начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Кой подкупи американеца?

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Кой подкупи американеца?

Мнениеот ivan_lawyer » 24 Фев 2009, 16:04

Много добре написано.
Обаче, без да се заяждам, Васил Божков е много далече от представата ми за изкусен гений и така нататъка.
Говорим все пак за потомствена аристокрация, а не за внука на собственика на селската пивница в някое китно селце.
Просто такива хора така и вършат работите си - грубо, примитивно, съвременни неандерталци.
Явно освен еволюция на едната част от човечеството, останалата упорито деградира.
А че имаме могъщи магнати - вярно е, но винаги и без изключение са предизвиквали емоции, много са далеч от представата за истинска аристокрация.
Да не говорим за елит - по-добре да се върне социалистическия реализъм, отколкото днешната пошлост.
А иначе в България идват крайно странни птици от край време - почти няма известно научно име, което да се обвърже с каузата ни, например Монпелие и либийският СПИН комплот.
Но в това отношение руснаците са отново по-напред от нас - когато убийството на Политковская придоби геополитически оттенък - цялото общество застана твърдо зад интересите на страната и това принуди съдът да реагира обективно - защо не се погледне реалната истина.
Нито Путин е виновен за убийствата на журналисти, нито полицаите са виновни за убийството на Чората.
Полицаите са тарикати на дребно - най-много да пазят гърба на някой, някоя дребна далаверка, точене на бензин, нещо към заплатата, но това не ги прави престъпници.
В крайна сметка не са дошли в къщата на пенсионирана учителка и не са я пребили, заради дълга й от две чаши олио към кака Сийка от горния етаж.
Чората си е мафиот, независимо дали върши престъпления - оказал е съпротива, възможно е да има лична обида.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Кой подкупи американеца?

Мнениеот miriam » 24 Фев 2009, 17:59

nezret, след като Въпросния т.н.Чората е прекалено дребен играч от ъндърграунда, за да бъдат изпращани "преторианци". Много шум за нищо. защо да не приемем , че местният бандюга си е утрепан напълно осъзнато ,тъй както е вързан от местните низови полицаи , и то поради местни си там тяхни мотиви /например заиграване с тефтерчета дългове схеми и етц./? След което местния комисар, с оглед местното си осиране си е подал никого не интересуващата местна оставка , и то едва след като му е поискана? Въпреки, че ако съм магистрат Писов няма да го принизя и уравня с останалите четирима-при диференцирания подход бих го издигнала поне до междуокръжно ниво, дет се казва?
Вярвам , че ако не им беше се налагало да бързат с времето /предстоящ процес и заканите на Чората да разгласи информация и да предостави доказателства срещу полицаите/ и да използват отдалата им се, или създадена в последния момент възможност като я доразвият до убийство -специално Писов би му организирал една доста по- дискретна смърт на Чората.Очевидно е , че и редовите охлюви се опитват да го играят преторианци-справка Куцаров и сие нео
чаквани погребения , наместо съдебни заседания и разкрития. За Божков-ясно :D
miriam
Потребител
 
Мнения: 577
Регистриран на: 30 Апр 2007, 08:17

Re: Кой подкупи американеца?

Мнениеот sokrat » 24 Фев 2009, 20:17

Не съм запознат с обвинението и фактите по делото,но ако действително е по чл.116,ал.1,т.9-т.е извършено предумишлено ми се вижда направо смешно.За да има предумисъл извършителите трябва в спокойна обстановка да са взели решение за убийството на Чората и да се подготвили предварително за това.Но как могат да знаят,че същата вечер ще се проведе операция"Респект" като за нея са научили няколко часа преди това.И как може да са сигурни че ще постигнат целта си-смъртта на Чората и няма да използват огнестрелно оръжие.Все пак не са Брус Ли,за да разчитат че с голи ръце ще успеят да го убият.И защо е извършено убийството на улицата пред очита на свидетели.Толкова ли са прости та не можеха да го направят някъде на не толкова оживено място.И откъде са можели да знаят че той ще мине по улицата в този момент-те са го търсили преди това в дома му,но не са го открили там.Има и още много неща,които се набиват на очи.Но осъдителната присъда от по 18 години затвор просто разби всички представи за правосъдие.Как пък един не получи присъда около минимума?Не трябва ли човека нанесал фаталния удар да получи най-високата санкция.
Колкото до експертизата-факт е че нашите експерти меко казано отстъпват на световните стандарти.щом за сестрите Белнейски не можаха да се разберат дали са умрели при катастрофа или от задушаване какво повече има да се говори?
sokrat
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 22 Фев 2006, 20:32

Re: Кой подкупи американеца?

Мнениеот ivan_lawyer » 02 Мар 2009, 20:00

Те американците как си държат на Гуантанамо.
Ама все пак те имат държава от 200 години, пък ние от не-знам вече колко.
Май от 1908 година ще се окаже, ако не е и от 1990 г.
Иначе е срамно и тенденциозно това дело.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Кой подкупи американеца?

Мнениеот nezret » 09 Мар 2009, 19:02

Да така е , срамно и тенденциозно е това дело.
Хубавото е че отшумя и крайно време е да не се обръща внимание.
Най голямото достойнство на закона е че не се влияе от емоции.
http://www.vasilev-babuchev.com
nezret
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 19 Фев 2003, 00:39
Местоположение: София

Re: Кой подкупи американеца?

Мнениеот ivan_lawyer » 09 Мар 2009, 19:43

И да си ги уволняват дисциплинарно и морално-етично, а не да занимават съда с експертизи.

За един Чората надъхаха хората, ако за всеки така правят - аз трябва да живея - 140 години.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Кой подкупи американеца?

Мнениеот popo45 » 11 Мар 2009, 19:56

И защо е извършено убийството на улицата пред очита на свидетели.Толкова ли са прости та не можеха да го направят някъде на не толкова оживено място.


Ами много просто защо, убийството по време на полицейска акция е законно и излизаш сух от водата. Убийството но улицата пред много хора е най-доброто алиби.
popo45
Потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: 31 Яну 2009, 22:29

Re: Кой подкупи американеца?

Мнениеот 1968 » 12 Мар 2009, 14:41

Някои четат много криминале, май.Освен това определено военната част от правораздавателната система има деформации, характерни за армията.Рядко са свестните магистрати под пагон.За сега само ВАС-София им дърпа юздите и отменя пародийни присъди.Познайте какво ще стане, когато закрият военните съдилища и прокуратури - ще се натъпчат при нас и после ще се чудим от къде са паднали.Такива пародии съм виждал по делата им, че имам чувството, че са останали в 3 -ти курс.Това естествено не важи за всички под пагон, но засяга поне 40% от състава им.
1968
Потребител
 
Мнения: 571
Регистриран на: 21 Окт 2005, 15:02

Re: Кой подкупи американеца?

Мнениеот plamen_penev » 12 Мар 2009, 14:53

Хм... 1968, защо ми се струва, че ти беше от безусловните защитници на ЦЯЛОТО съдийско-прокурорско съсловие и враг на всеки опит да се вадят тук "кирливи ризи"?
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Кой подкупи американеца?

Мнениеот 1968 » 12 Мар 2009, 16:49

Аз много хора от военната част не ги смятам за магистрати.Пък и не съм твърдял, че 100% всички са идеални, тъй като не познавам всички съдии и прокурори в България.Заемал съм защитна позиция, защото не съм видял във форума нищо конкретно изнесено за някой магистрат - на общи приказки не вярвам от доста години.Пък може и да е професионална деформация, знам ли.... :D
1968
Потребител
 
Мнения: 571
Регистриран на: 21 Окт 2005, 15:02

Re: Кой подкупи американеца?

Мнениеот ivan_lawyer » 12 Мар 2009, 22:34

Колеги, просто не пийте водка и работата ще се оправи - бира, шампанско, хубаво вино, хубави хора (хубави мъже - хубави жени).

Приятна музика - отпускане, три минути не гледайте телевизия.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Кой подкупи американеца?

Мнениеот satir » 15 Мар 2009, 05:56

portokal написа:Какъв? :lol:

Ти, беше ли бригадир? а? а?? А???
Признай!
http://www.youtube.com/watch?v=CZo12LIWqYw
Аватар
satir
Активен потребител
 
Мнения: 1984
Регистриран на: 15 Мар 2007, 16:56
Местоположение: те тукa те...

Re: Кой подкупи американеца?

Мнениеот listi » 08 Юли 2009, 19:36

Основно доказателство по делото Чората изчезна мистериозно

http://www.lex.bg/bg/news/view/29789

Истината за смъртта на Чората е погребана заедно с проф. Стойчо Раданов

http://mediapool.bg/show/?storyid=154227&srcpos=4
listi
Потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: 23 Апр 2008, 15:17

Re: Кой подкупи американеца?

Мнениеот listi » 15 Юли 2009, 09:32

Убиват бащата на Чората
http://razkritia.com/%d1%83%d0%b1%d0%b8 ... %82%d0%b0/
listi
Потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: 23 Апр 2008, 15:17

Re: Кой подкупи американеца?

Мнениеот GeorgiKERELOV » 10 Авг 2009, 20:12

Цветанов оневини осъдените за смъртта на Чората полицаи
Полицаите пробват натиск върху съда
10 Август 2009 http://mediapool.bg/show/?storyid=155254&srcpos=1

Полицаите не са имали за цел смъртта на Ангел Димитров – Чората. Това заяви в понеделник в Благоевград вътрешният министър Цветан Цветанов, който се срещна с роднините на осъдените бивши служители на реда и подчинените си от региона. :shock:

"Убеден съм, че следващата инстанция ще подходи много по-задълбочено, за да има действително едно справедливо решение на този казус, допълни Цветанов. Аз заставам зад действията на българските полицаи при изпълнение на служебните им задължения, каза още вътрешният министър Цветан Цветанов и подчерта, че полицаите не са имали за цел смъртта на Ангел Димитров. "Те не са отишли с тази мисъл, с тази цел и с тази задача", заяви още Цветанов. "

http://dnesplus.bg/Society.aspx?f=99&d=290987

Това е то, полицейската държава. При такава публично изявена ясна воля на ГЕРБ, сега остава във ВКС да се потрудят за привеждането й в изпълнение. :D

След две седмици управление и подобни нареждания до съда, има ли все още някой, който да си прави илюзии, че бат Бойко ще работи за превръщането на България в правова държава ? :roll:

Само не чакайте обаче някой в парламента да тръгне публично да критикува Цветанов за пряката му намеса в работата на върховния касационен съд. А още по-малко такава критика може да дойде от надарената министърка на правосъдието и достолепния висш съдебен съвет. :P За мъдрата адвокатура няма да говорим, защото тя сега има проблеми с болничните. :D
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: Кой подкупи американеца?

Мнениеот plamen_penev » 11 Авг 2009, 09:29

Аз заставам зад действията на българските полицаи при изпълнение на служебните им задължения

Много двусмислено и във висша степен хлъзгаво изказване... Така хем вълка сит, хем агнето цяло! "Тълпата" от полицаи е поласкана, всички са доволни! Но аз не съм, защото de facto новият министър, в косвена форма каза: "Аз заставам зад действията на българските полицаи - убийци на вече арестувани лица"...
Помните ли как биха (а после и съдиха без защита и право на обжалване!) младежите на площада пред Народното събрание по команда на "лошите" от "лошата" тройна коалиция?
Полицейска държава ли сме? И има ли занчение коя политическа сила управлява в една полицейска държава?
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Кой подкупи американеца?

Мнениеот prnedev » 11 Авг 2009, 10:02

Ама незаконно ли ги биха? Или трябваше бомба да гръмне и да ги избие, щото толкова им е акъла, че нещат да се разкарат, като ги молят учтиво? :lol:

Пък особено ония кротките момченца с качулките и сините шалчета.... малийййй, трябваше така да ги нашарят, че да им докарат цвета на любимият отбор натюр...
prnedev
Активен потребител
 
Мнения: 1956
Регистриран на: 29 Ное 2005, 23:12
Местоположение: София/Велико Търново

Re: Кой подкупи американеца?

Мнениеот GeorgiKERELOV » 11 Авг 2009, 10:56

Ех, plamen_penev , дали България била полицейска държава или правова държава ? Що за въпос ? :D

Поогледайте се, поослушайте се, и напревете сметката. Полицаи, дал Бог, даже в излишък, та вече започнаха да се пъчат и на протестни митинги пред съдебните палати. А правници – няма, нито се виждат, нито се чуват. Е при полицаи – бол, и правници – нула, каква искате да е дъжравата ? Полицейска ще е, разбира се, а не правова. :D :D :D

Комисията по досиетата каза, че 1.5 милиона били доносниците на държавна сигурност – или 10 процента от общо население към 15 милиона за периода 1944-1990 година, заедно с умрелите през това време. Кои като щатни работници на служба, кои като партийни /да не забравяме и БЗНС-то на агента Виктор Вълков, пръв приятел на Запалката/ и ОФ деятели, кои като тайни доносници вербувани за целта – сега обявяват имената само на последните, и то доколкото кадровите им справки не са “промити” и те не са все още действащи. Само членовете на БКП към 1990 година гонеха 1 милион. Като махнете от 15 милиона 3 милиона деца и младежи към 1990 година, към 2 милиона турски малцинства, 1 милион цигани и 6 милиона “оперативно неинтересни лица” поради интелектуална слабост и други битови и психични проблеми, какво остава ? 12 милиона “кофти” материал, и 3 милиона – читав, от които половината са били агенти. Значи процентът на ченгетата е 50, а не 10, като у тях все още е и цялата власт, било икономическа, политическа, съдебна и мафиотскта.

Моля, поправете ме, ако греша някъде ? :P

Ето какво казва комисията по досиетата:

Валери Кацунов:
"Ако някой си мисли, че светът е в такава идеална форма, където всички закони се спазват, то може би най-близка до този свят е Германия. Бил съм във Федералния архив и знам много добре как са организирани нещата. При нас обаче е различно. За разлика от досегашните комисии, ние наистина имаме властта да накажем някого. И ако някой си позволи да ни излъже по такъв глупав начин, той ще бъде наказан. За да се даде пример на останалите. От друга страна никой не може да гарантира огромния масив от документи - очакваме около 20 километра документи. Имайте пред вид, че Националният архив е дълъг около 15 километра и това е много за нашата страна. Правим всичко, което е по силите ни. Засега доста категорично."

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,3189944,00.html

А за изцепките на Цветанчо /мисля че тази изгряваща на небосклона нова звезда много скоро ще засенчи Иванчо във вицовете/ най-много ми хареса кометарът на един твой адаш от Бургас, 2009-08-10 23:30:44, plamenburgas тук http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40& ... ntsContent
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: Кой подкупи американеца?

Мнениеот GeorgiKERELOV » 17 Авг 2009, 12:44

Цветанов: Само двама са пребили Чората

Министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов се закани да стои зад полицаите, причинили смъртта на Ангел Димитров - Чората. "Аз трябва по някакъв начин за засвидетелствам уважението си към тях"

http://www.segabg.com/online/new/articl ... id=0000130

Да им даде по един медал или значка и парични награди. А може и плакет ! :D
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron