начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Съвет за безработни млади юристи

Дискусии на тема съдебната власт в България


Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот Иво » 10 Апр 2003, 17:24

Да си дознател е най-скапаната работа на света! Не правете като мен - полакомих се за много пари и сега съжалявам горчиво. Един млад юрист никъде другаде няма да намери работа за 500 лева, ама тия пари излизат през носа. Разкатаха ми фамилията от нощни, извънредни и всевъзможни дежурства. То ако беше само това хубаво...

И между другото се подписва договор - 10 години трябва да си в системата...
Иво
 

Re: Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот kolega » 10 Апр 2003, 18:29

някой колеги са готови и на дявола да си продадат душата за работа / много образно казано /. 500 лева са прекалено много за глава на семейство и са сигурни на месец.
kolega
 

Re: Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот DamnX » 11 Апр 2003, 09:57

Ivo tvoita e lesna samo s izvynredni dejurstva. Nas ni karat da sybirame karantiya!!! Edna kolejka ve4e e za psihodispansera ama ne moje da si trygne zaradi 10-godi6nia dogovor. Mislya 4e tova e rabota ne za juristi (dori i doznateli) ama smetkata be6e bez kry4mar.
DamnX
 

Re: Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот lili » 11 Апр 2003, 11:17

mnogo interseno izkazvane, chovek naistna dosta se zamislia kato go prochete, blagodaria vi kolega
lili
 

Re: Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот bgjurist » 11 Апр 2003, 11:32

Аз вече веднъж се изказах по въпроса. Бил съм офицер от Сухопътни войски и по служба съм имал взаимодействия със служители на МВР. Сега правото ми дава онази свобода, от която се нуждая. 500 лв. не е малка заплата, но като адвокат това са два-три хонорара. На месец има възможност да се изкарат много повече пари. Но ако съм в "системата", допълнителни пари ще мога да си изкарам, ако изпълня елементите на състава на чл.301 или 302-НК.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот Meri^^^ » 11 Апр 2003, 12:20

Otnovo naprazni nadejdi ,a az imah mechti ;))) dori razgovarqh s kadrovika na stolichno raionno upravlemie za rabota kato doznatel uchudvasto me porazi iziskvaneto za staj tai kato az sam zavarshila 2002 no nqmam staj po spezialnosta .
Bqh saglasna da rabotq i nai neopravdanata rabota za iuristi s mislata che vseki si teji na mqstoto i bi se dokazal na kakvato i da e rabota .....no da sabiram (karantii)....zvuchi strashno .
I moje bi vashite saveti sega ste sa mi ot polza da se pozamislq nakade sam tragnala .
no za 10g. dogovor nauchavam ot vas misleh che tova ste se prieme s noviqt za Zakona za Sadebnata Vlast.
Iskam da razgovarqm s chovek koito e rabotil ili vse oste raboti tova iskam da chuq i nai strashnoto
Meri^^^
 

Re: Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот минаваща » 11 Апр 2003, 12:39

Мислех, че в България няма крепосничество, но явно не е така. Няма ли някакъв лек в Конституцията против това?!?
минаваща
 

Re: Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот vhs » 11 Апр 2003, 14:38

направо съм смаяна, мисля си, че някой тук си прави майтап. ужасно!
vhs
 

Re: Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот Mb}|{bT » 12 Апр 2003, 00:03

И каква по точно е отговорността ако не спазиш условието за десет години...доколкото зная няма трудов договор, който да не може да се прекрати по волята на работника/служителя...в ВИПОНД ги вързват със сумата за обучението...дознателите какво трябва да платят?!
Mb}|{bT
 

Re: Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот dred1111111 » 15 Апр 2003, 21:47

Уважаеми колеги,
Вече преминах физическият тест по процедурата за кандидатстване за дознател-офицер с юридическо образование.Сега ми е назначено служебно лице за служебни контакти.В продължение на 3 месеца ще трябва да провеждам периодични срещи с него.Следва назначаване на дата за психотеста,който ще се проведе в София.Засега това е движението по моята кандидатура.
Т.е. ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ!!!!
dred1111111
 


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron