начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Призовкар

Дискусии на тема съдебната власт в България


Призовкар

Мнениеот sisi19 » 03 Юни 2009, 21:33

.
Последна промяна sisi19 на 31 Окт 2010, 17:40, променена общо 1 път
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Призовкар

Мнениеот plamen_penev » 03 Юни 2009, 22:34

Не съм срещал срок, но истината е, че не съм и търсил. Не се съмнявайте, обаче, че въззивната страна ще си получи призовката навреме за да се яви в с.з. Като знаете, че срока на получаване е не по-късно от една седмица до заседанието и знаете датата на която то е насрочено, можете да си го изчислите сама sisi19 :)
Споко! Това изобщо не е ваш проблем. Лично съм виждал как съдът налага глоби на призовкари за неявяване на страна по тяхна вина! Може да позакъснеят с обявлението за окончателното решение, но вашия човек ще си получи призовката за самото дело навреме!
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Призовкар

Мнениеот sisi19 » 04 Юни 2009, 09:39

.
Последна промяна sisi19 на 31 Окт 2010, 17:40, променена общо 1 път
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Призовкар

Мнениеот ivan_lawyer3 » 04 Юни 2009, 09:57

Гражданинът Пламен Пенев е лице, представящо се в амплоа на адвокат, но поради причина, че никога не е учил в университет и никога не е придобивал квалификация Юрист, респективно правоспособност, тоест няма адвокатски права, същият говори от позицията на човек, който твърди, че може да спре влак с мисълта си (разбира се, не изключвам себе си от тази категория - засега спирам само трамвай).

По този повод се чудя и мая, защо съм учил един път 2 години, за да кандидатствам Право, един път 5 години семестриално, 1 година правоспособност, 1 година стаж, чирак-сервиз, 9 години практика като адвокат, за да ми коментирате съдебната система.

Че призовките се бавят, бавят се. Но добрият адвокат се съвещава отрано, посещава съдът, депо призовки и се консултира с началника на призовкарите, съветва се с връчителя и така.

По едно дело с бившите Мултиглуп, връчихме толкова светкавично призовките на клиентите, че им паднаха шапките от страничния вятър.

Поздрави,
Триумфатор Волев
ivan_lawyer3
Потребител
 
Мнения: 336
Регистриран на: 01 Ное 2008, 20:33

Re: Призовкар

Мнениеот sisi19 » 04 Юни 2009, 10:28

.
Последна промяна sisi19 на 31 Окт 2010, 17:41, променена общо 1 път
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Призовкар

Мнениеот plamen_penev » 04 Юни 2009, 11:40

ivan_lawyer3 каза:
По този повод се чудя и мая, защо съм учил един път 2 години, за да кандидатствам Право, един път 5 години семестриално, 1 година правоспособност, 1 година стаж, чирак-сервиз, 9 години практика като адвокат

Браво! Имате законно основание за гордост! Велик сте! Жалко обаче, че майка ви и баща ви са пропуснали да ви дадат елементарно възпитание... Тогава щяхте да бъдете неотразим и без хапчета!
Прочее за подобен случай моят любим Станислав Лем каза: То не бе дуене, не бе чудо!" (цитирам по памет)
sisi19, възможно е и да не съм ви разбрал... Моля уточнете:
Казвате:
От своя страна РС е необходимо да изпрати препис на въззивната ни жалба до ответната страна,която в тридневен срок от получаването им може да направи възражения, както и да посочи нови доказателства.

За кого са предназначени тези нови доказателства? За РС или за ОС?
Това че ще ви забавят делото в ОС призовкарите е съвсем отделен въпрос...
Последна промяна plamen_penev на 04 Юни 2009, 11:49, променена общо 1 път
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Призовкар

Мнениеот ivan_lawyer3 » 04 Юни 2009, 11:48

Взимаш 50 лева, купуваш една каса бира и я слагаш пред входа на адреса.

Намираш телефона и се обаждаш на призовкаря, като се стараеш да изглеждаш развълнувана.

Казваш, че имаш да получаваш призовка, като молиш за среща.
Като се видите с призовкаря му обясняваш да връчи призовката, иначе ще вдигнеш голям шум.
Но всеки район е спицифичен.
Имай предвид, че касата бира е за мен, а не за призовкаря.

За кой адресен район става въпрос - Център, квартали, села извън града.

Но имай предвид, че не може без професионалист, връчвал съм призовки и на измамници и на лихвари и на тимаджии и на тираджии и на гумаджии.

Проблеми няма, всеки сам си казва има или няма.
ivan_lawyer3
Потребител
 
Мнения: 336
Регистриран на: 01 Ное 2008, 20:33

Re: Призовкар

Мнениеот plamen_penev » 04 Юни 2009, 11:50

Ей го! Съвет в стил "Взимаш 50 лева, купуваш една каса бира"...
Винаги готов! :lol:
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Призовкар

Мнениеот huligan » 04 Юни 2009, 12:13

ivan_lawyer3 написа: Гражданинът Пламен Пенев е лице, представящо се в амплоа на адвокат, но поради причина, че никога не е учил в университет и никога не е придобивал квалификация Юрист, респективно правоспособност, тоест няма адвокатски права, същият говори от позицията на човек, който твърди, че може да спре влак с мисълта си (разбира се, не изключвам себе си от тази категория - засега спирам само трамвай).


Адвокат си ivan_lawyer3. Чел си експертизи. Знаеш, че това е диагноза. Аз съм нещо като изследовател на явлението "П.П." и констатирам възходящи тенденции - скоро ще може планета да спира с мисълта си. 8)
Аватар
huligan
Потребител
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Окт 2007, 16:53

Re: Призовкар

Мнениеот sisi19 » 04 Юни 2009, 13:09

.
Последна промяна sisi19 на 31 Окт 2010, 17:42, променена общо 1 път
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Призовкар

Мнениеот sisi19 » 04 Юни 2009, 13:15

.
Последна промяна sisi19 на 31 Окт 2010, 17:42, променена общо 1 път
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Призовкар

Мнениеот plamen_penev » 04 Юни 2009, 16:11

sisi19 каза:
Ееее, аз потърсих съвет и помощ, вие го обърнахте на майтап :lol:

Не sisi19! Не сме го обръщали на майтап... Поне аз не бих си позволил да се майтапя с нечии притеснения.
Но нима вие не познавате известните тук на всички спамъри huligan (само погледнете какво мисли сам за себе си!) и ivan_lawyer3? Поразгледайте им постингите. Там ще намерите обиди към участниците, неясно защо толерирани простащини, разкази за отдавна минали времена, "бирени" идеи и други подобни подигравки към питащите ... всичко друго, но не и помощ към вашия проблем...
И понеже не смятам да влизам повече тук, искам да ви кажа пак това, което исках да ви кажа: не се притеснявайте! Проблемите, протакането, а и незаконосъобразните произнасяния в нашия съд са нещо обикновено... трябва да го приемете като част от света около нас. Не можете да му повлияете. Вашата цел е въззивното производство! Просто се подгответе добре за него, огледайте всички пунктове отвсякъде сама и в дискусия с адвоката си, анализирайте загубата в първа инстанция - не е изключено тя да се дължи и на адвоката ви (не особено рядко явление!), заредете се с търпение и... чакайте.
Това исках да ви кажа. Успех!
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Призовкар

Мнениеот babyfoot » 04 Юни 2009, 18:54

plamen_penev написа:
sisi19 каза:
Ееее, аз потърсих съвет и помощ, вие го обърнахте на майтап :lol:

Не sisi19! Не сме го обръщали на майтап... Поне аз не бих си позволил да се майтапя с нечии притеснения.
Но нима вие не познавате известните тук на всички спамъри huligan (само погледнете какво мисли сам за себе си!) и ivan_lawyer3? Поразгледайте им постингите. Там ще намерите обиди към участниците, неясно защо толерирани простащини, разкази за отдавна минали времена, "бирени" идеи и други подобни подигравки към питащите ... всичко друго, но не и помощ към вашия проблем...
И понеже не смятам да влизам повече тук, искам да ви кажа пак това, което исках да ви кажа: не се притеснявайте! Проблемите, протакането, а и незаконосъобразните произнасяния в нашия съд са нещо обикновено... трябва да го приемете като част от света около нас. Не можете да му повлияете. Вашата цел е въззивното производство! Просто се подгответе добре за него, огледайте всички пунктове отвсякъде сама и в дискусия с адвоката си, анализирайте загубата в първа инстанция - не е изключено тя да се дължи и на адвоката ви (не особено рядко явление!), заредете се с търпение и... чакайте.
Това исках да ви кажа. Успех!

Уф, този човек няма спирка! Верно си верва, че спира влака с мисъл!
babyfoot
Потребител
 
Мнения: 136
Регистриран на: 28 Юни 2007, 16:10
Местоположение: некъде в...BG


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron