начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

за адвокатския сътрудник

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: за адвокатския сътрудник

Мнениеот miss pravo » 05 Фев 2005, 00:07

geri e prava spored men. a kym scribtor- az sym diplomirana s tyrnovo s uspeh 5,87...blagodarya:) zna4i vlizam v dobrata ti ozenka,ama samo da vmetna nai-dobrojelatelno kym teb 4e ima i juristi ot burgas, koito poznavam kato MNOGO DOBRI...ina4e si prav...:) uspeh!
miss pravo
 

Re: за адвокатския сътрудник

Мнениеот scribtor » 05 Фев 2005, 00:27

Мис право, добри юристи сигурно има и от другите университети - всяко правило си има изключения. Тия които навремето в университета бяха от добрите сега пак са от тях /говоря и за адвокати и за магистрати/. И течение на времето добрите стават по-добри, а лошите лека-полека окапват и се оплакват, че нямало работа и клиенти. Работа и клиенти има, и то колкото искаш, ама всеки иска сериозно отношение и свършена работа. Получава се нещо като математическа прогресия - повечето води към повече. Ами, че ако за седем години не можеш да направиш клиентела, значи няма да направиш никога, защото или си тъп, или мързелив, или несериозен. Същото важи и за дипломата - който е с ниска диплома, значи е тъп, мързелив и несериозен. Такива хора не уважавам.
Аватар
scribtor
Потребител
 
Мнения: 688
Регистриран на: 18 Яну 2005, 23:46

Re: за адвокатския сътрудник

Мнениеот popeye » 05 Фев 2005, 00:36

благодаря за съветите колега! надявам се скоро да изкочи нещо подходящо, защото се притеснявам, че малко или много едно нещо като не се практикува се забравя.
popeye
 

Re: за адвокатския сътрудник

Мнениеот scribtor » 05 Фев 2005, 00:43

Колега, искрено Ви пожелевем успех. И аз в началото бях доста време без работа и много се притеснявах, че ще забравя нещата. Затова висях по цял ден в съда поне да се уча на процес и по-точно, продължих да си ходя при съдията-патрон от стажа/който за мой късмет ми се падна свестен/, четях делата му, пишех мотиви и влизах в заседанията му. Впоследствие се оказа, че ми е било от голяма полза :-))
Аватар
scribtor
Потребител
 
Мнения: 688
Регистриран на: 18 Яну 2005, 23:46

Re: за адвокатския сътрудник

Мнениеот ентусиастка » 05 Фев 2005, 15:52

Съгласна съм, че ниска диплома може да означава "тъп, мързелив и несериозен", но за мен това е диплома под 4.50 или дори под 4.00. Все пак оценките принципно са субективни и зависят до голяма степен от късмет. Важно е дали си подготвен добре по двата основни въпроса, които ти се падат. Допълните също са определящи, но резултатът зависи предимно от първите два. И какво става ако точно тях не си разбрал добре?Петно върху дипломата. В последствие проявяваш настойчивост и доосъваршенстваш неясния ти материал(защото за изпита не си имал достатъчно време)...И ставаш по-знаещ.
Затова според мен критерият би трябвало да бъде кратко интервю или някакъв тест, който би показал знанията към настоящия момент. В противен случай се стига до там, че започваме да разчитаме на стари лаври. Бил съм отличник, знаел съм го, но съм го забравил...Няма нищо, нали вече имам 5.50.Или другя вариант-бил съм млад, не съм бил достатъчно прилежен, завършил съм с четворка, но сега съм амбициран, чета и наваксвам...Нещо такова.
Колкото до университета, смятам, че това е излишна предубеденост.Както вие споменахте винаги има изключения. Защо да бягаме от тях.
А за юристконсултите-жалко, че така стоят нещата. Това за връзките не е нова информация, но е потвърдена за пореден път. Нормално-всичко е въпрос на шанс и на наши хора. И защо не, нали приятелите са и за това, да си помагат.
И аз желая успех на всички търсещи, а на хората без връзки и късмет(ще им е нужен). А към scribtor отправям специални пожелания за много провесионални успехи.
ентусиастка
 

Re: за адвокатския сътрудник

Мнениеот Гери » 05 Фев 2005, 16:20

Колега, не съм съвсем съгласна с вас. Обяснявам и защо. Поне докато аз следвах, никога не са се ограничавали преподавателите в 2-та въпроса които съм изтеглила. Нещо повече, разхождали са ме по целия конспект. По облигация, докато ми пише 6-ца ме въртя един час и 40 минути, накрая си помисли, че ме е хванал натясно с въпроси по граждански процес и понеже си го знам какъв е си бях чела чинно и процес. Не знам, поне мен винаги са ме изпитвали много, може би защото аз откривах сесията ли, не знам (винаги влизах първа, и предвид, че съм и първа група...), но изпит под 30-40 минути нямам!
Има нещо, аз теглех въпросите си – пишех две тирета и ставах да говоря. Може би и това е допринесло “за разходките” по конспекта. Иначе дипломата ми е нещо от рода на 5,85 цялото следване и 5,25 от държавните... Да ви кажа честно, никой няма да ви пита (ако сте адвокат) къде сте завършили и с колко, а ще гледат какво правите по техния казус!
Гери
 

Re: за адвокатския сътрудник

Мнениеот enigma » 05 Фев 2005, 17:30

Точно така Гери, оценките са бош лаф работа, щото изпитите са доста субективни. Най-малко като хванеш стереотипа на преподавателя на лекции и научиш важните за него моменти и е достатъчно за успешен изпит. А важното е какви умения си развил да се справяш с нов, често непознат и конкретен материал, не колко можеш да рецитираш. Оценките са добра визитка да, ама - "посрещат по дрехите, изпращат по ...".
enigma
 

Re: за адвокатския сътрудник

Мнениеот ентусиастка » 08 Фев 2005, 18:17

Към колегата popeye- в сайта на агенцията по заетостта(http://www.az.government.bg) е обявено място за юрисконсулт в инспекцията по труда в Бургас.Do 11.02 e срока за подаване на документи.
ентусиастка
 

Re: за адвокатския сътрудник

Мнениеот Solei » 12 Фев 2005, 04:05

Eto, 4e i az re6ih da se vklu4a v tozi taka interesen razgovor - za diplomi, universiteti, diskriminacia i razbira se rabota po specialnostta.:) Mnogo bih se, u4udila ako nqkoi komentira ne samo uspelite, a i neuspelite ot taka izvestnite 3 universiteta, koito se komentirat tuk. Ne mislite li, 4e tova e sashto dobra repotacia za tqh? Ili tqh / neuspelite/ gi ima vav vsi4ki universiteti? Na "scribtor" mnogo mu blagodarq za diskriminaciata, vapreki, 4e imame pretencii za ne diskriminacia ot kakavto i da bilo rod. Ne mislite li, 4e tvarde mnogo nadcenqvate 3-te universiteta i tvarde mnogo podcenqvate drugite? Ne mislete, 4e se 4uvsvam zasegnata ot va6ia komentar.:))) Ne e v stila mi. Prosto iskah da vi kaja, a i sam sigurna, 4e go znaete, 4e ponqkoga diplomata i imeto na universiteta mogat da ne dadat realna predstava za ka4estvoto na znaniqta na daden 4ovek. Ne im se doverqvaite slqpo...Drugite kolegi mogat da vi svarshat i po-dobra rabota ponqkoga.:)
Shto se otnacq do rabotata za juriskoncult - vqrno e 4e se iziskva staj. Sega dori i firmite iziskvat staj po specialnostta. Taka, 4e kolejkata e prava za tova. Tam samo diploma i ime na universitet ne sa dostata4ni... Edva li klienta ti te pita dali si zavarshil tozi ili onzi universitet, po-vajnoto e dali deistvitelno shte mu svarshish rabota lil ne? Az sa6to ponavam kolegi zavar6ili edin ot tezi 3 universiteta, i nqkoi ot tqh edva li bi vzel na rabota ili prepora4al nqkade.:)))
Ne se vklu4vam 4esto tuk, no s interes 4eta foruma. Blagodarq na vsi4ki kolegi, koito spodelqt opita si tuk ili tarsqt podkrepa i savet.
Solei
 

Re: за адвокатския сътрудник

Мнениеот popeye » 13 Фев 2005, 11:12

blagodarq :)
popeye
 

Re: за адвокатския сътрудник

Мнениеот дончо » 13 Фев 2005, 13:14

скрънза.
дончо
 

Re: за адвокатския сътрудник

Мнениеот Kolega ot PROVINCIJATA » 13 Фев 2005, 21:57

Pak se namesvam, s izvinenie..
Az zavyrshih Pravo kato vtoro obrazovanie... dokato rabotih i izdyrjah trima dushi..
Tova che zavyrshih s pod- 5.00 e slojna funkcija.. na jivota.. poradi syshtata ne zavarshih v "Eliten" fakultet.. no pyrvoto mi obrazovanie i karierata mi mi davat neobhodimata ustoj4ivost..
Prodyljavam uporito da 4eta i se nadjavam da ne izostavam.. da ne sym myrzeliv, typ ili neseriozen..

Po - gornite ti vklju4vanija bjaha po - umereni i syotvetno zaslujavaha uvajenie...
S nastojashtoto iztyrva mjarkata na dobroto vyzpitanie..
Koeto biha imali dobrite juristi..
Stara, iztyrkana tema...
scribtor написа:

> Мис право, добри юристи сигурно има и от другите университети -
> всяко правило си има изключения. Тия които навремето в
> университета бяха от добрите сега пак са от тях /говоря и за
> адвокати и за магистрати/. И течение на времето добрите стават
> по-добри, а лошите лека-полека окапват и се оплакват, че нямало
> работа и клиенти. Работа и клиенти има, и то колкото искаш, ама
> всеки иска сериозно отношение и свършена работа. Получава се
> нещо като математическа прогресия - повечето води към повече.
> Ами, че ако за седем години не можеш да направиш клиентела,
> значи няма да направиш никога, защото или си тъп, или мързелив,
> или несериозен. Същото важи и за дипломата - който е с ниска
> диплома, значи е тъп, мързелив и несериозен. Такива хора не
> уважавам.
Kolega ot PROVINCIJATA
 

Re: за адвокатския сътрудник

Мнениеот Solei » 13 Фев 2005, 22:52

Prav ste kolega. Vseki ima nqkakva pri4ina poradi koqto e zavarshil s po-malko, ili pove4e. Az sam zavarshila s 5.50 obsht uspeh i 5.33 na darjavnite, oba4e uvajavam vsi4ki kolegi, nezavisimo ot uspeha im v diplomata. Vajnoto e da ne spirash da se usavarshenstvash. Vseki tragva ot nqkade, za da stigne tam, na kadeto se e zapatil. Taka, 4e vseki triabva da se uvajava za tova, koeto e postignal - bilo malko, ili mnogo. I izklu4eniqta ponqkoga ne mogat da potvardqt praviloto, 4e si dobar advokat ili jurist kato imash visok uspeh. Eto, zashto ne vseki s niska diploma e tap ili marzeliv. Az ne uvajavam pak horata, koito mogat taka lesno da kajat : "...който е с ниска
диплома, значи е тъп, мързелив и несериозен".
Zvu4i nai-malkoto neseriozno, da go kaje dobar jurist...
Solei
 

Re: за адвокатския сътрудник

Мнениеот miss pravo » 13 Фев 2005, 23:27

osven tova edna ozenka na semestrialen izpit nikoga ne e kriterii za znaniyata ti po opredelenata disziplina...zavisi i ot nastroenieto na prepodavatelya i t.n...pyk i edva li ima student,koito da e gotov da se predstavi perfektno po vsi4ki vyprosi ot konspekta..vinagi ima i " lubimi" i "gadni" vyprosi za vseki otdelen student....poznavam li4no kolega, koito imashe 3 po trudovo pravo,a sega e .da ne kaja korifei po tozi predmet....kysmet na vsi4ki!
miss pravo
 

Предишна

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта


cron