начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

форум ВЗАИМОПОМОЩ

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


форум ВЗАИМОПОМОЩ

Мнениеот askat » 18 Фев 2005, 15:13

Един въпрос относно форума ВЗАИМОПОМОЩ как смятате той само за юристи ли е?
askat
 

Re: форум ВЗАИМОПОМОЩ

Мнениеот dyody » 18 Фев 2005, 15:24

Малко по-долу има форум, озаглавен "Форум за юристи", което донякъде подсказва отговора. Няма пречка във форума "Взаимопомощ" (взаимопомощ по правни въпроси) да търсят помощ и да споделят релевантна информация и хора, които не са юристи. Без юристите не може, разбира се, в тях ни е надеждата.
dyody
 

Re: форум ВЗАИМОПОМОЩ

Мнениеот askat » 18 Фев 2005, 15:36

Така и аз съм на същото мнение.Нелепо е да се смята, че LEX.BG e само за юристи.
askat
 

Re: форум ВЗАИМОПОМОЩ

Мнениеот Пионерче » 18 Фев 2005, 23:01

На заглавната страница на ЛЕКС пише Онлайн помощ - безплатен съвет и като кликнеш отгоре ти извежда форума на Лекс, така че ... е ясно, че форумът е направен и с тази цел, а не само някои изнервени колеги от ж.п. да казват "Наемете си адвокат, не очаквайте от тук дори мнения, насоки и идеи".
Пионерче
 

Re: форум ВЗАИМОПОМОЩ

Мнениеот Az i to от провинцията » 19 Фев 2005, 15:49

Колеги, да минем на латински!

:)

Въпрос на хакерство...

Но, понякога имам право да се дразня от някои въпроси, също така, както инякой има право да ги задава..
Мен не ме лекуват по форум.. даже и, като си плащах на ръка, не ме излекуваха..
Az i to от провинцията
 

Re: форум ВЗАИМОПОМОЩ

Мнениеот Пионерче » 19 Фев 2005, 16:03

Моето мнение е, че, когато се обсъждат казуси между юристи не трябва да има ограничения (може ли и аз да се включвам?),
а когато простосмъртни люде питат нещо, да им се посочват действията които трябва да се направят (какво да се направи), но не технологията (конкретиката, как точно да се направи), което е работа на адвоката. Така хората ще имат база за сравнение с това, което прави техния адвокат.

Не сте ли съгласни?
Пионерче
 

Re: форум ВЗАИМОПОМОЩ

Мнениеот dyody » 19 Фев 2005, 20:28

Този форум, бидейки път за повишаване на правната култура на обикновения българин, му помага да осъзнае и необходимостта от ангажиране на платените услуги на юрист. Така че целта на обикновения човек, пишещ и четящ във форума, не е да мине безплатно, а да му се помогне да прецени за какво, кога и на кой юрист ще е най-ефективно да си плати, както и как да скъси процедурата, като своевременно набави необходимите документи и друга информация. Понякога тук се поставя въпрос и по повод на неубедително звучащ платен съвет, получен от юрист. Потресаващите юридически спорове, които следват уж елементарни въпроси, респектират гражданина и го убеждават, че са нужни много знания и умения, които той няма, за да се постигне благоприятен изход по въпроса му, т.е. че той трябва да се обърне към реален юрист извън виртуалното пространство. От друга страна, впечатляващата отзивчивост на юристите във форума дава едно хуманно лице на юридическата общност и е прекрасна PR-активност, която помага да се преодолее психологическата бариера клиент-юрист и да се види в юриста естествен съюзник, а не необходимо зло. Let it be.
dyody
 

Re: форум ВЗАИМОПОМОЩ

Мнениеот Az i to от провинцията » 19 Фев 2005, 23:47

Да, и ти и dyody - ste prawi.
Dyody е много убедителен.
Az i to от провинцията
 

Re: форум ВЗАИМОПОМОЩ

Мнениеот askat » 20 Фев 2005, 11:21

Здравейте на всички
Тази тема е пуснах да дискутиране е в това, че тя е криворазбрана от protekta.Разбира се,че за един граждански иск е нужно да се наеме адвокат,но съгласете се, че един адвокат трудно може да определи всички възможни варианти относно зададения проблем.Според мен затова е форума за да се разгледа едно нещо от няколко различни ъгъла Този форум следя от няколко години и много ми харесва защото е по различен от останалите правни форуми които са доста в нета.Тук най добре и много обстойно се разглежда и дискутира проблема.
Чест и почитания на всички.
askat
 

Re: форум ВЗАИМОПОМОЩ

Мнениеот gadniara » 20 Фев 2005, 11:42

Разбира се, че не е само за юристи. Тъкмо обратното - за неюристи поставящи въпроси и всеки юрист в рамките на знанията и уменията си да отговори. Преценката е изцяло на юриста. Вярно е, че не можем да заменим адвокатската он-лайн услуга, но вярно е също и това, че не познавайки човека сме незаинтересовани - не се познаваме и обикновено съвета на въпрос който е ясно и точно поставен е отговорено на място. Дори и в общи линии. А след евентуален отговор и евентуално допълване на въпроса се дава и нов отговор - до "изчистване" на казуса. Пример - по този начин диктувах предявяване на граждански искове в наказателния процес, обяснявах движението на производството пред всички съдебни инстанции - срокове, разноски, права и задължения и т. н. Кое му е лошото? И всичко това - изцяло неангажиращо за човека остреща. А това, че някой адвокат не е успял да "осмуче" парите на "жертвата" и хиената си е заминала гладна - проблема си е изцяло негов!!!
gadniara
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Фев 2005, 13:19

Re: форум ВЗАИМОПОМОЩ

Мнениеот 789 » 20 Фев 2005, 12:24

квалификацията Ви е най- малкото обидна. какво значи да "осмуче" жертвата си?
адвокатската помощ, като всеки труд се заплаща. а всеки неюрист, доверявайки се на анонимността на отговорите които получава тук, рускува впослетствие, както да плати двойно, така и изобщо да не може да упражни правата си.
789
 

Re: форум ВЗАИМОПОМОЩ

Мнениеот protekta » 20 Фев 2005, 12:29

Малко информация за това как askat си е направил извода, че разбирам криво участието във форума на хора, които не са юристи.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Re: договор за покупка-продажба на имот
Автор: askat (213.145.114.---)
Дата: 18-02-05 12:41

Този нотариален акт го свалих от един сайт за образец тъй като никои тук във форума независимо от заглавието “ВЗАИМОПОМОЩ” не желае да си направи труда да разнищим темата защото няма да получи материална облага.Възможно е да има пропуск и недостатъци, но поне имам някаква основа.Особено искам да благодаря на dyody който своя личен опит сподели не сам с мен, но с всички които имат сходен проблем.

А сега нещо за форума всеки вижда,че тук пишат само студенти по право и юристи които текущо прохождат в професията.Защото аз не мога за разбера как един практикуващ юрист на може да знае такива елементарни неща ( имам предвид не само моята тема и всички теми зададени от юристи) въпроси и знания които се учат в университета.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: договор за покупка-продажба на имот
Автор: protekta (---.viknet.com)
Дата: 18-02-05 13:11

Щом считате, че "всеки вижда,че тук пишат само студенти по право и юристи които текущо прохождат в професията" /независимо от това как сте си направили този извод, и доколко той е верен/, какво точно търсите във форума?!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Re: договор за покупка-продажба на имот
Автор: askat (213.145.114.---)
Дата: 18-02-05 13:22

Търся хора който са имали сходен проблем като моя да споделят своя опит

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Re: договор за покупка-продажба на имот
Автор: protekta (---.viknet.com)
Дата: 18-02-05 13:33

Само че форумът е за юристи!!!
И, вероятно, начинът, по който търсите помощ, не допада на хората, които биха могли да Ви помогнат /АКО ЖЕЛАЯТ/. На мене също не ми допадна.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: договор за покупка-продажба на имот
Автор: askat (213.145.114.---)
Дата: 18-02-05 13:46

LEX.BG е правен портал, но форума никъде не пише, че е само за юристи от самото наименование ВЗАИМОПОМОЩ говори, че всеки може да сподели проблемите си независимо дали е Юрист или не.ФОРУМА няма ограничения и претенции относно професията :))

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: договор за покупка-продажба на имот
Автор: protekta (---.viknet.com)
Дата: 18-02-05 13:52

Тогава, моля, не правете произволни коментари за юристите, които не са пожелали да Ви отговорят.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Re: договор за покупка-продажба на имот
Автор: askat (213.145.114.---)
Дата: 18-02-05 13:56

Форума за юристи е няколко реда под ВЗАИМОПОМОЩ,но както виждам ТА ТОЙ Е ПОЧТИ ПРАЗЕН(ЗАЩО ЛИ?):)))

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Re: договор за покупка-продажба на имот
Автор: protekta (---.viknet.com)
Дата: 18-02-05 14:03

Явно въобще не сте наясно. Това са последните дискутирани теми. Кликнете върху "ВЗАИМОПОМОЩ" и ще разберете за какво Ви говоря. Ако имате елементарни компютърни умения, чрез "по-стари съобщения" можете да стигнете доста назад във времето.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: договор за покупка-продажба на имот
Автор: protekta (---.viknet.com)
Дата: 18-02-05 14:04

Същото важи и за всички останали раздели в общия форум.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: договор за покупка-продажба на имот
Автор: askat (213.145.114.---)
Дата: 18-02-05 14:22

Уважаема Г-ЖО(Г-ЦЕ)
За Ваше сведение аз сам много преди Вас относно компютърните умения.Защо?
Защото от 5 (пет) години работя като оператор в компютърна зала и всички форуми са ми познати и наясно кои за какво е,не си мисли, че ти като не разбираш компютрите това зависи за всички.

Та ти още малко ще кажеш, че и LEX.BG е за социално слаби юристи които не могат за си позволят за закупят правната програмна на цената от 300 лв.и затова от тук могат да си теглят законите.(смешно е това твое изказване)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: договор за покупка-продажба на имот
Автор: protekta (---.viknet.com)
Дата: 18-02-05 15:10

Не виждам как може да бъде смешно изказване, КОЕТО НЕ СЪМ НАПРАВИЛА.
Ако имате още време за губене, продължавайте по темата. Аз нямам !

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: договор за покупка-продажба на имот
Автор: 4545 (82.103.76.---)
Дата: 18-02-05 16:57

Господине, не търсите споделен опит, а търсите начин за спестяване на средства. Прави са колегите, подходът Ви е грешен.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


ТА ТОВА Е ОТНОСНО "КРИВОТО" РАЗБИРАНЕ НА ТЕМАТА.

А какво мисля всъщност аз аз форума...

За мене форумът е място, където :
1.мога да дискутирам с колеги конкретни казуси, както и въпроси от правната теория. Интересна е дискусията тогава, когато съществува противоречива практика, както и противоречиви теоретични становища.
2.мога да помогна на по-млади и по-неопитни колеги;
3.мога да помогна с идеи, насоки или с конкретни отговори на неюристи, които търсят помощ /а такава със сигурност не може да им бъде дадена от други неюристи/.


Всичко това го правя:
- ако имам време,
- ако темата ми е интересна,
- ако някой се обърне към мене лично,
- ако не се злоупотребява /преценката за което си е само моя/.

Поздрави на всички !
protekta
Потребител
 
Мнения: 428
Регистриран на: 10 Сеп 2003, 12:32
Местоположение: София

Сметки и безсребърници.

Мнениеот Az i to от провинцията » 20 Фев 2005, 12:35

Интересно, ти как си купуваш гащи?!

Дали си намираш парите при леля на село или си ги получил от други не-юристи, които си "осмукал" в повече, за да ти остава време за он-лайн безплатни услуги..

Че хиени има - има.. Но чак пък да се правиш на "БЕЗСРЕБЪРНИК" !
МЕЖДУ ДРУГОТО, АЗ СЪМ ГОПРАВИЛ ВЕЧЕ.
Отказах се.

Иначе - успех в свободната професия!
:)
gadniara написа:

> Разбира се, че не е само за юристи. Тъкмо обратното - за
> неюристи поставящи въпроси и всеки юрист в рамките на знанията
> и уменията си да отговори. Преценката е изцяло на юриста. Вярно
> е, че не можем да заменим адвокатската он-лайн услуга, но вярно
> е също и това, че не познавайки човека сме незаинтересовани -
> не се познаваме и обикновено съвета на въпрос който е ясно и
> точно поставен е отговорено на място. Дори и в общи линии. А
> след евентуален отговор и евентуално допълване на въпроса се
> дава и нов отговор - до "изчистване" на казуса. Пример - по
> този начин диктувах предявяване на граждански искове в
> наказателния процес, обяснявах движението на производството
> пред всички съдебни инстанции - срокове, разноски, права и
> задължения и т. н. Кое му е лошото? И всичко това - изцяло
> неангажиращо за човека остреща. А това, че някой адвокат не е
> успял да "осмуче" парите на "жертвата" и хиената си е заминала
> гладна - проблема си е изцяло негов!!!
Az i to от провинцията
 

Re: форум ВЗАИМОПОМОЩ

Мнениеот askat » 20 Фев 2005, 14:14

Здравей Рrotekta, радвам се,че се включи.
Мисля, че се внесе яснота по темата затова предлагам да сключим извън съдебно споразумения като го затвърдим с една вечеря.
askat
 

Re: форум ВЗАИМОПОМОЩ

Мнениеот Пионерче » 20 Фев 2005, 19:27

Четейки мненията на PROTEKTA и ASKET ми се струва, че ASKET го е боляло по някоя кокретна тема (с личен интерес), PROTEKTA се е показвала като много принципна и в крайна сметка хора, които са с близки разбирания, са щели да се изпотрепят.

789, ако Вие не осмуквате жертвите си, не би трябвало да се засягате от някакви метаори. Пък и мненията във форума трябва да служат само като ориентир, алтернативно мнение и сте прав, че без адвокат всеки действе на свой риск.
Пионерче
 

Re: форум ВЗАИМОПОМОЩ

Мнениеот protekta » 21 Фев 2005, 10:56

Радвам се, че се разбрахме.
А за вечерята... Не че има шанс да се осъществи, но все пак благодаря.
Успешен ден!
protekta
Потребител
 
Мнения: 428
Регистриран на: 10 Сеп 2003, 12:32
Местоположение: София

Re: форум ВЗАИМОПОМОЩ

Мнениеот protekta » 21 Фев 2005, 10:57

Е, чак пък опасност от изпотрепване не е имало!
protekta
Потребител
 
Мнения: 428
Регистриран на: 10 Сеп 2003, 12:32
Местоположение: София

Re: форум ВЗАИМОПОМОЩ

Мнениеот plprodanov » 21 Фев 2005, 11:07

Форума категорично не е само за юристи. По-точно за юристи е, но като даващи отговори люде. Разбира се тия, които имат желание да помогнат. Лично аз ще отговоря на всеки въпрос, за който считам, че имам достатъчно опит и подготовка. Защото знаете ли колко хора искат да се допитат до вездесъщия АДВОКАТ, а нямат пари. Така че, питайте!!!
plprodanov
Младши потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: 20 Фев 2005, 20:50


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


cron