начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Филипинка в България

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Филипинка в България

Мнениеот shlosera » 29 Май 2009, 17:29

Здравейте,

Имам следното запитване относно пребиваването на приятелката ми в България. Тя е филипинка и решихме да се установим за постоянно в България. Тя никога не е идвала тук и за сега не знам какво трябва да уговорим за нейния безпроблемен престой. Въпроса ми е какъв е най - лесния път за нейното пристигане и установяване тук? Какви документи трябва да бъдат осигурени? Как би могла да си търси работа? Ако сключим брак, това би ли помогнало? Ако си намери работа за постоянно, ще се гарантира ли престоя й? Разбирате, че разходите по едно пътуване до Филипините са доста големи и за това бих искал всички документи и условности да бъдат уредени предварително. Ще бъда благодарен, ако някой ми даде смислен съвет. Прочетох доста неща относно проблемите на смесените семейства в България и чак сега се замислям, че нещата не са толкова прости в нашата страна.

Предварително благодаря за помоща.
shlosera
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Май 2009, 16:48

Re: Филипинка в България

Мнениеот satir » 29 Май 2009, 18:26

/satir
p.s. shloser, имаш ли нещо общо с това: Shloser ?
http://www.youtube.com/watch?v=CZo12LIWqYw
Аватар
satir
Активен потребител
 
Мнения: 1984
Регистриран на: 15 Мар 2007, 16:56
Местоположение: те тукa те...

Re: Филипинка в България

Мнениеот shlosera » 31 Май 2009, 11:30

satir написа:/satir
p.s. shloser, имаш ли нещо общо с това: Shloser ?

Хехе... имам нещо общо със сигурност, но за съжаление от разсеяност ли от какво ли, загубих домейна и сега ще го чакам да се освободи в края на декември отново.
Тебе Сатире, се сещам много добре от къде те познавам ;) Ако може да получа някаква информация ще е много полезно за мен. Просто искам да знам тези неща предварително. Не бих искал да се изненадам на някое гише... все пак знам къде живеем...
shlosera
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Май 2009, 16:48

Re: Филипинка в България

Мнениеот satir » 03 Юни 2009, 21:10

shlosera написа:
satir написа:/satir
p.s. shloser, имаш ли нещо общо с това: Shloser ?

Хехе... имам нещо общо със сигурност, но за съжаление от разсеяност ли от какво ли, загубих домейна и сега ще го чакам да се освободи в края на декември отново.
Тебе Сатире, се сещам много добре от къде те познавам ;) Ако може да получа някаква информация ще е много полезно за мен. Просто искам да знам тези неща предварително. Не бих искал да се изненадам на някое гише... все пак знам къде живеем...

много ми е кеф, здрасти!
едит: нема ного шлосери из нетя... :D *аси колко тесен се оказва www
ама ква готена звездичка турих а...!!!
http://www.youtube.com/watch?v=CZo12LIWqYw
Аватар
satir
Активен потребител
 
Мнения: 1984
Регистриран на: 15 Мар 2007, 16:56
Местоположение: те тукa те...

Re: Филипинка в България

Мнениеот nikiboy » 08 Юни 2009, 21:57

Варианта е сключване на граждански брак.

Но първо трябва тя да дойде тук, тоест има нужда от виза за гостуване, да се ожените, да се прибере да си вземе виза Д, след което вече като дойде тук няма нужда да се прибира. Плащате 5 години по 500лв такса по Тарифа 4 на МВР, след което може да получи постоянно пребиваване и да не плащате таквиа такси. Ако ви се роди дете, като родител на български гражданин може веднага да получи постоянно пребиваване.
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Филипинка в България

Мнениеот shlosera » 10 Юни 2009, 00:33

Ясно! Това и аз предполагах, че така трябва да стане. Обаче, задължително ли е да се прибере във Филипините? Ако има транзитна виза за Турция например, би ли могла да кандидатства от посолството на България там? Така или иначе няма българско посолство или консулство (само почетно такова) във Филипини и се налага пътуване до Виетнам или Индонезия за интервю? Това ще ми бъде много полезно кто информация.
shlosera
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Май 2009, 16:48

Re: Филипинка в България

Мнениеот nikiboy » 10 Юни 2009, 23:32

Виза Д се бави над месец. Надали транзитната й виза за Турция ще важи толкова дни.
пример:
Тя идва с виза С ( гостуване, туризъм ) , запазвате дата, жените се. Отивате в Турция, подавате за виза Д, след което на границата не я псукат в Бг, визата вече е невалидна, дори и да има дни, защото е с едно влизане. Не съм напълно сигурен отмениха ли, че виза Д се издава само от държавата където е националността на лицето. Попитайте във външно министерство -в нета има техни телефони.
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Филипинка в България

Мнениеот shlosera » 24 Авг 2011, 17:12

Здравейте,
Бях пропуснал да споделя опита си и крайния резултат след като всичко вече е минало.
За най - лесно решихме да се оженим във Филипините. На основание брак с български гражданин, дадоха на съпругата ми, виза Д, за която чакахме отговор два месеца и половина. Вече една година живеем в България, тя работи и вече мислим за наследници. Оказа се че това е най - лесното решение, което са го направили и други двойки.
В момента се налага да помагаме на някои хора с подобни случаи като нашия, с информация и се замислям, че наистина сме минали дълъг път и чакането на края наистина си е струвало.
Поздрави
shlosera
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Май 2009, 16:48

Re: Филипинка в България

Мнениеот nikiboy » 24 Авг 2011, 20:35

Освен да ви пожелаем дълъг семеен живот, май няма какво друго.
Нещата относно чужденците не са трудни, просто трудно се достига до информацията. В този технологичен век, все още компютрите и информацията в интернет на държавните институции е .. "в дивия запад" :wink:
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Филипинка в България

Мнениеот shlosera » 24 Авг 2011, 22:55

nikiboy написа:В този технологичен век, все още компютрите и информацията в интернет на държавните институции е .. "в дивия запад" :wink:

До този момент не се бях сблъсквал пряко с администрацията. Само бях чувал това и онова по телевизията. Убедих се на 100% че след като пристъпиш прага на почти всички институции се връщаш във времето, когато в магазина ни продаваха бельо увито в амбалажна хартия, продавачката беше облечен със синя престилка и за телевизор се записвахме година преди да си го купим. В тези модерни времена на лесен достъп до всяка информация, там времето е спряло...
shlosera
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Май 2009, 16:48

Re: Филипинка в България

Мнениеот nikiboy » 31 Авг 2011, 23:07

За съжаление "ТАМ" обаче е лицето на държавата.
Една от основните причини е, че всеки си урежда следващия, като обикновено и титуляра и наследника хабер си нямат от това, което се очаква от тяхната длъжностна характеристика.
Да сме живи и здрави, първите 100 години ще е така :mrgreen:
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

как да наемем филипинка за работа

Мнениеот lusi-187 » 16 Ное 2011, 18:39

как можем да си наемем филипинка за работа в кьща ако някои знае моля да каже
lusi-187
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Ное 2011, 18:09

Re: как да наемем филипинка за работа

Мнениеот justmy » 30 Ное 2011, 10:02

lusi-187 написа:как можем да си наемем филипинка за работа в кьща ако някои знае моля да каже

:lol: :mrgreen: :!:
Принцип от римското право е по-добре десет виновни на свобода, отколкото един невинен в затвора. У нас нагласите са обратни. Съдебна система" - разбирай система, която трябва да бъде съдена.
Аватар
justmy
Потребител
 
Мнения: 325
Регистриран на: 16 Окт 2009, 16:03
Местоположение: пред Съдебната палат(к)а

Re: Филипинка в България

Мнениеот grg_bsn » 10 Фев 2012, 05:21

shlosera написа:Здравейте,
Бях пропуснал да споделя опита си и крайния резултат след като всичко вече е минало.
За най - лесно решихме да се оженим във Филипините. На основание брак с български гражданин, дадоха на съпругата ми, виза Д, за която чакахме отговор два месеца и половина. Вече една година живеем в България, тя работи и вече мислим за наследници. Оказа се че това е най - лесното решение, което са го направили и други двойки.
В момента се налага да помагаме на някои хора с подобни случаи като нашия, с информация и се замислям, че наистина сме минали дълъг път и чакането на края наистина си е струвало.
Поздрави


Бих желал да науча повече подробности,защото моя случай е същия.Къде се проведе интервюто за виза Д?
Колко време чакахте за издаването и?
Имам и друго питане.Очаквам дете,което ще се роди на територията на филипините,а аз съм на територията на трета държава.Ако някой може да сподели каквато и да е информация,ще съм благодарен!
grg_bsn
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Фев 2012, 05:07

Re: Филипинка в България

Мнениеот eurolinker » 12 Мар 2012, 16:43

Имам и друго питане.Очаквам дете,което ще се роди на територията на филипините,а аз съм на територията на трета държава.Ако някой може да сподели каквато и да е информация,ще съм благодарен!

И какво е питането ви в частта, която съм копирал от поста ви?
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55

Re: Филипинка в България

Мнениеот freebird » 02 Окт 2015, 11:52

И аз, и предполагам много други хора търсят информация по тоя повод. Всичко е свързано с много разходи, затова моля да опишете вариантите, по които мога да сключа брак с филипинка по-подробно и ориентировъчно какви биха били и разходите. Благодаря ви предварително!
freebird
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Окт 2015, 11:43

Re: Филипинка в България

Мнениеот saseda77 » 21 Ное 2016, 16:40

shlosera написа:Здравейте,
Бях пропуснал да споделя опита си и крайния резултат след като всичко вече е минало.
За най - лесно решихме да се оженим във Филипините. На основание брак с български гражданин, дадоха на съпругата ми, виза Д, за която чакахме отговор два месеца и половина. Вече една година живеем в България, тя работи и вече мислим за наследници. Оказа се че това е най - лесното решение, което са го направили и други двойки.
В момента се налага да помагаме на някои хора с подобни случаи като нашия, с информация и се замислям, че наистина сме минали дълъг път и чакането на края наистина си е струвало.
Поздрави


Здравей!

На мен ми предстои същото, живот и здраве така, че може ли да дадеш подробности, моля :)
Ще съм ти много благодарен!

Един приятел ме насочи към сключване на брак в българското посолство в Ханой, понеже бракът щял да бъде български и т.н. А пък аз като писах на посолството ни в Ханой, от там ми отговориха, че трябало много документи, и тя да имала освен това и документ, че този брак се признава във Филипините и жената от посолството ме посъветва също за брак във Филипините...
saseda77
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Ное 2016, 16:21
Местоположение: Байерн

Re: Филипинка в България

Мнениеот bongraff13 » 23 Май 2019, 09:25

Пожелавам ви щастие
bongraff13
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Май 2019, 09:10


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron