начало
САК: Подбор на съдебни медиатори сега ще опорочи делата, по които ще се проведе медиация САК: Подбор на съдебни медиатори сега ще опорочи делата, по които ще се проведе медиация

отчаяна молба за помощ - Публична администрация

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


отчаяна молба за помощ - Публична администрация

Мнениеот juliana_bg » 18 Май 2009, 15:12

Жестоко, непотворимо и безперделно много ми трябват всякакви материали за държавен изпит по публична администрация в СУ. Ще съм невероятно благодарна на всеки, който може да даде едно до няколко рамена.
Мейлът ми е tochka_bg@yahoo.com

Предварително силно благодаря
juliana_bg
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Май 2009, 15:09

Re: отчаяна молба за помощ - Публична администрация

Мнениеот satir » 19 Май 2009, 06:50

Лекции1

Лекции2

Лекции в замунда

не разбирам, защо не питате гугъл, връща доста неща.....
http://www.youtube.com/watch?v=CZo12LIWqYw
Аватар
satir
Активен потребител
 
Мнения: 1984
Регистриран на: 15 Мар 2007, 16:56
Местоположение: те тукa те...

Re: отчаяна молба за помощ - Публична администрация

Мнениеот juliana_bg » 19 Май 2009, 09:55

че питах чичко гугъл, питах. ама както се забелязва там има основно курсови работи и реферати. А аз се надявах някой да си е поръчал например разработки по съответните въпроси от конспекта, които да си закупя хихихи. Тоя тест е нещо невероятно идиотско - питат те що е плурализъм и трябва ОПРЕДЕЛЕНИЕТО ПО УЧЕБНИКА!

Но ето част от нещата, по които имам затруднения, най-вече заради гръмовното им формулиране

1. Обществото - мрежа от социални отношения.
Социоеволюция и социоконструиране. Социални статуси и социални роли. "Социалната снежинка"

2. Обобщен модел на обществено функциониране и
развитие - подсистеми и взаимодействие. "Рулетка на живота". Регионални, национални и глобални
измерения.

10. Корпоративна власт и управление. Понятие за
организационна власт в частния и публичния сектор. Властни сили и властен потенциал - институционални и персонални измерения. Управленски статут -
функционални задължения, права и отговорности. Типове власт. Корпоративизъм, лобизъм и корупция.

а това пожелателно - ...19. Принципи на стратегическото управление. Стратегии и публични политики.

37. Мотивация и управление: поведенческа и дейностна мотивация; структура на мотивите; индивидуална, групова и организационна мотивация;
мотивация и стимулиране; "борба на мотивите" и мотивационен избор.

38. Елементи на структурата на управлението на човешките ресурси

39. Методи за подбор на кадри в организацията

От десет години вися в парламента и мога да си говоря и на сън по тия въпроси, но си мисля, че не искат това, което знам, а това, което са написали
juliana_bg
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Май 2009, 15:09

Re: отчаяна молба за помощ - Публична администрация

Мнениеот juliana_bg » 20 Май 2009, 08:53

е винаги съм виждала конспекти, много ясно. но това не ми пречи да се дразня. защото по темите мога да си говоря, знам дори последните законови промени, нали ми минават покрай мен. но от мен не се иска това, а "определение за екология" например. за пореден път се убеждавам в безсмислието на образованието у нас - ако отидеш в чужбина направо от скамейката....жална ти майка. НООООООООООООООО нямам материали, пфу пфу пфу
juliana_bg
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Май 2009, 15:09


Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron