начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Облекчения по ЗОДФЛ

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Облекчения по ЗОДФЛ

Мнениеот Деси » 05 Юни 2002, 18:33

Имам ЕТ и едновременно с това упражнявам дейност като земеделски призводител.Мога ли да ползвам облекченията по чл.12 ал.3 от ЗОДФЛ без да съм подала документи за вписване в регистъра на земеделските производители по реда установен с чл.7 ал.1 от ЗПЗП и на какво основание? Благодаря !
Деси
 

RE: Облекчения по ЗОДФЛ

Мнениеот zemedeletz » 05 Юни 2002, 18:50

Ne vijdam vrazka mejdu oblekchenieto, koeto danachnoto zakonodatelstvo sazdava za opredelena kategoria subekti, posocheni v chl.12 na ZODFL, i procedurata za podpomagane po ZPZP, koiato se osashtestviava samo s registrirani po reda na zakona proizvoditeli, taka che, spored men, mojete da polzvate oblekchenieto, estestveno v ramkite, predvideni ot razporedbata.
zemedeletz
 

RE: RE: Облекчения по ЗОДФЛ

Мнениеот Деси » 05 Юни 2002, 19:49

Благодаря за отговора, но май не ми стана много ясно по въпроса дали дължа данък за реализираната от мен необработена животинска продукция без да имам регистрация като земеделски производител? Благодаря !
Деси
 

RE: RE: RE: Облекчения по ЗОДФЛ

Мнениеот zemedeletz » 07 Юни 2002, 10:51

http://www.taxadmin.government.bg/quest/ - opitaite i tam, moje da ima neshto - iavno e niakakva tankost po prilojenieto na danachnoto zakonodatelstvo, deto shte ia ima v praktikata im.
zemedeletz
 


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron