начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот plamen_penev » 14 Май 2009, 23:13

Biby каза:
Наглост и безочие...

Интересно становище... но май не по темата? Или по нея?
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот Biby » 14 Май 2009, 23:19

По темата :wink:
В отговор на въпроса "какво им пречеше да излязат?"
Именно, че нищо не им пречеше...но не им пука.
Надявам се поне "мамините" наистина да са заслужили да са там.
Изображение
Biby
Потребител
 
Мнения: 329
Регистриран на: 28 Яну 2002, 20:25
Местоположение: София

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот plamen_penev » 14 Май 2009, 23:21

Моля за прошка Biby! Грешно ви разбрах... :oops:
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот vale72 » 14 Май 2009, 23:28

то,че е наглост наглост е,но какво от това.морал?непозната дума за тези хора.а дали разбират от право,отговора го е дал обществото.а той е:корумпиран,неквалифициран и нагаждачески съд.(слаб 2).за всс по добре да не казваме нищо.
vale72
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 16 Апр 2008, 13:25

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот GeorgiKERELOV » 15 Май 2009, 11:32

Нещо не проумявам вълненията в тази тема. :roll: Били назначавани наши деца за "съдии", защото били много разбирали от право. Хубаво, разбират. Но може и да не разбират. И ако не разбират от право, това ще им пречи ли да работят ? Не. Е тогава ? Тогава те не са назначавани за съдии, а за търговци - дори според говорителката на Съюза на съдиите, правораздаването в България се е превърнало в търговия, както ще прочетете тук http://www.cross-bg.net/index.php?optio ... id=1052422

А ако тези наши деца са назначавани за търговци, защо мислите, че ще се провалят в службата ? Мислите, че нямат качества да въртят доходна търговия със съдебните решения ли ? :D
Последна промяна GeorgiKERELOV на 17 Май 2009, 23:36, променена общо 1 път
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот Гост » 15 Май 2009, 17:17

:) За търговията да каже plamen _ penev - нали му е същинската специалност.
Пък понеже е криза, ако има трудности, ще му дадем съвети - на реципрочни начала, той ни ограмотява и съветва отдавна, може да му върнем жеста.
Гост
 

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот plamen_penev » 15 Май 2009, 21:13

Клевета!
Нямам нищо общо и никога не съм имал нещо общо с търговията... Търговията е необходима, но превърната в непочтена, дейност... Фирмата, която ме храни се занимава с почтено произвоство, не с търговийки и далаверки. Търговци са лекарите (по закон!), търговци са съдиите (по дейност), пробват се и прокурорите...
Или може би, cruel_la, говорите за някой друг plamen_penev? :roll:
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив


Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот melanie » 16 Май 2009, 19:56

Според мен пък няма лошо, че е даден шанс на децата на колеги да работят в системата. Родителите им сега са членове на ВСС, но след години няма да бъдат. Колко си кадърен се доказва с работа, ако имат хъс и мозък да работят работата за която са назначени ще е без значение кои са родителите им, защото не родителите ще им пишат съдебните актове!
Аз също преди години като дете съм била закарвана на училище с полицейската кола, в която по стечение на обстоятелствата ми се е налагало да спя през нощта, докато майка ми е била на оглед заради някое престъпление. Станах юрист защото това съм гледала и слушала цял живот в семейството си от двама юристи родители и от тяхната среда на общуване. Означава ли това, че съм некадърна? Със сигурност подобни твърдения биха били смешни предвид резултатите, които постигам в работата си.
На такива деца им е много по-трудно в съдебната система и по принцип в юридическата практика, казвам го от личен опит, защото винаги ги сравняват, винаги има такива изказвания от рода на "Той/Тя ли беше най-кадърния/кадърната/, за да го назначат или преместят или повишат, ама да, нали майка и или баща и са еди кои си....." Трябва наистина много да обичаш правото, много да се трудиш и да постигнеш резултати много по-високи от тези на родителите ти юристи, за да си извоюваш собствено име и да се оттървеш от сянката на известността на предходното поколение в семейната ти история. Човек, който не е обременен житейски по този начин не може да го разбере и не мисля, че е правилно и честно да изказва мнения!
melanie
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 12 Юни 2002, 21:20

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот toti99 » 16 Май 2009, 20:14

Укора тук е защо не са излезли мамчетата ... морала на мамчетата ...наглоста на мамчетата...безочието на мамчетата... останалото е свободни разсъждения ...

Бащичко Пенчев е излязал ...защо и мамчетата не са направили същото ...
toti99
Потребител
 
Мнения: 312
Регистриран на: 16 Апр 2006, 10:44

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот melanie » 16 Май 2009, 23:06

Много интересно ако децата на въпросните две колежки /останали в залата при гласуването/ не бяха назначени при това същото гласуване както е станало с дъщерята на председателя на ВАС/който по аргумент на противното от изводите в горното мнение може да се приеме, че има морал/, дали пак щеше да се поставя на обсъждане морала им и да има повод за плювни и пресилени /според мен, не ангажирам никого с мнението си/ квалификации за демонстрирана наглост и безочие? :roll: :wink:

...Просто разсъждавам свободно... :arrow:

..Само да допълня, че може би в случая по-скоро става въпрос за липса на такт в ситуацията от страна на двете колежки, до колкото тази дума е синоним на предвидливост досежно впечатлението, което присъствието им в залата при гласуването би оставило в околния свят. Общността има определени очаквания досежно поведението на членовете на ВСС и доколкото тези очаквания не се оправдават се намесва определението "морал", но е малко крайничко....защото пък от друга страна различните групи общности имат различни очаквания, при всички случаи има и такива, за които демонстрираното поведение не е нарушило никакви норми.... :wink:
melanie
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 12 Юни 2002, 21:20

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот system » 16 Май 2009, 23:19

В крайна сметка тези членове на ВСС не са гласували. Какъв е проблемът ? "Децата" им са се явили на (анонимен) конкурс заедно с още поне двеста души. И са били оценени добре. Класирането и назначаването е съобразно оценките. Въпросът е приключен.
Преди време имаше подобна истерия за колегата Десислава Корнезова. Някои нададоха вой, че била назначена, защото баща й бил еди кой си. А за това, че се представи перфектно на конкурса за административни съдии, се премълчаваше.
Най-лесно е да лепнеш петното на някого. Особено в България, с този манталитет.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот miriam » 16 Май 2009, 23:28

В крайна сметка не говорим за законен/незаконен избор , а за морал и етика и то в регулаторния орган , който кадрува правосъдната система.
Да не излезеш навън , а да седиш и да се кокориш срещу колегите си и да бдиш дали няма некой от другото лоби да прецака орлетата е въпрос на тепегьозлък и световъртеж и демонстративно нежелание да се съобразиш с елементарни норми и правила , за които дори не е нужно да си юрист че да го осъзнаваш.
Пенчев добре е излезъл . И аз бих излязла. И вие , колега систем-сигурна съм!
А тези двете млади колежки няма да ги жаля хич ,че били видиш ли оплюти и опетнени , тех плюнките няма как да ги стигнат с летящите им стартове.
Дано професията и животът ги направят добри юристи и човеци.
miriam
Потребител
 
Мнения: 577
Регистриран на: 30 Апр 2007, 08:17

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот system » 16 Май 2009, 23:50

И аз бих излязла. И вие , колега систем-сигурна съм!

Аз изобщо няма да позволя на моите да припарят до съдебната система, преди да напусна или да се пенсионирам. Дано не си забравя приказките, но това възнамерявам. Ако разбира се, се заинтересуват от професията юрист.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот sarbijanac » 17 Май 2009, 01:10

Eххххх,дали ще дойде пак някога това време от 90-те години,когато съдии и прокурори захвърляха всичко и ставаха адвокати :wink: :wink: :wink:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот donna » 17 Май 2009, 06:46

:wink: Прочетох цялата тема и кой крив и кой прав няма да коментирам.
Съмнения винаги ще има до деня в който отговора на казусите не започнат да се публикуват и участниците да имат право да им се преразгледа работата.
До деня ,в който не биде премахнат устния изпит , защото там винаги ,ако са решили да те отрежат ще го направят.
Въпосът за мен не опира дори до морал ,какво толкова ,че някой останал в залата , а друг бил излязал , нищо. То и нищо не е станало . Ако не бяха деца на членове на ВСС , нямаше въобще темата да се дискутира .
Нямаше да се доскутира ,и ако изпитите се провеждаха така ,че да имаше няква прозрачност. От как съществуват изпитите по начина по -който се провеждат съмнения винаги е имало и ще продължава да има и да са храна за медиите докле не се променят. При едни "прозрачни изпити " някой би ли се занимавал с факта кой кой е и кой бил в залата и кой бил излязъл.
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот sokrat » 17 Май 2009, 07:31

В България е традиция още от Освобождението на държавна служба да се назначават много връзкари.Просто такъв е българския манталитет.Специално за съдебната система всички знаем за какво става въпрос,но някои се правят на паднали от Марс.Пък сравнението между фермерите и юристите направо е върха на сладоледа.Прави ми впечатление,че винаги най-умни и кадърни са децата на висши магистрати.Учил съм право заедно с две такива деца-ставаха за смях пред колегите с глупостите,които плещеха.И сега са съдийки-да са живи и здрави.
sokrat
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 22 Фев 2006, 20:32

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот judex » 17 Май 2009, 15:53

[quote="system"]В крайна сметка тези членове на ВСС не са гласували. Какъв е проблемът ? "Децата" им са се явили на (анонимен) конкурс заедно с още поне двеста души. И са били оценени добре. Класирането и назначаването е съобразно оценките. Въпросът е приключен.
Преди време имаше подобна истерия за колегата Десислава Корнезова. Някои нададоха вой, че била назначена, защото баща й бил еди кой си. А за това, че се представи перфектно на конкурса за административни съдии, се премълчаваше.
Най-лесно е да лепнеш петното на някого. Особено в България, с този манталитет.
Колега, Вие сигурен ли сте, че не са гласували?Предполагам, че не очаквате майките им да кажат друго.Какво са правили на заседанието тогава?Може би са следили дали няма случайно някой от другите няма да гласува против назначенията.Оценяването действително е добро, друг е въпросът доколко отговаря на действителността предвид предварителната информация, която са имали изпитващите.Едва ли е сериозна да мислите, че ако заслужават средна или добра оценка, ще я получат.Що се отнася до оплюването, не мисля, че е неоснователно - поразровете се из нета и ще се запознаете с други интересни факти - писмо на избрани младши магистрати, в което изказват възмущение от назначение на колега, избран за следовател и без да се е явявал на конкурс за магистрати и затова как Табанджова е получила обезщетение, поради това, че е постъпила във ВСС.
judex
Младши потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: 13 Май 2009, 19:56

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот ivan_lawyer » 17 Май 2009, 16:41

Не разбирам скандала. За да станеш съдия се изискват доста професионални умения плюс това да изградиш доста аскетно поведение в общественият живот.

Общо взето съдията и правото в момента се превръщат в това, което преди беше църквата - в един обществен отдушник и т.н. Няма нужда сега да се събират угарките от свещите и да се правят нови свещи - на всички е ясно, че няма задгробен живот, но това е як бизнес. Сега пък в момента, хората искат реални резултати, но не от Исус или от Богчо, а от реални хора - защото не можеш да ме убедиш, че съседът ми наводнява апартамента, защото Бог е създал фугите в панелния апартамент. Ето защо живеем в ново време и по един или друг начин трябва да се оправяме сами - тоест хора на хора.

Затова професията на съдията е важна - за да окачестви примерно, окабеляването на жилищните комплекси като незаконно и да постанови вкопаването и т.н. на кабелните оператори, се изисква смелост и т.н.

Сега, няма лошо, че се лансират децата на съдиите - все пак се изгражда нова номенклатура, за което беше ясно, че ще стане, няма по-добър измислен начин - да се предадат уменията от майка на дъщеря, особено каменното изражение в зала, пуфтенето, изражението на отегченият баща-съдия трябва да залегне от по-преди в сина и т.н.

Освен това, предвид да не променяме статуквото, може да се помисли и за унаследяване, без юридически изпит и дори без образование на отрочетата.

Ох, дано се разпадне Европейският съюз, час по-скоро, та да си отдъхнеме, или поне да въведат ваканцията от юли до септември + полудневен работен ден и разбира се, държавна субсидия за всеки адвокат. За да ме молят по коридорите да оправим работата във съдебната вакханалия и да ми говорят - в "Адвокатите ни е надеждата, нека спрем това безумие", считай колко е кръвното на народа, след поредните социални експерименти.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот system » 17 Май 2009, 20:39

Оценяването действително е добро, друг е въпросът доколко отговаря на действителността предвид предварителната информация, която са имали изпитващите.Едва ли е сериозна да мислите, че ако заслужават средна или добра оценка, ще я получат.

Може и да сте прави. Оценяването няма да коментирам - вероятно няма да бъде безпристрастно от моя страна.
Преди три години се явих на конкурс за административен съдия. Смятах се за подготвен - работих тази материя пет години. Не станах - не ми стигнаха 10 стотни. Вместо мен назначиха колежка, чиито качества всички оценяват като твърде посредствени. После ми казаха, че колежката, която ме "измести", се хвалила, че намерила страхотна връзка, с която се "уредила". Но това е само слух. Иска ми се да вярвам, че не е така. Не бих понесъл мисълта, че конкурсите са компрометирани, а с мен са се подиграли :wink:
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron