начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Частна детска градина

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Частна детска градина

Мнениеот dessy71 » 07 Фев 2005, 12:46

Колеги, съвсем се втрещих от тази задача. Дайте идея от къде да започна.
Дружество, регистринато по ТЗ иска да открие частна детска градина?!!?
Ако имате идея, моля помогнете!
dessy71
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 07 Фев 2005, 00:00

Re: Частна детска градина

Мнениеот помощник » 07 Фев 2005, 14:21

А КОЛКО ЩЕ ПЛАТИШ?
помощник
 

Re: Частна детска градина

Мнениеот dessy71 » 07 Фев 2005, 15:41

Исках идея и си мислих, че взаимопощта е безвъзмездна тук, но кажи колко искаш - може да се разберем, ако наистина знаеш как става и ми спестиш малко време.
dessy71
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 07 Фев 2005, 00:00

Re: Частна детска градина

Мнениеот еla » 07 Фев 2005, 15:51

Зависи какъв тип детска градина искаш да откриеш - почасово гледане (детски клуб), целодневно с преспиване и хранене....
еla
 

Re: Частна детска градина

Мнениеот dessy71 » 07 Фев 2005, 16:12

Благодаря, за желанието да ми помогнеш.
Намерих необходимата ми правна уредба. Сега може само да ми стискате палци
dessy71
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 07 Фев 2005, 00:00

Re: Частна детска градина

Мнениеот еla » 07 Фев 2005, 16:20

А,би ли я споделила!!!
еla
 

Re: Частна детска градина

Мнениеот dessy71 » 07 Фев 2005, 16:29

Разбира се,
Наредба № 7 от 25.06.2001 год. за откриване, преобразуване, промени и закриване на частни детски градини и училища;
Закон за Народната просвета - чл. 11 и Правилника за приложението на този закон;
Тарифа за таксите, които се събират от МОН
Общо взето след като отговаряш на многобройни условия, подаваш молба до министъра, в която прилагаш доказателства, че изискванията са изпълнени. После комисия ти разглежда молбата и документите, дава становище и ако то е положително всичко завършва с издаване на заповед на Министъра, която се публикува в ДВ и от този момент детската градина е самостоятелно юридическо лице и има право да упражнява дейност. Изглежда просто, но не е. Наборът от документи е внушителен, но хубавото в моя случай е че имам време :)
dessy71
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 07 Фев 2005, 00:00

Re: Частна детска градина

Мнениеот еla » 07 Фев 2005, 16:42

Деси, ти наистина си колега, достоен за уважение!
Проблемът е в това да не обръщаш внимани на някои изказвания и мнения във форума. То...така е и в действителността. Въпросът е да не се отказваш!! Винаги ще намериш сродна душа...
еla
 

Re: Частна детска градина

Мнениеот dessy71 » 07 Фев 2005, 16:46

Ле, ле ти ми направи деня хубав, а май и седмицата. Ще се радвам, ако наистина съм ти помогнала.
dessy71
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 07 Фев 2005, 00:00

Re: Частна детска градина

Мнениеот monteskio. » 08 Фев 2005, 00:40

Здравей Ela,
Как се разви казус апо трудово право ? Каккво решение постанови съдът?



MONTESKIO
monteskio.
 

Re: Частна детска градина

Мнениеот Стефан Красимиров » 08 Фев 2005, 01:21

Здравей Деси,
Ти си много смела и искренно ти се възхищавам.Продължавай в същия дух - право към целта без да обръщаш внимание на отчаяните, черногледи скептици.Те не само,че няма да могат да ти помогнат - защото и на самите себе си не могат да си помогнат,но и ще те навредят, като те заразят с техният негативизъм.А,ти?! - като те гледам си страхотна.Бих искал и аз да ти дам един приятелски съвет:сега ти трябва само да учредиш една фондация с общественно полезна дейност и да я регистрираш в Централния регистър в Министерството на Правосъдието в София. Тази новоучредена от теб фондация ще я прикрепиш с договор за партньорство, съвместна дейност и сътрудничество,към дружеството - детската градина
/договора ще сключиш с административното ръководно лице което ще назначиш:
директор,управител,нещо от този род./Фондацията ти ще има право да кандидатствува с вътрешни - /български/ и международни проекти по разни програми за финансиране на детската градина /особенно,ако в градината има деца: надарени деца - таланти,за музикални инструменти,учебни часове и хонорари на учители по хореография и музика,изскуство - художници и прочее, деца - сираци,бедни деца,на самотни майки,многодетни семейства,ромски семейства и прочее, всичко ще ти дойде почти БЕЗПЛАТНО.А,и в действително - има нужда от това,това с което си се заела - наистина е благородно дело,а не да гледаме едностранчиво - единственно - далаверата?!Но,щом си упорита и правиш детска градина - значи обичаш децата и тази работа,т.е.благородна - срува си да те финансират?!:)))За да участвуваш обаче с проект с евентуалната фондация,задължително ще ти трябва партньор с участие в размер на 10%,20% или 30% от стойноста на проекта,а останалата разлика ще се отпуска на фондацията ти БЕЗВЪЗМЕЗДНО!Този партньор може да е твоето дружество или фирма,не знам какво е там,да го наречем юридическо лице.Така се получава 100% от финансите влизат в градината.Разбира се всичко това е много трудно...но не се плаши.Пък и ако искаш кураж или "безплатна" приятелска консултация,можеш да ми пишеш на e-mail: mission_sos@mail.ru
Стефан Красимиров - Председател на "Международна Фондация - Мисия:SOS"
гр.Пловдив - 08.02.2005г.
Стефан Красимиров
 

Re: Частна детска градина

Мнениеот dessy71 » 08 Фев 2005, 12:13

Направо не мога да повярвам, че толкова хора се отзоваха на темата във форума. Изключително съм благодарна за подкрепата и добрите идеи, които споделихте колеги. За съжаление още сме твърде далеч от реализацията на този проект, дори материалната база не е осигурена напълно. Иначе идеята да се подпомагат социално слаби и сираци е чудесна. Създаването на една такава фондация също, но мисля, че все още не е назрял моментът за това. Не знам, не съм мислила по този въпрос. И все пак БЛАГОДАРЯ на всички
dessy71
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 07 Фев 2005, 00:00


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron