начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

съдии и наказания

Дискусии на тема съдебната власт в България


съдии и наказания

Мнениеот satir » 15 Апр 2009, 17:02

всички съдии в Дупнишки Районен Съд са предложени за наказание.
Защо ли!?
http://www.youtube.com/watch?v=CZo12LIWqYw
Аватар
satir
Активен потребител
 
Мнения: 1984
Регистриран на: 15 Мар 2007, 16:56
Местоположение: те тукa те...

Re: съдии и наказания

Мнениеот plamen_penev » 15 Апр 2009, 17:50

Пустият му "Пенев"! Пак "надава такива истерични крясъци по адрес на съдебната власт" (това по balance!)... Пак му виновни съдиите, дето не са решили в негова полза :lol:
Ще препостна и линка от другата тема за съд, който осъжда друг съд за калпазанлъци на неговия председател:
http://www.ecovarna.info/pageDispatch.p ... 0&cntId=31
Прочее, в най-скоро време Административен съд Варна ще трябва да се произнесе по същия казус и срещу... собствения си председател (бившия!)... който пък, както се разбра, скоро ще трябва да се представи пред наказателен съд по обвинение в рушвечийство...
"Пенеееев! Пенев!"
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: съдии и наказания

Мнениеот donna » 15 Апр 2009, 18:46

:D Сатир от Дупниа ли си ?
Виж сега преди много години имах там дела . Там направо ме смаяха . Примерно протокола от СЗ целия в белило и отгоре печатано ...,бях се развикала цирк , после съдийката се скара с вещото лице ,на оня не му хареса нещо депозита /аз платих това дето ми се указа оня се караше да му се присъдят и едни 30 лв/,ама като се скараха тя се вбеси и изгони мен и адвоката на ответника . Ние двамата горките , той възрастен човек висяхме от 11 ч мисля беше до 16ч в барчето на съда ... , случвало се е да ми е насрочено дело за 8,30 на 23 декември - отивам бележка на вратата от същия ден сутринта делата се отлагат за ...,а най големия майтап ,който е ходил там знае ,че на партерния етаж има прозорци . Е отивам една люта зима и първата ми работа да ида до тоалетна /човешко е/ , ама аз една заспала ,жената дето и се плащаха стотинките там вика внимавай ще се убиеш ,аз викам не съм пияна бе заспала съм влизам и се забивам в стената на др. край на коридорчето ,защото водата от чешмата текла цяла нощ , прозореца счупен предния ден 2 след развода се били до кръв и счупили стъклото , то стъкло нямаше към сутринта а един картон ,та водата текла от чешмата заледила се пода лед два пръста ,аз на дело със цицина :mrgreen:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: съдии и наказания

Мнениеот portokal » 15 Апр 2009, 19:04

Само между другото, "ще се убиеш" на дупнишко-кюстендилски означава "ще се удариш". Дядо ми едно време, като паднех, ме питаше: "Къде се уби?". 8)
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: съдии и наказания

Мнениеот plamen_penev » 15 Апр 2009, 19:52

Много се кефя като гледам как изскачат "отклонителите" от темата... Абе да няма тук някакъв "екип за бързо реагиране"? :lol:
Все едно, че въпросите на нечий дядо имат връзка с палеспурщината в един районен съд... Прочее, не само в Дупница казват "ще се убиеш"...
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: съдии и наказания

Мнениеот donna » 15 Апр 2009, 19:55

:D Това не го знаех :mrgreen: Е нищо се ,но сега си мисля ,що не отидох в болницата да ми дадт един болничен щеше да се квалифицира като трудова злополука и то не къде да е :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Спомени ,сещам се с весело настроение за тях , и до сега не мога да проумея какъв бой ще да е бил между тия двама съпрузи ,та да потрошат стъклата .
Жената ми каза че са ги прибрали в полицията и ,че и двамата удряли .Абе развод по Дупнишки :D :D :D :D
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: съдии и наказания

Мнениеот donna » 15 Апр 2009, 19:58

Пенев при нас казват внимавай ще се удариш ,а не че ще се убиеш ...бе то малко ми трябваше и да се убия на онзи лед.

И защо да са отклонеия , спомени от Дупнишкия съд. Между другото там заседава и окръжен къд Кюстендил/по точно заседаваше ,сега не зная така ли е / ,когато има дела /от тия хора бях много доволна /,делата си текоха мирно и кротко , нямаше сърдити вещи лица и прочие .
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: съдии и наказания

Мнениеот portokal » 15 Апр 2009, 20:13

Злоумишленият отклонител май съм аз. 8) 8)
Понеже от кумова срама не смеем направо да бришем. :D А разбира се, се чудя как да прикрия безобразията на съдебната система.

****
Преди години в Пловдив ми се случи да видя бой в съдебната зала - беше делба между бивши съпрузи, а докато те се биеха, бившата тъща крещеше отстрани по бившия зет. Но в тоалетната и аз не съм. 8)
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: съдии и наказания

Мнениеот donna » 15 Апр 2009, 20:45

:D Ами явно в тоя край са по буйни .Моите са били кротки . Само веднъж лових ответник по делба , криеше се че беше с назначен представител . Ама аз го хванах и го набутах в залата с мотива ти 7000 лв искаш ли , той вика искам е викам като искаш влизай . Влезе си човека представи се хареса си експертизата и каза съгласен съм жената да ми наплати дяла.
То хубаво му го наплати ама като му внесохме парите по банкова сметка разкош , той докато я открие СИ наложил запор /не зная за какво беше тоя запор/, но и кредиторите му останаха доволни :mrgreen:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: съдии и наказания

Мнениеот satir » 16 Апр 2009, 05:14

правилно си го описала donna, баш си е тека :-)
а Окръжния съд още заседава- у вторник, ако не се лъжа.
помня времето, когато алкохол не се сервираше преди 18.00. у същото това барче- на съда, седиме и пиеме Кока-Кола ама не каква и да е а неква яка такава... от неколко коли и губиш човешки образ :-). та седиме си: аз, двама-трима адвокати, един прокурор и неколко ответника /тъжители или каквито са били там, не помня/..... седиме си и пиеме кола. става време за делото на ответниците и адвоката им, довършва колата си, пребрисва влагата от устните, тропа по масата и заявява - сега им е*ахме мамата и на съпротивата.... :mrgreen:
ех.... спомени...
пенев, нема отклонения от темата, нито отклонители. трагедията е пълна и това е.
не е само сред съдиите, не е и само в юридическите среди, насекъде е тая трагедия.
п.с. късно видех, че и керелов е пуснал линк накакъв, ма да ме прощава- в лекса информацията е непълна, неточна и липсват двете гледни точки.
http://www.youtube.com/watch?v=CZo12LIWqYw
Аватар
satir
Активен потребител
 
Мнения: 1984
Регистриран на: 15 Мар 2007, 16:56
Местоположение: те тукa те...

Re: съдии и наказания

Мнениеот plamen_penev » 16 Апр 2009, 09:35

Не трагедия satir ами пълна съсипия! И наистина навсякъде... Управлението на страната ни (и на съда разбира се!) е само отражение на повсеместното фактическо състояние... "Балбукатори", ако ми позволите да използвам пак любимият ми Станислав Лем, колкото щеш.
И понеже аз не мога да разказвам спомени (жалби по младост) от Дупница, нито съм се подхлъзвал по тоалетни, а филологията и диалектите в страната са малко далече от темата, ще разкажа една лакардия от съдебните нрави в Пловдив, достойни за вниманието на Инспектората, защото чух (е.ж.к.!), че не само тук е така: та минаха значи месеци след последното заседание в с.з., в деловодството ми казват - документите са във ВКС (бях обжалвал едно абсурдно определение), когато приятел тактично ме посъветва да погледна в срочната книга. Отидох, прерових последния месец - нищо! Прерових предишния - нищо! Открих си делото 5 месеца назад. Решено! Тогава започнах да я разглеждам пустата книга и какво видях: многобройни празни полета между записите, така че всеки съдия да може да си избере когато си поиска и за която дата му трябва място за да въведе записа си. Не се ядосах! Вече бях разбрал що за съд си имаме...
Не беше баш по темата за Дупнишкия РС, ама ми се стори близко...
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron