начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Франция възмутена от скандално решение на български съд

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот portokal » 23 Яну 2009, 16:05

Уффф, аз пък помислих, че Керелов обвинително пита. :lol:
Пламене, разпространена практика е. Нищо необичайно няма. Близки, не близки - познават се, няма начин, колеги са, кажи-речи заедно работят. А става дума за сериозно дело.
Идеята е, че по-добре излишен отвод, отколкото съмнения в пристрастност. Е, сигурно може да служи понякога и като средство за бягане от отговорност. :roll:

П.П. Чак "няколкостотин" не са прокурорите дори и в този голям град Варна. ;-)
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот GeorgiKERELOV » 23 Яну 2009, 16:09

Едно уточнение все пак - от фактическа страна, доколкото се разбира от обявеното решение и публикуваното в пресата, свидетелката съседка е видяла 2 силуета в стълбището на сградата (асансьора), съответстващи на обвиняемите. Така че тя не е очевидка, а косвен свидетел ...
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот system » 23 Яну 2009, 16:18

Браво, господин Керелов, демонстрирате проблясъци на обективност.
Сега остава да "забележите" изложението в мотивите на апелацията, че когато около полунощ съседът от долния апартамент е чул вик от апартамента на пострадалия "не прави това" на френски, по същото време подсъдимите са пътували с влака и единият е бил глобен, че е пътувал без билет.
Май нещо не се връзва с тезата на обвинението ?
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот GeorgiKERELOV » 23 Яну 2009, 16:28

system написа:Браво, господин Керелов, демонстрирате проблясъци на обективност.
Сега остава да "забележите" изложението в мотивите на апелацията, че когато около полунощ съседът от долния апартамент е чул вик от апартамента на пострадалия "не прави това" на френски, по същото време подсъдимите са пътували с влака и единият е бил глобен, че е пътувал без билет.
Май нещо не се връзва с тезата на обвинението ?


Французите твърдят, че смъртта е настъпила около 21 часа, а тялото е намерено чак след 2 дни и след толкова време не може да се установи с точност, че смъртта е настъпила със сигурност малко след полунощ на въпросната вечер, а не към 21 часа. Това, че към полунощ някой от съседите чул нещо от същия апартамент, не значи че жертвата е била жива тогава... Кой е бил в апартамента по това време след полунощ не е ясно и не може да се установи със сигурност.

Единственото, което е установено със сигурност, е, че двамата подсъдими са участвали в кърваво боричкане с жертвата към 21 часа на същата вечер.

По-горе оставих мотивите на съда за това как си представя това боричкане - не мога да отрека, че съдиите имат доста развинтена фантазия, за да ни представят сцената по този начин ! :lol:
Последна промяна GeorgiKERELOV на 23 Яну 2009, 16:29, променена общо 1 път
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот plamen_penev » 23 Яну 2009, 16:28

Това може да бъде разглеждано и като натиск.

:lol: Разбира се че е натиск! Вече години наред нашите приятели европейците ни "натискат" да си оправим правосъдната система, при това използват и доста грубички методи (фондовете!). Заплашват и да спрат да признават решенията на нашите съдии за законни ... Ама ние дава ме ли се? Нашите съдии са гордост за нас със своята особена "независимост"... И сме много чувствителни!
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот GeorgiKERELOV » 23 Яну 2009, 16:39

mi_lena написа:Прочетох ги мотивите. Нищо необичайно няма в дължината им. Дали решението е правилно или не - компетентен да прецени е ВКС. Но "Франция възмутена от скандално решение на български съд" ... Това може да бъде разглеждано и като натиск.


Много интересен въпрос - в какво точно ще се изрази касационната проверка за "правилност или неправилност" на решението ?
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот GeorgiKERELOV » 23 Яну 2009, 16:58

Струва ми се, че все пак французите има основание да вдигат толкова вой. Не е възможно при един толкова тежко наранен човек с кървящи прободни рани към 21 часа вечерта, в присъствието на двама свои приятели, да не е повикана на часа спешна помощ поне да го прегледа и да го превърже. А да не говорим, че е съвсем логично при такъв опит за убийство, пострадалият и неговите приятели (подсъдимите) да се обадят веднага и на полицията за защита и за издирване на "другите двама нападатели". Няма нищо такова по делото ... Вместо това нашите хора си тръгнали по живо, по здраво, като че ли нищо не е било станало ....

Но хайде да не заричаме предварително върховния касационен съд, този път може пък да вземе да приложи точно закона ... :D
Последна промяна GeorgiKERELOV на 23 Яну 2009, 17:01, променена общо 1 път
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот ianeva » 23 Яну 2009, 17:15

В такива теми явно за право дума не може да става ...
Последна промяна ianeva на 23 Яну 2009, 17:45, променена общо 2 пъти
Аватар
ianeva
Потребител
 
Мнения: 660
Регистриран на: 27 Май 2007, 17:36
Местоположение: Бургас

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот system » 23 Яну 2009, 17:19

"Да приложи точно закона" според господин Керелов и господин Пенев означава непременно да признае точно тези подсъдими за виновни и да ги осъди. Нямат значение нито доказателствата, нито тяхната преценка "поотделно и в съвкупност". Няма значение доказано ли е обвинението по несъмнен начин. Какво тук значи някакъв си член 303 алинея 2 от Наказателно-процесуалния кодекс. Важното е едно: ОСЪДИТЕЛНА ПРИСЪДА !!!
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот GeorgiKERELOV » 23 Яну 2009, 17:21

mi_lena написа:
от GeorgiKERELOV на 23 Яну 2009 03:58 pm

Струва ми се, че все пак французите има основание да вдигат толкова вой. ....

Но хайде да не заричаме предварително върховния касационен съд, този път може пък да вземе да приложи точно закона ...


Какво значение ще има правното становище на 8 висококвалифицирани български юристи (ако ВКС потвърди решението), пред вопъла на френския посланик?
И как няма да вдигат вой французите, ако има вероятност да се окаже, че извършителят е друг и не са си свършили работата.
Ама те, чужденците са винаги прави.


Просто обясненията на подсъдимите, на които дават вяра двата съда, хич не се връзват с установените по делото факти. А това, че уж бранили жертвата към 21 часа, а пък я оставили сама без медицинска помощ с тежки кървящи рани, направо навежда на обратния извод - че те са целели да умъртвят жертвата, а не да я спасяват.

Та това казва френският посланик, де !

Пък върховният касационен съд може всичко да си казва, и той, като френският посланик. Нали е "независим" ... :D
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот GeorgiKERELOV » 23 Яну 2009, 17:27

system написа:"Да приложи точно закона" според господин Керелов и господин Пенев означава непременно да признае точно тези подсъдими за виновни и да ги осъди. Нямат значение нито доказателствата, нито тяхната преценка "поотделно и в съвкупност". Няма значение доказано ли е обвинението по несъмнен начин. Какво тук значи някакъв си член 303 алинея 2 от Наказателно-процесуалния кодекс. Важното е едно: ОСЪДИТЕЛНА ПРИСЪДА !!!


Драги колега system, ние тук само се опитваме да разберем защо френският посланик "е възмутен" .... от нещо. Та само това правим. Другото е работа на нашите "независими" съдии - чу се, че те били големи професионалисти, така че да ги оставим да творят ! Ние после само можем да се възхищаваме на творенията им ! :D
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот system » 23 Яну 2009, 17:29

И аз, и много колеги в този форум отдавна се опитваме да Ви кажем точно това - че думата е на ВКС.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот GeorgiKERELOV » 23 Яну 2009, 17:31

system написа:И аз, и много колеги в този форум отдавна се опитваме да Ви кажем точно това - че думата е на ВКС.


Е някой да е вързан насила тука на този форум ? Който желае да беседва, беседва. Който не желае да беседва - мълчи и чака решението на върховния касационен съд ... :D

Само си се чудя, дали, ако френският посланик не беше реагирал така остро, апелативният съд във Велико Търново щеше да "разсекрети" решението си, та да можем да го бистрим сега. Вие как мислите ? :roll:
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот plamen_penev » 23 Яну 2009, 17:41

И друг път съм казвал, почитаема mi_lena, че всяка хула и обида от вас към мен считам за комплимент, но този път май минахте всяка мярка. Не мисля, че анонимността ви дава някакво право да ми слагате прякори... Все пак аз участвам тук (за разлика от вас) с името си! Но... въпрос на възпитание...
Но нека видим текста, който ви е дал "правото" да ме определите като "нагъл":
Разбира се че е натиск! Вече години наред нашите приятели европейците ни "натискат" да си оправим правосъдната система, при това използват и доста грубички методи (фондовете!). Заплашват и да спрат да признават решенията на нашите съдии за законни ... Ама ние дава ме ли се? Нашите съдии са гордост за нас със своята особена "независимост"... И сме много чувствителни!

Нима не е истина, че от години евроструктурите оказват натиск върху съдебната ни система да се реформира и да започне най после да работи? Нима не е истина, казвам, че ни спряха пари именно поради недоволството си тази система да не спира корупционните практики по високите етажи на властта? Нима, в края на крайщата, над нас не виси заплахата от предпазна клауза именно поради тази съдебна система? Нима, да завърша, не е истина, че ние всячески се съпротивляваме на този натиск, имитирайки дейност по задържане и представяне пред съда на тези, които съсипват имиджа на България пред колегите ни от ЕС?
Може и да не ви се вярва, но аз наистина се гордея с нашата съдебна система и мога да цитира множество имена на съдии, които са наистина независими в професионализма си. Имаме проблеми! Но като обявяваме за наглеци тези които ги посочват няма да ни стане по-добре...
За "чувстителността" ще си замълча, защото не държа бота да ме "ботне", както ме заплаши на времето, когато, защитавайки се срещу едни "професионалисти" тук във форума, които, вместо да вземат отношение по дискусията ме дефинираха по особено обиден за честта и достойнството ми начин за луд за това, че имам склонност да защитавам гражданските си права в съдебен спор и призоваха вероятно местния психиатър (Калахан, оказа се психолог...) да ми поставел диагнозата.
Не знам mi_lena, защо толкова се дразните на образованието ми и участието ми в този форум със собственото ми мнение? Ами като не искате да се срещате с лаици - не влизайте тук! Има си форум "само за юристи". Даже се питам сега, дали бихте могла да участвате там в този форум само за юристи на равна нога с ... юристите?
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот GeorgiKERELOV » 23 Яну 2009, 17:53

Не зная защо, но след като се разчопка малко фактологията на случая, на някои хора изведнъж им се изпари желанието да беседват по него. :cry:

То май всичко е ясно като бял ден, но нека все пак те да си кажат, защо изведнъж решиха вече да мълчат и да чакали решението на върховния касацинен съд ... :lol:
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот system » 23 Яну 2009, 18:05

Ако бяхте залягали повече над съдебната медицина (чели ли сте нещо по въпроса изобщо?) щяхте да проумеете, че "фактологията" дето я "чоплите", не издържа, господин Керелов.
Оставям Ви да се сетите кое точно. Приятна вечер !
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот GeorgiKERELOV » 23 Яну 2009, 18:15

system написа:Ако бяхте залягали повече над съдебната медицина (чели ли сте нещо по въпроса изобщо?) щяхте да проумеете, че "фактологията" дето я "чоплите", не издържа, господин Керелов.
Оставям Ви да се сетите кое точно. Приятна вечер !


Не знам, колега system, при 93 прободни рани от каква съдебна медицина имате толкова нужда, за да разберете, че след тях жив човек няма как да има ?

Иначе нещо за ratio decidendi имате ли да ни кажете, защото май изчезнахте пак така по средата и от другата дискусия за Указа за борба с дребното хулиганство viewtopic.php?f=21&t=34483&p=304937#p304853

Приятна вечер и на Вас !
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот plamen_penev » 23 Яну 2009, 18:17

Ей го! Пак с неговите си... Мен ме обяви за ненормален, Керелов не си бил чел съдебната медицина...
Кажете нещо по темата, почитаеми! Можете ли? Но не за ВКС-то... Ще до дочакаме и него и аз не се съмнявак, че решението ще бъде отменено и делото върната за ново гледане!.
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот abstract » 23 Яну 2009, 18:31

По-добре десет виновни на свобода, отколкото един невинен в затвора.
НПК - Чл. 16. Обвиняемият се смята за невинен до установяване на противното с влязла в сила присъда.
Единствено съдът е този, който може да определи кой е невинен и кой виновен, а не някакъв си посланник, па бил той и на Франция.
abstract
Потребител
 
Мнения: 131
Регистриран на: 11 Май 2008, 08:21

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот plamen_penev » 23 Яну 2009, 21:23

Преди малко чух, че във Франция е образувано дело по същия случай и по него ще се произнасят френски съдии.
Изглежда, че това ще е втората стъпка към отказ да бъде признавана нашата правосъдна система в евросъюза. Ако помните - първата беше арестуването на т.н. "Коце Маца" зад българската граница.
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron