начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Съвет за безработни млади юристи

Дискусии на тема съдебната власт в България


Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот Иво » 10 Апр 2003, 17:24

Да си дознател е най-скапаната работа на света! Не правете като мен - полакомих се за много пари и сега съжалявам горчиво. Един млад юрист никъде другаде няма да намери работа за 500 лева, ама тия пари излизат през носа. Разкатаха ми фамилията от нощни, извънредни и всевъзможни дежурства. То ако беше само това хубаво...

И между другото се подписва договор - 10 години трябва да си в системата...
Иво
 

Re: Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот kolega » 10 Апр 2003, 18:29

някой колеги са готови и на дявола да си продадат душата за работа / много образно казано /. 500 лева са прекалено много за глава на семейство и са сигурни на месец.
kolega
 

Re: Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот DamnX » 11 Апр 2003, 09:57

Ivo tvoita e lesna samo s izvynredni dejurstva. Nas ni karat da sybirame karantiya!!! Edna kolejka ve4e e za psihodispansera ama ne moje da si trygne zaradi 10-godi6nia dogovor. Mislya 4e tova e rabota ne za juristi (dori i doznateli) ama smetkata be6e bez kry4mar.
DamnX
 

Re: Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот lili » 11 Апр 2003, 11:17

mnogo interseno izkazvane, chovek naistna dosta se zamislia kato go prochete, blagodaria vi kolega
lili
 

Re: Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот bgjurist » 11 Апр 2003, 11:32

Аз вече веднъж се изказах по въпроса. Бил съм офицер от Сухопътни войски и по служба съм имал взаимодействия със служители на МВР. Сега правото ми дава онази свобода, от която се нуждая. 500 лв. не е малка заплата, но като адвокат това са два-три хонорара. На месец има възможност да се изкарат много повече пари. Но ако съм в "системата", допълнителни пари ще мога да си изкарам, ако изпълня елементите на състава на чл.301 или 302-НК.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот Meri^^^ » 11 Апр 2003, 12:20

Otnovo naprazni nadejdi ,a az imah mechti ;))) dori razgovarqh s kadrovika na stolichno raionno upravlemie za rabota kato doznatel uchudvasto me porazi iziskvaneto za staj tai kato az sam zavarshila 2002 no nqmam staj po spezialnosta .
Bqh saglasna da rabotq i nai neopravdanata rabota za iuristi s mislata che vseki si teji na mqstoto i bi se dokazal na kakvato i da e rabota .....no da sabiram (karantii)....zvuchi strashno .
I moje bi vashite saveti sega ste sa mi ot polza da se pozamislq nakade sam tragnala .
no za 10g. dogovor nauchavam ot vas misleh che tova ste se prieme s noviqt za Zakona za Sadebnata Vlast.
Iskam da razgovarqm s chovek koito e rabotil ili vse oste raboti tova iskam da chuq i nai strashnoto
Meri^^^
 

Re: Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот минаваща » 11 Апр 2003, 12:39

Мислех, че в България няма крепосничество, но явно не е така. Няма ли някакъв лек в Конституцията против това?!?
минаваща
 

Re: Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот vhs » 11 Апр 2003, 14:38

направо съм смаяна, мисля си, че някой тук си прави майтап. ужасно!
vhs
 

Re: Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот Mb}|{bT » 12 Апр 2003, 00:03

И каква по точно е отговорността ако не спазиш условието за десет години...доколкото зная няма трудов договор, който да не може да се прекрати по волята на работника/служителя...в ВИПОНД ги вързват със сумата за обучението...дознателите какво трябва да платят?!
Mb}|{bT
 

Re: Съвет за безработни млади юристи

Мнениеот dred1111111 » 15 Апр 2003, 21:47

Уважаеми колеги,
Вече преминах физическият тест по процедурата за кандидатстване за дознател-офицер с юридическо образование.Сега ми е назначено служебно лице за служебни контакти.В продължение на 3 месеца ще трябва да провеждам периодични срещи с него.Следва назначаване на дата за психотеста,който ще се проведе в София.Засега това е движението по моята кандидатура.
Т.е. ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ!!!!
dred1111111
 


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron