
Местоположение: Надявам се възможно по-далеч от България

Мнениеот atanaspetrovmeister » 22 Юни 2007, 11:56

Galahar написа: За правото си е признато само СУ, всичко друго е долнопробен компромис, както е в САЩ. Разчитам всички мои колеги, които са от СУ да ме подкрепят и един път завинаги да се разбере, че №1 е СУ, а след него всичко е 0


:lol: Айде, появи се още един талисман :lol:. Уважаеми Galahar-чо, никой, що-годе поне малко запознат в областта на правото, не оспорва първото място на СУ, но да говориш за разни нули...? :evil: Това много ми прилича на избиването на "ония"комплекс, че видите ли Вие софиянци сте №1 , а пък другите...!?Дано като поотраснеш се отърсиш от подобни комплекси! Сега си остани със здраве и се научи да уважаваш конкурентите си! :wink:
Аватар
atanaspetrovmeister
Потребител
 
Мнения: 197
Регистриран на: 23 Апр 2007, 16:50
Местоположение: Пловдив

Мнениеот jailer » 22 Юни 2007, 12:43

Абе, писах аз по-горе, ама на... Поредната битка за произход.. :lol:
Няма да се връщаме на "Чичко Фройд", да ползваме думичката комплекси... Скромно да кажем, че темата, записана по-горе, е затворена... Нека си кандидатства момичето, където си иска... И УПЕХ!!! :wink:

P. S. Гражданино evrodeputat, ами как няма да напише колежката Ви "ДАНАК", като и тя, вероятно, пише по разни форуми на "олигофреница" (oligofrenitsa, shlyokavitsa. idiotitsa....), както Вие "sA6to"си позволявате да пишете тук, при положение, че явно имате възможност (софуерно и хардуерно - видно от начина, по-който сте изписали думичката "ДАНАК"...) просто да пишете на родната ни азбука... :cry:
jailer
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 17 Сеп 2005, 09:36

Мнениеот cokomir » 22 Юни 2007, 13:03

advokat_nikolov написа:[,Правно-историческия факултет,въпреки предразсъдъците,омразата и завистта от някои,си остава към момента най-добрият факултет за правни науки в страната.



)

ХА ХАХАХ АХХАХАХА ХАХАХАХАХАХ ХАХА . ОХХОХОХОХОХОХОХОХООХОХОХ.МУХАХАХАХАХАХАХАХАХАХААХХАХАХАХАХАА> Еееееее хехехехехеххехехееххехе
cokomir
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 13 Сеп 2006, 08:51

Мнениеот Galahar » 22 Юни 2007, 16:05

atanaspetrovmeister, ами аз съм си като теб от Пловдив и не виждам какви комплекси да избивам. Не съм софиянец.Но мога ясно да различа как живеят "шопите" и как живеят другите. Виждам какви коли карат, какви апартаменти купуват. Явно са си тарикати и няма какво да им се сърдим на хората. Умеят я играта с парите, а ние като не я умеем само си стоим и гледаме, а и завиждаме отгоре на другото.На мен всичко ми е наред. Уча в Университета, взимам си изпитите с отличен, успях да си намеря чудесна работа, имам прекрасна приятелка до себе си. Чувствам се истински Щастливец. Ако разгледаш форума, ще разбереш,че никой от СУ не се оплаква да е "дискриминиран",защото не може да си намери работа....Дори незнам дали има безработен юрист завършил СУ. Можеш да прочетеш някъде,че някой е завършил СУ, но този университет е пълен бардак, видиш ли, защото него са го късали по 5 пъти на изпит. Е такива оплаквания можеш да прочетеш. За какво повече да говорим? Всички плямпат - "...не ме искат на работа, защото не съм завършил СУ....", ".....дискриминират ме....", "и ние сме юристи, и то добри". Ами добре, като другите ВУЗ-ове предлагат добро образование също, и вие сте добри, тогава защо не ви наемат на работа. Аджеба, ама кой нормален бяга от хубавото и от доброто?! :lol: :lol: :lol: . Аз съм още студент и на 3 места попитах за работа и на трите ме одобриха, и стана така,че аз трябваше да избирам.... а уж имало на пазара много "юристи" без работа. Не изкам да ангажирам никой с моите възгледи, но аз виждам нещата през моите очи, чувам ги с моите уши, мисля с моята си глава и САМО ЗА СЕБЕ СИ.МАЛКО ЕГОИСТИЧНО, НО ЕГОИЗМА ЗА МЕН ХИЧ НЕ Е ЛОША ЧЕРТА- АЗ ГО ИМАМ ЗА ДОБРОДЕТЕЛ. :o :o :o
Galahar
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 21 Юни 2007, 08:54
Местоположение: Надявам се възможно по-далеч от България

Мнениеот cokomir » 22 Юни 2007, 17:36

Пич, подкрепям те. Само ми кажи къде си се пробвал за работа,че да ида и аз това лято. :D
cokomir
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 13 Сеп 2006, 08:51

Мнениеот sarbijanac » 22 Юни 2007, 21:18

Galahar написа:........По обявите за работа се вижда 1. завършено юридическо образование в СУ "Св.Климент Охридски"....... 1.LAW DEGREE IN SU. - какво да говорим.......Виждам,че повечето "конкуренти" не стават и за обикновени занаятчии, та камо ли за юристи. Всички имате претенции да сте патриарси на правото,а и за клисари не ставате. Това е. За правото си е признато само СУ, всичко друго е долнопробен компромис, както е в САЩ. Харвард е №1, а за тези,които не са успели да прекрачат входа му е Йейл. Разчитам всички мои колеги, които са от СУ да ме подкрепят и един път завинаги да се разбере, че №1 е СУ, а след него всичко е 0 :lol: :lol: :lol:


Това за хита "СУ" ще го забравиш като завършиш.Защото после никой няма да те пита къде си се дипломирал-сам ще се спасяваш,независимо къде си и с какво се занимаваш.Така или иначе съм успял и без диплома от СУ да си намеря реализация.
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Мнениеот gudio » 22 Юни 2007, 22:51

sarbijanac написа:
Galahar написа:........По обявите за работа се вижда 1. завършено юридическо образование в СУ "Св.Климент Охридски"....... 1.LAW DEGREE IN SU. - какво да говорим.......Виждам,че повечето "конкуренти" не стават и за обикновени занаятчии, та камо ли за юристи. Всички имате претенции да сте патриарси на правото,а и за клисари не ставате. Това е. За правото си е признато само СУ, всичко друго е долнопробен компромис, както е в САЩ. Харвард е №1, а за тези,които не са успели да прекрачат входа му е Йейл. Разчитам всички мои колеги, които са от СУ да ме подкрепят и един път завинаги да се разбере, че №1 е СУ, а след него всичко е 0 :lol: :lol: :lol:


Това за хита "СУ" ще го забравиш като завършиш.Защото после никой няма да те пита къде си се дипломирал-сам ще се спасяваш,независимо къде си и с какво се занимаваш.Така или иначе съм успял и без диплома от СУ да си намеря реализация.

Понеже се повъзгордях от "пробива" ми с новата рубрика "виртуално деловодство" (предложих, а "те" взеха, че го направиха :lol: ) реших да си присвоя компетентността да определям "талисмани" на форума. Вече се "произнесох" - "advokat_nikolov" е безспорният фаворит засега, но "Galahar" се нарежда на второ място и му диша във врата. :lol: :lol: Това мое мнение е напълно добронамерено, впрочем... Споделих на "ЛС", вече не си спомням с кого тук от форума, че "виждам в Пламен Николов себе си... преди 15 години" :? Чакат ги и двамата - Николов и "Галахър"... големи разочарования... но аз лично вярвам, че ще се "подредят" някъде в пъзъла на юридическите професии и длъжности и в крайна сметка няма да си скубят косите, че са записали и са следвали право... :wink:
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Мнениеот gudio » 22 Юни 2007, 22:56

gudio написа:... Споделих на "ЛС", вече не си спомням с кого тук от форума, че "виждам в Пламен Николов себе си... преди 15 години" :? Чакат ги и двамата - Николов и "Галахър"... големи разочарования... но аз лично вярвам, че ще се "подредят" някъде в пъзъла на юридическите професии и длъжности и в крайна сметка няма да си скубят косите, че са записали и са следвали право... :wink:

:lol: Грешка - не преди 15 год, апреди 20 год. - тогава бях в първи курс :lol: :lol: ... но наивитетът ми продължи горе-долу още 15-на години.. :cry:
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Мнениеот sarbijanac » 22 Юни 2007, 23:02

gudio написа:
gudio написа:... Споделих на "ЛС", вече не си спомням с кого тук от форума, че "виждам в Пламен Николов себе си... преди 15 години" :? Чакат ги и двамата - Николов и "Галахър"... големи разочарования... но аз лично вярвам, че ще се "подредят" някъде в пъзъла на юридическите професии и длъжности и в крайна сметка няма да си скубят косите, че са записали и са следвали право... :wink:

:lol: Грешка - не преди 15 год, апреди 20 год. - тогава бях в първи курс :lol: :lol: ... но наивитетът ми продължи горе-долу още 15-на години.. :cry:


Е колега,недей така.Виж -все пак си се понаредил вече.Как бъде ЧСИ,и то в София не се става лесно.Значи все пак си е струвало ....
И аз си мечтая за много работи,ама нямам алтернатива или възможност за промяна.И ще се наложи да карам като адвокат от дълбоката провинция май пожизнено....
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Мнениеот gudio » 22 Юни 2007, 23:25

sarbijanac написа:
gudio написа:
gudio написа:... Споделих на "ЛС", вече не си спомням с кого тук от форума, че "виждам в Пламен Николов себе си... преди 15 години" :? Чакат ги и двамата - Николов и "Галахър"... големи разочарования... но аз лично вярвам, че ще се "подредят" някъде в пъзъла на юридическите професии и длъжности и в крайна сметка няма да си скубят косите, че са записали и са следвали право... :wink:

:lol: Грешка - не преди 15 год, апреди 20 год. - тогава бях в първи курс :lol: :lol: ... но наивитетът ми продължи горе-долу още 15-на години.. :cry:


Е колега,недей така.Виж -все пак си се понаредил вече.Как бъде ЧСИ,и то в София не се става лесно.Значи все пак си е струвало ....
И аз си мечтая за много работи,ама нямам алтернатива или възможност за промяна.И ще се наложи да карам като адвокат от дълбоката провинция май пожизнено....

...Понаредих се на стари години и... не смея да отида на лекар... то много "хубавиня" не е на добре... я рак, а нещо друго ще ми хванат... :wink: Честно, направо ме е страх - като адвокат (а аз цял живот бях такъв) как беше ? Тама(Ъ?)н завъдя накой лев и ... ПРАС-С-С-С :twisted: синът ми - две операции в "Пирогов", 90 дена в болница, изрязан половин ляв бял дроб... :cry: ... След две години - ПРАС-С-С-С !!! отново :twisted - жена ми се разболяла (тя държавен служител, уж "фул осигуровки", ама не мога да й намеря място в болница...легла, видиш ли, нямало - много роми пр. там заемат пространство :cry: ) докато задействам връзки и рушвети :oops: - 7 дена по 450 лв. на ден в частна клиника :oops: :oops: Сега чакам мен да ме тръшне нещо, `щото не може така "сполука за България" :lol: , нали ? През 1998 г. (първи конкурс за натораиуси, каго останаха незаети места :!: ) през ум не ми минаваше да се кандидатирам... през 2000 ли беше, 2001 г. (втори конкурс за нотариуси) си виках "изпуснах влака, закъде тепърва", ... а през 2003 г. от отчаяние се пуснах на третия конкурс за нотариуси... получих 2,70 :lol: :lol: (а защо не "лев и двайсет" ?! :lol: ), забележете - още на писмения изпит... През 2006 г. си казах - "е, това е последното "раздаване", сега или никога повече конкурси..." - този беше за ЧСИ. :lol: Дейността, впрочем, е доста "дървена", казвал съм го много пъти :lol: , няма да забогатееш от нея... поне бързо... Критерий - всички нотариуси практически са регистрирани по ЗДДС (освен тези, които се "правят на луди" и чакат чудо :lol: :lol: ), докато от нас - ЧСИ-тата, само някои - работещите по-отдавна...
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Мнениеот gudio » 22 Юни 2007, 23:43

Извод - нещата за юристите в момента са "тегави"... Време е да се променят някои "идиоми" и предварително заложени (исторически) представи като например: "адвокат = хванал Господ за шлифера = свръхбогат човек"... Майка ми (75 год., адвокатска щерка :lol: ама сещате се кога е адвокатствал дядо ми :lol: :lol: ) още не може да понесе, че съм станал "БИРНИК" :oops: :oops: УЖАС-С-С !!! :oops: :oops: Срам и позор !!! Тя така и не проумя защо, аджеба ни си пратих дъщерята в "Американския колеж", що не си купих по-голямо жилище и `що не на "жълтите павета", та да не пътувам всеки ден с кола до местоработата си :oops: :oops: Мисли ме, женицата пза някакъв луд, ексцентрик, защото не може да повярва, че юрист, адвокат и прочие не може да си позволи това... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Мнениеот elleiaa » 23 Юни 2007, 10:37

Колеги това което си пишете са си пълни глупости . Да ви кажа от личен опит -няма никакво значение къде сте завършили -дали в СУ или някъде другаде. Важно е какво сте научили и колко продължавате да се учите и след като завършите .Правото изисква непрекъснато да се чете .Освен това като се явите на конкурс ,никой не се интересува от това от къде ви е издадена дипломата .Оценяват това което сте показали като знания на изпите . С една дума не разчитатите на славата на ВУЗ, а на собствените си познания.Само те могат да ви направят конкурентоспособни
elleiaa
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Юни 2007, 20:56

Мнениеот cokomir » 24 Юни 2007, 01:13

elleiaa написа:,никой не се интересува от това от къде ви е издадена дипломата .

О,да бе. Влез в обяви за юристи и се увери сама. Просто сега работодателите малко се освестиха и не афишират СУ в обявите за работа, защото е леко дискриминационно. Но дискриминацията се вижда на интервюто. :lol:
cokomir
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 13 Сеп 2006, 08:51

Мнениеот dqwola » 24 Юни 2007, 01:49

kolegi naistina ima nqkakwa diskriminaciq, koeto ne e prawilno, za6toto ima hora ot wsqkade kadeto ne gi lovqt ne6tata, a drugi prosto za towa sa rodeni
dqwola
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 20 Юни 2007, 23:16

Мнениеот dzhenkov » 25 Юни 2007, 11:20

Колеги, не трябва да се нападаме един друг. Всеки от нас заслужава уважение за труда и усилията, които е положил. Все пак всички ще работим в една сфера и имаме от части общи цели. Не мисля, че е много красиво да се обиждаме и да се самоизтъкваме кой къде учи и колко повече възможности ще има от другите и колко по напред е, че учи еди къде си или еди къде си. Все пак като колеги юристи трябва да изпитваме някаква солидарност по между си, а не да запълваме форума с празни приказки и хвалби или още по лошо да казваме на колегите си, че няма да имат възможност за реализация, защото не са завършили определен университет.
Няма значение кой от кой град е и къде е завършил, щом е положил усилия и разбира материята.
Все пак всички живеем в България и това е една държава и ние всички сме част от нея. България не е София, Варна и Пловдив...
dzhenkov
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 05 Мар 2007, 16:12
Местоположение: София

Мнениеот portokal » 25 Юни 2007, 11:41

Galahar написа:Странно ми е защо не съм видял някой висш магистрат- председател на ОС, на прокуратура или "голяма клечка" като адвокат,който да е завършил малките университетчета, които уж са легитимни и уж преподават качествено.

Ами след като първите випуски на така презираните от Вас и от други колеги ПУЦ-ове завършиха преди десетина години... :roll:
Да напише "две три" без тире се случва на всеки, но "висшета" нарочно ли така сте го написали? :oops:
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Мнениеот rts » 25 Юни 2007, 13:25

Дискусията за качеството на образованието в различните правни факултети е НЕДОСТОЙНА, колеги ! Много добре писаха някои, че не университетът определя какчеството, а студентът - всеки студент получава точно толкова, за колкото се е потрудил. Предполгам, че няма човек, който едновременно да е учил във всички ВУЗ-ове с ЮФ, така, че никой от нас няма реална база за сравнение. Не изпадайте в позицията на свидетел, който само преповтаря чужди думи, без да е придобил лични впечатления.
rts
Активен потребител
 
Мнения: 1407
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:02

Re: Отговор

Мнениеот senex » 25 Юни 2007, 20:03

Galahar написа: Онзи ден видяк казуса по ГПН за държавния в СУ- 1 страница, а в УНСС беше само два или три реда, и после защо навсякъде искат само от СУ.
Тук доста си поизмисли. Положението беше точно обратното-казусът в УНСС беше значително по-сложен от този в СУ. Това беше през октомври 2006г.
Последна промяна senex на 25 Юни 2007, 20:19, променена общо 2 пъти
senex
Потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: 04 Сеп 2005, 12:52

Re: Отговор

Мнениеот senex » 25 Юни 2007, 20:05

Galahar написа: Да на всякъде преподавателите са едни и същи, но всичките са от СУ.
Тук също доста си поизмисли. Явно обичаш да си говориш, без да си проверил информацията. А и броят на правописните грешки...
Последна промяна senex на 25 Юни 2007, 20:19, променена общо 1 път
senex
Потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: 04 Сеп 2005, 12:52

ПредишнаСледваща

Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron