начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот vitobrazi » 07 Май 2009, 20:31

Искам да ви кажа за една фирма "Стеалита" ако случайно ги видите бягайте далеч по голями лъжци и не професионалисти няма вервайте ми :evil:

Другото лице от което трябва да внимавате се казва Николай Геров "уж" ВиК специалист боже опази, плюнка и половина.

Ако искате да си купите сглобяема къща избягвайте лицето "Явор" от фирма БГ КАЩИ, само ще гледа как да ви вземе парите без да го интересува качеството.
vitobrazi
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Май 2009, 20:19

Re: Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот idv129 » 21 Юли 2009, 23:51

Строителна фирма за метални конструкции и сглобяеми къщи в село Слънчево на 15 км от ВАРНА в страни от магистралата Варна - София с управител Светлогор а може и да си е сменил името знаели човек - не искайте нищо и не слушайте нищо а само стойте по възможност най далече. Преди фирмата се казваше БЪРСИ.
Последна промяна satir на 22 Юли 2009, 05:56, променена общо 1 път
Причина: пишете на кирилица
idv129
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Юли 2009, 23:26

Re: Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот georgi07 » 22 Юли 2009, 16:47

Строителствоот като вид услуга е със същото качество, на каквото са и другите услуги в България.Аз в кабинета съм се окачил следния надпис:Като знам какви адвокати има ме е страх да отида на доктор.
Няма смисъл да очаквате повече.
georgi07
Потребител
 
Мнения: 357
Регистриран на: 02 Авг 2006, 11:44

Re: Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот silvia_22 » 02 Авг 2009, 20:31

Строителна фирма "Солотекс БГ", ЕООД - собственик и единствен "работник" в повечето време Пенко Мерков. Единствен работник, тъй като не плаща на служителите си, отделно само лъже, завлича с пари и краде материали от обекта!

Ако някога ви попадне с оферта или ви го предложат - бягайте максимално далече!

Той освен с груб строеж, се занимава и с довършителни работи, а последно искаше да се занимава със сглобяеми къщи.

Ако някой има съмнения, с удоволствие ще дам повече детайли. Този човек заслужава след толкова лъжи и кражби, които сътвори, повече да не си намери работа!!!!
silvia_22
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Юли 2009, 14:46

Re: Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот hidden » 02 Авг 2009, 20:38

Барбуков...
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот zori55 » 03 Авг 2009, 09:37

Какво за Барбуков , поясни ?
zori55
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Юли 2009, 14:35

Re: Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот dar_59 » 07 Авг 2009, 14:51

В Добрич и по морето от скоро се е появила "строителна" фирма, коята наричя себе си "голям инвеститор". В строежа, срещу прозорците ми е, всички вътрешни за апартаментите стени са от гипсокартон. Цените, които иска са 650 евро на кв.м. Името е "ВИТ" ЕООД.
dar_59
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Авг 2009, 13:57

Re: Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот boss4o » 21 Авг 2009, 22:16

Трябва да стоите по-далеч от лицето Огнян Каменов и съпругата му Марияна(с фирма 'ОМЕГА',и двамата са архитекти)от гр.Варна,ТОТАЛНИ мошенници са.Трябваше на време да се възползвам от услугите на адвокат,но нали знаете какво се случва,когато някой Ваш близък човек(в случаят моят тъст :( )гарантира за съответните лица.Загубих маса време и нерви,за парите да не говорим!!!!!!
boss4o
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Авг 2009, 21:50

Re: Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот paren » 18 Сеп 2009, 21:09

Една от фирмите които да не доближавате е Стилнет ЕООД - строителна фирма която не плаща на работниците си. Един от тези работници съм и аз, вече мина доста времи от момента в който трябваше да ми изплатят възнаграждението но уви не стана. Най- лошото обаче е, че въпросната фирма всява респект и може да заблуди доста хора, както се случи с мен. Не знам до колко хора ще достигне този коментар но се надявам да съм бил полезен, че направо ми е дошло до гуша от такива фирми в този бранш, крайно време е хората да се опомнят, че не са длъьни да пълнят гушите на разните собственици на фирми фантоми в случая уважаемия г-н Румен Сергиев...
paren
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 20:57

Re: Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот terca55 » 17 Окт 2009, 06:50

Една от фирмите които да не доближавате е СТРОЙ 1-ЕООД- строителна фирма която не плаща на работниците си. Едни от тези работници сме и ние 15 човека с по 1000 лева эа получаване, вече мина доста време – 4- месица от момента в който трябваше да ни изплатят възнагражденията но уви не стана. Най- лошото обаче е, че въпросната фирма всява респект и може да заблуди доста хора, както се случи с нас. Не знам до колко хора ще достигне този коментар но се надявам да съм бил полезен крайно време е хората да се опомнят, че не са длъжни да пълнят гушите на разните собственици на фирми фантоми в случая уважаемия г-н Мирослав ИВАНОВ...
terca55
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Окт 2009, 06:37

Re: Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот boricvetkov » 13 Дек 2012, 21:08

silvia_22 написа:Строителна фирма "Солотекс БГ", ЕООД - собственик и единствен "работник" в повечето време Пенко Мерков. Единствен работник, тъй като не плаща на служителите си, отделно само лъже, завлича с пари и краде материали от обекта!

Ако някога ви попадне с оферта или ви го предложат - бягайте максимално далече!

Той освен с груб строеж, се занимава и с довършителни работи, а последно искаше да се занимава със сглобяеми къщи.

Ако някой има съмнения, с удоволствие ще дам повече детайли. Този човек заслужава след толкова лъжи и кражби, които сътвори, повече да не си намери работа!!!!

За съжаление все още има доста такива некоректни хора.
boricvetkov
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Дек 2012, 18:58
Местоположение: Варна

Re: Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот delyanlilov » 09 Фев 2013, 16:35

:evil: СИТИ ДЖЕНЕРАЛ. Просто нямам думи. Строят измекярски, пестят от качеството на материалите, гаранционната поддръжка без коментар. ТРИ ГОДИНИ подред ми протича покрива, идват, закърпват нещо и на следващата година пак протича на същото място.

Последния път като се обадих и им обясних, че за мен три години да не могат да оправят един и същи проблем е некадърност те МЕ НАПСУВАХА !!!

Някой да знае свестен адвокат, защото не виждам друг начин да си потърся правата?
delyanlilov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Фев 2013, 16:33

Re: Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот merimeri » 11 Ное 2014, 13:23

Олицетворение на изключителна некоректност - строителна фирма "Пробилдинг"ЕООД - гр.Пловдив с управители Светослав Цольов и Костадин Бандев. Каквато и цена да договорите с тях това няма никакво значение, защото при финализиране на сделката, така наречените "мъже" изведнъж променят мнението си и се оказва, че сте чакали известен период от време с убедеността, че имате нянаква договореност за някаква сделка. Това обаче се случва само когато отсреща стоят истински бизнесмени, хора с опит в професията си. Случааят с тази фирма не е такъв
merimeri
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Ное 2014, 13:16

Re: Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот bgarch » 11 Ное 2014, 21:29

На интересна тема се натъквам. Групово отрицание на некачествени строители. Де да беше така лесно това нещо... ей така да ги отсеем, всеки, който е останал недоволен от нещо и хоп- в списъка. :roll:

Не че няма некоректни строители, има, ама така няма как да стане. Защото има поне толкова некоректни възложители, които със сигурност биха написали тук, че не те самите, ами строителите са били некоректни.
И Възложителят, и Строителят са участници в строителния процес със свои задължения и права. Практиката ме е научила, че в огромен брой от случаите именно възложителите не са си изпълнили задълженията както трябва, а после обвиняват строителите за неща, които са били тяхно задължение. Така че по- внимателно...

Само за протокола- аз НЕ СЪМ СТРОИТЕЛ И НЕ ПЕЧЕЛЯ ОТ СТРОИТЕЛСТВО. Просто съм вътре в тази каша и наблюдавам процесите малко отстрани. :D
Изображение
bgarch
Потребител
 
Мнения: 873
Регистриран на: 03 Окт 2010, 14:53

Re: Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот brghtm » 14 Май 2018, 11:51

Не се доближавайте до Миан консулт ЕООД! Работят некачествено, закъсняват със сроковете, а после по всевъзможни начини се опитват се да избегнат отговорностите по договор - договорени условия, неустойки, гаранция. Започват да обвиняват, да лъжат и да мажат, покриват се и т.н...
brghtm
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Май 2018, 11:38

Re: Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот vlado_borisov » 27 Май 2019, 10:51

Здравейте,

Бих искал да споделя лошия си опит с вас и евентуално да предпазя някой друг от същата грешка. Става дума за некоректен строител в София (и по-скоро в околността). Август 2017г. наехме за груб строеж Емил Василев Бачков, 0886125556, и неговата бригада (има и фирма "СТИЛИЯНА - ЕМ" ЕООД). Представя се, че е от Смолян, всъщност е от Неделино. Главната причина да пиша е, че когато ние търсихме мнение за него в Интернет, такова нямаше и решихме, че щом никой не предупреждава за него, означава че е „читав“. Но по-вярна се оказа поговорката: „ За него или добро, или нищо“. При среща с него показва обекти на някакъв етап, на които е сигурен, че няма да се срещнете с Инвеститора.
Ще се опитам да синтезирам: изключително некоректно отношение, не особено добро изпълнение (докъдето стигне), протакане (с месеци), лъжи, взимане пари напред за закупуване на материали на „по-изгодни“ цени (реално не се купува нищо, няма и собствен склад, както твърди), груб език, изнудване, зарязване на обекти и още куп „качества“, които не искате вашият строител да притежава. И всичко това в градация с напредване на времето, набъбване на взетите пари, и успоредно на вашето изчерпващо се търпение и наивност. За съжаление малко късно научихме за поведението му и на други обекти – става дума дори за зарязани обекти и в най-начален стадий, има и завършени, които е трябвало после да се преправят от други строители и навсякъде си е позволявал подобно арогантно поведение. На думи иначе, той е оправял съсипани обекти, спасявал е клетите хора от некоректни строители...
Схемата е: в началото нещата що-годе вървят добре, ходят по-често на обекта, случват се някакви неща, омайва с разни приказки и обещания, искат се пари за това и онова... Колкото повече обаче успява да напредне с парите (да получи повече аванси, уж за материали и други), толкова по-нарядко и по-малобройни са посещенията, докато накрая се оказва, че ходи един човек до един-два пъти седмично и то не за цял ден („колкото да се вижда, че има движение“, споделиха работниците му). Качеството на работа намалява със същото темпо.
В нашия случай, когато разбра, че кранчето е спряло и, че трябва да докара всичките предплатени материали и, че няма да получава повече аванси, дойде един ден и си обра подпори и кофраж и заряза обекта в окаяно състояние и с широкоразтворени врати. Ще добавя само, че обектът по договор (въобще не му пука за договора) трябваше да е готов за 4месеца на груб строеж със зидария, а след повече от година беше на 2/3 и с нито една тухла, дори и доставена, и нямаше изгледи да приключи скоро.
(Ако въобще това може да го извини дори и малко, мога да кажа, че след като за обещаните 4 месеца не успя да затвори дори основите, ние замразихме обекта за по-малко от 3 месеца, докато мине по-неприятната част от зимните месеци).
Няма да занимавам повече с нашия случай, само ще дам съвет: Ако все пак решите да работите с Емил Бачков - 0886125556, просто му плащайте на свършена работа, без аванси – той със сигурност сам ще се откаже, защото „нямало да работи без пари напред“ (не че в другия случай работи).
Надявам се да съм бил полезен на някого! Защото тъжната истина е, че няма кой да защити интересите на Инвеститора – слаба правосъдна система, пасивна и разединена гилдия на строителите в България... А загубените средства, време и най-вече нерви си остават за ваша сметка, освен ако не потърсите други начини за „правосъдие“, но истината е, че не си заслужава, а и най-вероятно не сте такива хора, щом са ви подбрали да „работят“ с вас такива строители като Емил Бачков.
И все пак съдбата си знае работата
Успех!
vlado_borisov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Май 2019, 10:49

Re: Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот tochotocho » 15 Фев 2020, 20:06

Схемата е стандартна. Но ако работиш с ФИРМА, то фирмата трябва да има средства- да си достави материалите, да извърши строителството и на съответния етап-завършеност да се разплатим! и да продължим! Доверяваме се- авансово плащане, пари за материали и после от СТУДЕНАТА ВОДА!
Имах такъв случай. Дойдоха на оглед- ще съборим старата къща, почистване на терена, съответно изкопи, и т.н. Казвам -съгласен ,представиха ми сметка/оферта. Съгласен! Събаряне, чистене на терена , изкопи, наливане фундамент и плащам! за извършеното. А, то събарят старата къща и изчезват ! Нагло заявиха- кой ще финансира този етап. Казвам ВИЕ ФИРМАТА. Ако сте фирма, значи имате финансови възможности, Така и не се договорихме. Искат си авансово, яко плащане и после ГОНИ МИХАЛЯ!
Съвет- проверявайте за фирмата - не за отзиви, а за финансово състояние. Ако ЕООД има в с/ка 5-10 лв. кажи му ЧАО! Това са кухи фирми!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот gocheto » 21 Апр 2020, 21:59

Ей този "хубавец" с тел. +359878777304 и име Илия (поне така ми се представи при започване на работа, но във Facebook го открих като Кирил Маринов - https://www.facebook.com/kiril.marinov.796 ) и фирмата му МИК БИЛД РУСЕ ЕООД, с която "печели" общински поръчки на занижени цени, не ми се разплати на обект в с.Лозенец, общ. Царево, на който той бе главен изпълнител за извършване на ремонт на сградата на почивната станция на ВКС!

След като му завърших работата, за която ме нае, той отложи приемането и плащането й с предтекст, че не я бил актувал към възложителите(което, не е правилно и справетливо, защото все пак той като главен изпълнител, е длъжен да приема и разписва протоколи на свой подизпълнители) и те не са му я приели и платили. Отлагаше и се криеше през целия период, докато течака ремонтните дейности, сменяйки различни бригади до завършването на ремонта.

След 4 месеца уговорки, увъртания и отлагания, той просто ми заяви че няма да ми плати, защото и на него не са му платили някаква част от протокола, поради забележки по работаа, които той нямал желание да отстранява - и които некасаещи пряко мен и моята работа!

Схемата, според мен е, че колегата подбива цените на офертите си за общински поръчки, за да ги спечели и след това наваксва със загубите като не плаща на под изпълнителите, което за жалост е практика в цяла България без контрол!
gocheto
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Апр 2020, 21:35

Re: Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот razotevs » 08 Окт 2020, 21:39

Искам да споделя горчив опит с МИАН Консулт ЕООД от Люлин.

Това е една фирма, която горещо препоръчвам да не доближавате за нищо на света освен ако не желаете да попаднете на психично болен самотен човек.

Строи се бавно, некачествено и на цени далече от договореното. При опит да прекратя договора започна тормоз на мен и моето семейство, изпращане на клошари на обекта, пращане на цигани да разбиват и крадат, оплаквания в полиция по абсолютно несъществуващи обвинения.

Явно има познати в прокоратурата и опитва да пресира по всеки възможен начин бил той легален или не. Направете си услуга и бягайте далече от този психопат и измислената му фирма.
razotevs
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Окт 2020, 21:31

Re: Строителни фирми и хора които да не доближаваме!!!

Мнениеот stella_petkova » 09 Окт 2021, 12:11

Ако в търсене на фирма за довършителни ремонти случайно попаднете на фирма Момпала ЕООД, НЕ препоръчвам да работите с нея.
Първоначално фирмата с лекота печели доверието на клиента. Но довършителният ремонт ще ви излезе скъпо, бавно, некачествено и посредствено изпълнен. В последствие ще се появят допълнителни разходи поради липсващия на фирмата професионализъм и поради икономията на материали. Занимаваща се уж от двадесет години с цялостни довършителни ремонти, фирмата уви не може да направи качествено едно елементарно отсичане и обръщане при латексиране, да окачи без наклон плот за баня с мивка, да сложи правилно релса на таван, да нивелира гардероб и други елементарни дейности, които трябва да ги може дори и прохождащ майстор. Явно за тези години фирмата е натрупала опит в манипулацията на клиента и в начините за измама. Ако имате изисквания за по-качествена и професионална работа, ще Ви бъде отговорено с грубо и арогантно отношение и ще изчезнат както материали, така и резервни части на мебели и уреди.
Цените, на които работи фирмата, не са ниски - по-високи от средните на пазара, но за тези цени ще получите много ниско качество и липса на професионално отношение. Първоначалните обещания за съвети за довършване на апартамента (които фигурират като услуга и в техния сайт) ще се окажат празни обещания, като няма да получите никакви съвети за интериорното довършване.
stella_petkova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Окт 2021, 12:09


Назад към Строителство и регулация


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron