начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Срокове по ЗЗДН

Дискусии на тема съдебната власт в България


Срокове по ЗЗДН

Мнениеот sisi19 » 11 Юни 2009, 16:30

Здравейте отново,
Обжалваме решение на РС по ЗЗДН.В отговор на отсрешната страна по въззивната ни жалба РС е дал срок от 2 семици. Въпроса ми е - по кой закон текат сроковете? По ЗЗДН -Чл. 17 ал.(3) Районният съд изпраща препис от жалбата с приложенията на другата страна, , както и да посочи [url]която в тридневен срок от получаването им може да направи възражения[/url]нови доказателства. След изтичане на този срок жалбата заедно с приложенията и възраженията се изпраща на окръжния съд. , или по ГПК -чл.263 ал (1) След като приеме жалбата, съдът изпраща препис от нея заедно с приложенията на другата страна, [url]която в двуседмичен срок[/url]от получаването им може да подаде отговор на жалбата. За отговора се прилагат съответно разпоредбите на чл. 259, ал. 2 - 4, чл. 260, т. 1, 2, 4 и 7 и чл. 261.
Ще Ви бъда много благодарна, ако някой може да ми даде точен и бърз отговор.
С уважение: Сиси19
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Срокове по ЗЗДН

Мнениеот sisi19 » 11 Юни 2009, 17:54

Извинявам се, но пак ще попитам имали някой от тези 29 прегледа на темата, компетентен по въпроса ми???? Влагодаря.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron