начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Почти измама

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Почти измама

Мнениеот Ники » 17 Ное 2004, 09:18

Дадох си камиона на мой познат за да си свърши работа. Документите са у него. Сега той не желае да ми го върне под претекст, че му дължа пари, които ми е дал като депозит. Аз наистина взех пари, които сега съм готов да върна, но той твърди, че преговорите са приключили и камиона остава за него. Нямаме нито писмена нито устна уговорка, аз нямам и свидетели. Как да си върна камиона като съм готов да върна депозита (500 лв.), който той твърди , че бил цена за сделката и аз не мога да искам нищо повече ?
Ники
 

Re: Почти измама

Мнениеот Anastassia.Terzieva » 17 Ное 2004, 10:43

obadete se v policiata i go obiavete za otkradnat
;-)))))
e ako ste s po meko surce mojete da go predupredite che ako ne vi go varne taka shte napravite puk toi posle kato niama dogovor i kamiona ne mu e prehvarlen neka obiasniava na policiata kaot go hvanes kamiona che ne e kraden...
kolkoto do parite mojete da gi vkarate v banka na smetka koiato da otkrietat na negovo ime...
toi ima lirazpiska che vi e dal tezi pari i eventualno v neia pishe li na kakvo osnovanie vi gi e dal?
Аватар
Anastassia.Terzieva
Потребител
 
Мнения: 319
Регистриран на: 27 Фев 2002, 16:31
Местоположение: София

Re: Почти измама

Мнениеот А » 17 Ное 2004, 11:04

Обявете МПС-то за национално издирване, като спокойно можете да кажете на полицията кой го е взел. А ако този човек има някакви претенции за пари, да си води дело и да ги доказва.
А
 

Re: Почти измама

Мнениеот adresat » 17 Ное 2004, 11:34

Трябва много да внимавате !!! Не става да го обявите пред полицията за откраднат, защото ще извършите чисто набедяване. В случая ви е на лице обсебване, но ви съветвам когато подавате жалба в полицията да не квалифицирате деянието му , а само опишете точно какво се е случило. Дадените му пари да не са част от евентуално уговорена продажна цена? Да не сте подписали някакъв документ за залог на камиона срещу този дълг?
adresat
 

Re: Почти измама

Мнениеот Ники » 17 Ное 2004, 16:11

Уважама Анастасия, както съм писал в началото, няма абсолютно никакъв документ фиксиращ някаква сделка - просто човекът реши че така плаща камиона и си го ползва.
Ники
 

Re: Почти измама

Мнениеот Anastassia.Terzieva » 17 Ное 2004, 16:54

ot napisanoto stava iasno che niama niakakav dokument kasaesht kamiona no ako ima drug ot mnogo po rano spored koito mu daljite pari negovite deistvia mogat da se talkuvat kato uprajniavane na pravo na zadarjane dokato si poluchi parite zatova pitah dali ima razpiska za parite
mojete da mu kajete che sdelka niama toi moje da stane sobstvenik sled podpisavane na dogovor s zaverka na podpisite i saotvetnata regfistracia v KAT, dotogava kakvito i pari da vi e dal niama znachenie za prehvarlianeto na sobstvenosdtta na kamiona
pusnete si jalba do prokuraturata imate pulnoto pravo ,
no moje bi ako mu obiasnite kakvo sledva i che kamiona ne ebil nikoga negov moje bi shte razmisli... vse pak edva li mu se zanimava s policia, kolegata e prav che se kasae za samoupravstvo, no mojete da tvardite i izmama che vi e poiskal kamiona za da si svarshi rabota s cel da vi go otneme tui kato ste zakasniali s pari koito ste mu daljali i sega isla zaradi 500 leva da si prisvoi kamoin koito struva 10 puti poveche
otkude ste?
Аватар
Anastassia.Terzieva
Потребител
 
Мнения: 319
Регистриран на: 27 Фев 2002, 16:31
Местоположение: София

Re: Почти измама

Мнениеот Ники » 18 Ное 2004, 18:25

Още веднъж Ви благодаря. На този човек никакъв документ не съм подписвал, нито сега, нито преди и той не би могъл да има никакни претенции, поради което ще се опитам, този път със свидетел да си върна камиона и ще го предупредя за прокурора и чак тогава ще дейктвам, тъй като известна е тпомавостта на съд. ни система. От София съм, а камионът сега е в Момин проход.
Ники
 


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron