начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Търся партньор-адвокат

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Търся партньор-адвокат

Мнениеот justitia » 22 Фев 2005, 20:08

Колеги, адвокат съм от няколко години в Пловдив.
Може да се каже, че работата доста потръгна, а времето взе много да ме притиска. Реших, че ми трябва партньор и че може би ще го намеря във форума.
Така че, отправям покана за съвместна работа към всички колеги, които евентуално желаят да работим заедно.
Занимавам се основно с вещно и административно право, но няма пречка да се обадят и колеги които се занимават с друга правна материя, дори би било добре, за да се допълваме взаимно.
Молбата ми е само една: нека се обадят само сериозни, упорити и абмициозни хора, с добра теоритична подготовка. Не държа на стаж или пол.
justitia
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Фев 2005, 19:54

Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот zok » 22 Фев 2005, 20:44

Kakvo mislish za partnior ot drug grad? Az sashto imam dobra praktika
zok
 

Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот justitia » 22 Фев 2005, 22:39

По принцип идеята ми е да работим в една кантора. Имам предвид, да прехвърля на колегата част от казусите, вместо да ги изпращам на други колеги; да организираме нещата по начин, че да се пести повече време по справки и инстанции; да разширим дейността си евентуално. Ако колегата е от друг град, по- скоро бихме могли да си пращаме клиенти от съответния град, да си вършим справки и т.н. Ти какво имаш предвид под "партньор от друг град"?
justitia
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Фев 2005, 19:54

Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот elian » 23 Фев 2005, 00:42

Колега, а вашето име е?
И малко повече подробности относно уреждането на взаимоотношенията помежду ви с бъдещия партньор-адвокат - обща кантора и стартиране на обща практика или просто взаимно подпомагане по дадени казуси и обособеност на единия от другия?
elian
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Фев 2002, 04:49
Местоположение: София

Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот Ant » 23 Фев 2005, 01:53

Аз също търся контакт в Пловдив (по принцип) и в момента работя по един развод там, но съм уседнал във Варна.
Аз обаче държа на сериозност, лични впечатления и т.н.
Моят стаж е по-скромен, но се справям.
Повече данни за Вас?
Ant
 

Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот justitia » 23 Фев 2005, 21:28

Колега Ant, ако търсите връзка с колега от Пловдив, не за поемане на въпросното дело, а по принцип, бихме могли да осъществим контакт. Аз също държа на сериозно отношение и ако желаете, дайте някакъв електронен адрес за повече подробности.
justitia
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Фев 2005, 19:54

Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот justitia » 23 Фев 2005, 21:37

Колега Elian, нямам предвид обща практика, ако имате предвид адвокатско дружество. За момента считам, че с евентуалния колега следва да запазим относителната си самостоятелност. Би могло да се мисли за наемане на по-голяма кантора с отделни помещения и поделяне на разходите за нея; поемане на част от работата/ примерно: трудови, семейни, данъчни, наказателни дела, с които към момента нямам възможност и желание да се занимавам/; взаимно обсъждане на казуси; подпомагане един друг при справки и др. технически задачи. В общи линии нещо такова.
justitia
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Фев 2005, 19:54

Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот jiji22 » 23 Фев 2005, 21:55

Колега,
аз съм от друг град, но имам няколко дела в ПОС - реституция и свързани с нея проблеми. Предлагате ли сътрудничество - извършване на справки по делата, явяване по тях при невъзможност от моя страна да се явя, предвижване на документи по съответни общински и др.служби, и ако да - как можем да уговаряме подробности.
jiji22
 

Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот monteskio. » 23 Фев 2005, 22:07

Привет колега justitia,
Областта на трудовото право е моя "сладка" болка. Имам желание и възможност да ти съдействам при подобни казуси.
Според мен в областта на семейното право също бихме могли да създадем едно ползотворно сътрудничество.
За мен може да получиш повече инфо на адрес:http//lex.bg/members/monteskio
А за теб?

monteskio
monteskio.
 

Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот elian » 23 Фев 2005, 22:33

интересно предложение, колега.
А вие сте?
elian
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Фев 2002, 04:49
Местоположение: София

Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот Пионерче » 23 Фев 2005, 23:56

Монтескьо!
http(двоеточие!)//...
Пионерче
 

Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот monteskio. » 24 Фев 2005, 00:09

сериозно ли ?Изглежда е много фатално......а теб анонимен къде мога да те видя след като сложа :?


MONTESKIO
monteskio.
 

Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот monteskio. » 24 Фев 2005, 00:11

Благодаря за уточнението.:)
monteskio.
 

Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот udo » 24 Фев 2005, 00:45

интересно предложение, а Вие сте?justitia написа:
udo
 

Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот pa4o » 24 Фев 2005, 00:56

Какви са Ви изискванита
pa4o
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Фев 2005, 23:55


Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот justitia » 24 Фев 2005, 10:11

Колега, можете да се свържите с мен на /Е-mail - justitia@lex.bg /.По пощата можем да се разберем за подробностите, които биха интересували и двама ни.
Иначе, аз съм адвокатка /имам предвид жена/ ако това има някакво значение. Името ми едва ли ще Ви говори нещо, освен ако не се явявате в ПОС по административни дела. Но тези въпроси и другите - по пащата. Надявам се да проявите разбиране, за повишената ми предпазливост.
justitia
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Фев 2005, 19:54

Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот justitia » 24 Фев 2005, 10:16

Колега Монтескьо, моля ви не правете прибързани изводи. Снощи по времето по което сте писал не бях във форума, така че липсата на отговор от моя страна не е проявление на несериозност.
Прегледах страницата Ви, аз обаче нямам своя.
Бихме могрли да осъществим контакт по пощата на E-mail: justitia@lex.bg.
Бих искала да Ви кажа обаче, че аз нямам дела, нито други ангажименти във вашия град, но не бих отказала контакт с колега от друг град -тъй като счетам, че един пообен такъв, би могъл да се окаже ползотворен и за двама ни.
justitia
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Фев 2005, 19:54

Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот justitia » 24 Фев 2005, 10:19

Колега Пионерче, Не разбрах дали проявевате интерес към предложението ми или просто правите уточнение, но ако е първото бих се радвала до поддържаме контакти, макар и не като партньори, ако вие нямате подобно намерение или сте от друг град.
Следя от много време форума и съм с много добри впечатления от Вас!
justitia
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Фев 2005, 19:54

Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот justitia » 24 Фев 2005, 10:28

Колега jiji22, за съжаление не бих могла да ви бъда от полза, защото това което пишете, на практика означава да да поема цялото ви дело. Не мога да се явявам на спорадични заседания, защото човек или гледа цялото дело или се излага - за да се явиш на едно заседание означава да знаеш перфектно делото, а това на практика значи да решиш целия казус, което от своя страна значи да вземеш целия хонорар /лично мнение!/. Доколкото разберам, не, това е идеята Ви. Колкото за справките, ако е да Ви свърша справка в Съда - бих Ви направила тази услуга, но с търчането по Общини и т.н., не бих се ангажирала. То това е и една от целите ми да си търся партньор - да можем зваимно да се подпомагаве в тая досадно и неблагодарна работа/ т.е. ако единия има справка или време, да може да свърши работа и на другия/. Дори ми се върти в гравата, двамата с колегата да си вземем за в бъдеще едно мимиче да помага за тази работа. Времето адски много не ми стига!
justitia
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Фев 2005, 19:54

Следваща

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron