начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

otnemane na swidetelstwo

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


otnemane na swidetelstwo

Мнениеот first_2004 » 10 Мар 2005, 13:44

Здравейте!
Моля за отношение по следния случай:
В 19:10 ч. мой познат научава от сержант от КАТ, че около 18:20 ч. е извършил ПТП на паркинг. Около 19:25 ч. му е взета алкохолна проба с дрегер. Същият показва 1,4 промила. Около 19:40 ч. му е взета кръвна проба за изследване. Сержантът съставя акт, в който посочва, че е нарушен чл.20, ал.1, чл.123, ал.1, буква "б" и чл.5, ал.2, точка 3 от Закона за движение по пътищата. Като доказателство сержантът от КАТ изземва Свидетелството за управление на МПС и контролния талон.
Въпросите ми са следните:
1. Сержантът има ли право да взема алкохолна проба след като водачът не управлява МПС, а е в дома си?
2. Валидна ли е алкохолната проба, взета от сержантът от КАТ?
3. Правилно ли е иззел Свидетелството за управление на МПС и контролния талон?
4. Защо само в България съществува презумцията "Виновен до доказване на противното"?
first_2004
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Мар 2005, 17:03

Re: otnemane na swidetelstwo

Мнениеот галина » 10 Мар 2005, 19:11

И аз имам въпроси и те са:
1.По какъв начин е научил.Случайно някой го е срещнал на улицата,обадил му се е или как?
2.Къде му е взета алкохолната проба с дрегера и защо той не се е възпротивил?
3.Как и бил привикан за кръвна проба/случайно някой го е срещнал или как?/Защо е отишъл да дава кръвна проба?
А на Вашите въпроси/доколкото са ясни/ отговарям по следния начин:1-не,2-зависи,3-не и 4- навсякъде е така.Представете си презумпцията"Противно на доказаното-невинен"
галина
 


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron