начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот portokal » 17 Май 2009, 20:50

Систем, не знам хвалила ли се е колежката ти (може и да се е "уредила", но чак да се хвали...), обаче съм сигурна, че ти от опит знаеш как една клюка, мине ли през клюкарника, така се изменя, че накрая не можеш да я познаеш. Нали си чел приказката за перцето и кокошката на Андерсен...
Да не говорим пък как се зараждат клюките. При това далеч не винаги злонамерено. :D Има хора, на които просто им иде отръки да пускат фалшиви и да видоизменят истински клюки, без дори да се усещат, че го правят. 8)
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот system » 17 Май 2009, 21:01

Затова уточних - слух. А и честно казано, дори да е истина, не ме интересува. За мен въпросът е приключен. Както е приключен и сега въпросът с назначаването на "потомствените" юристи. Пожелавам им да се представят добре.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот donna » 17 Май 2009, 23:01

:D Темата е продължение на весникарската ,нищо особенно . Лошото е ,че една правна тема от който и да е раздел не се развива така както една клюкарска тема за начесване на езиците!
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот djalma » 19 Май 2009, 14:53

Браво на Пенчев :D
Обаче, колеги, не забравяйте, че неговата дъщеря не е участвала в крайното красиране, защото на писмения е изкарала под 4,50... така, че за какво говорим?
djalma
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 12 Дек 2007, 23:43

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот djalma » 19 Май 2009, 14:54

Всъщност, грешка. Извинявам се.
била е допусната до крайно класиране, но не е достигнал балът...
djalma
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 12 Дек 2007, 23:43

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот ivan_lawyer » 21 Май 2009, 21:58

На 6 адвоката им излизам насреща - не че е нещо трудно, навремето бях още по-добър.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот kostadin.iordanov » 02 Окт 2009, 15:33

СЪДЕБЕН ШЕФ БЕ НАЗНАЧЕН ПРИ СКРИТ КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ

Зет на член на ВСС оглави съда в Костинброд

Зетят на Сребрина Христова от Висшия съдебен съвет Ивайло Иванов, който бе съдия в Пирдоп, бе избран вчера за председател на Районния съд в Костинброд.

Роднинската връзка между члена на ВСС и съдията не е отбелязана в декларациите им за конфликт на интереси, видя "Сега". ...

След като представи концепцията си, Иванов получи подкрепата на председателя на ВАС Константин Пенчев. Той разказа, че кандидатът е бил съдебен помощник във ВАС (където съдийстваше и Сребрина Христова, преди да стане член на ВСС) ...

2.10.2009 г.
http://www.segabg.com/online/new/articl ... id=0000401
kostadin.iordanov
Потребител
 
Мнения: 646
Регистриран на: 20 Яну 2007, 14:59

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron