начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Облекчения по ЗОДФЛ

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Облекчения по ЗОДФЛ

Мнениеот Деси » 05 Юни 2002, 18:33

Имам ЕТ и едновременно с това упражнявам дейност като земеделски призводител.Мога ли да ползвам облекченията по чл.12 ал.3 от ЗОДФЛ без да съм подала документи за вписване в регистъра на земеделските производители по реда установен с чл.7 ал.1 от ЗПЗП и на какво основание? Благодаря !
Деси
 

RE: Облекчения по ЗОДФЛ

Мнениеот zemedeletz » 05 Юни 2002, 18:50

Ne vijdam vrazka mejdu oblekchenieto, koeto danachnoto zakonodatelstvo sazdava za opredelena kategoria subekti, posocheni v chl.12 na ZODFL, i procedurata za podpomagane po ZPZP, koiato se osashtestviava samo s registrirani po reda na zakona proizvoditeli, taka che, spored men, mojete da polzvate oblekchenieto, estestveno v ramkite, predvideni ot razporedbata.
zemedeletz
 

RE: RE: Облекчения по ЗОДФЛ

Мнениеот Деси » 05 Юни 2002, 19:49

Благодаря за отговора, но май не ми стана много ясно по въпроса дали дължа данък за реализираната от мен необработена животинска продукция без да имам регистрация като земеделски производител? Благодаря !
Деси
 

RE: RE: RE: Облекчения по ЗОДФЛ

Мнениеот zemedeletz » 07 Юни 2002, 10:51

http://www.taxadmin.government.bg/quest/ - opitaite i tam, moje da ima neshto - iavno e niakakva tankost po prilojenieto na danachnoto zakonodatelstvo, deto shte ia ima v praktikata im.
zemedeletz
 


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron