начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот advokat__nikolov » 20 Юни 2009, 14:24

Вчера бях на гости на една приятелка от СУ. По едно времи ми каза ела с мен до Юридическия да взема един протокол. Викам и тамън
ще ме заведеш в юридическата библиотека. Мале не можаха да ме изкарат от там. Казах на библиотекарката да ми извади цялата библиография на пеналистиката до 1945 г. Даде ми един справочник със студии, статии и монографии(учебниците съм ги изчел) Извадих творчеството на Жабински, Кулев и Долапчиев. Даже ми разрешиха да ги изкарам и преснимам. Ангажирах три ксерокса. Върнах се и...продължих. Намерих и две ценни монографии на Гиндев, които исках отдавна да прочета.

После се върнах до ксероксите до СУ да зема нещата. Мале трите ксерокса ме ошушкаха. Аз съм се заплеснал....бяха хиляди страници. :D

:)"Гражданският иск в наказателния съд" на Божия професор. :)
Последна промяна advokat__nikolov на 20 Юни 2009, 14:34, променена общо 1 път
advokat__nikolov
 

Re: Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот system » 20 Юни 2009, 14:33

Ти откри Америка !!! :wink:
Библиотеката на СУ - ЮФ не е уникална - тя е изключителна. Но за съжаление нас - "дъртите" ни пускат там само в петък :D
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот advokat__nikolov » 20 Юни 2009, 14:41

От другата учебна година там ще бъда по цял ден.

Тия от благоевградската юридическа библиотека искат мноо пари. Не дават да изнасяш, а и за ксерокопиране искат майка си и баща си. То май само на Бойчев книгите са там :)
advokat__nikolov
 

Re: Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот system » 20 Юни 2009, 15:29

advokat__nikolov написа:От другата учебна година там ще бъда по цял ден.

Тия от благоевградската юридическа библиотека искат мноо пари. Не дават да изнасяш, а и за ксерокопиране искат майка си и баща си. То май само на Бойчев книгите са там :)

Хи хи хи ... Мисля, че някой го цитира тук скоро - Бойчев де. Как беше: Правната норма е атомът в молекулата на правото, брънката във веригата на правото, а правото било изградено от молекули, като веществото от норми ... или май беше обратното :lol: :lol:
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот advokat__nikolov » 20 Юни 2009, 17:37

С уважение към Бойчев, но книгите му са най-слабата юридическа литература, която съм чел. Даже съм сигурен, че Атанас Семов, Кристиан Таков и Юрий Кучев (все доктори) са по-образовани от него.
advokat__nikolov
 

Re: Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот ivan_lawyer3 » 20 Юни 2009, 19:26

Ах, как заспах сладко един път в Юридическата библиотека, ма направо с хъркане. Две момиченца се съсаха да се смеят - без звук разбира се.

Обаче текста беше с много цитати и с немски термини - нещо от рода на "Arbait, arbait", то от желязо да си - няма как да не заспиш.

Впрочем, от Бойчев имам точно 6 добри спомена.
Междувпрочем последното му гадже беше от Своге - но то оттогава минаха поне 3 дни, сега не знам.

Все пак е професор, вярно не е съдия или милионер като мен, но е точен, макар и многолистов.
ivan_lawyer3
Потребител
 
Мнения: 336
Регистриран на: 01 Ное 2008, 20:33

Re: Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот chadel » 21 Юни 2009, 23:22

advokat__nikolov написа:От другата учебна година там ще бъда по цял ден.

Тия от благоевградската юридическа библиотека искат мноо пари. Не дават да изнасяш, а и за ксерокопиране искат майка си и баща си. То май само на Бойчев книгите са там :)


Да не се местиш в СУ адвокате? :D Какво стана с прехваления ПИФ, не те ли кефи вече или каква е причината? :wink:
chadel
Потребител
 
Мнения: 649
Регистриран на: 12 Апр 2006, 20:10

Re: Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот chadel » 04 Авг 2009, 23:28

Адвокате, бързо ме измъквай брате! :lol: Кажи де, местиш се в СУ или какво?
chadel
Потребител
 
Мнения: 649
Регистриран на: 12 Апр 2006, 20:10

Re: Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот advokat__nikolov » 05 Авг 2009, 02:37

chadel написа:Адвокате, бързо ме измъквай брате! :lol: Кажи де, местиш се в СУ или какво?



Какво те кара да мислш така :D
advokat__nikolov
 

Re: Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот chadel » 05 Авг 2009, 11:04

advokat__nikolov написа:От другата учебна година там ще бъда по цял ден.
chadel
Потребител
 
Мнения: 649
Регистриран на: 12 Апр 2006, 20:10

Re: Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот advokat__nikolov » 05 Авг 2009, 16:17

Просто ще използвам библиотеката на университета. Нали сме на 80 км, а и Union Ivkoni возят студентите почти без пари.

Ако видиш много хора около библиотеката - значи съм там :D
advokat__nikolov
 

Re: Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот ivan_lawyer3 » 05 Авг 2009, 16:41

Днес една гражданка в съда прави справка на гишето в деловодството. Обаче запушила яко деловодството - ни-напред, ни-назад.

Като й казвам дежурната фраза "Адвокат нямате ли", тя отговаря с дежурния отговор "Аз съм по-добра от всеки един адвокат".

Завърза се непринуден разговор, с цъкане и примляскване.

Оказва се - жената е филолог.

Най-ми дойде на сърце фразата й - "То излизат всяка година по хиляда юристи, кой знае кой къде е завършил".

И като ми се откри - защото много мразя точно тази фраза - както и елитарната пудра и други такива.

А очите й едни хитри-хитри.

Викам й - "Ало, аз съм приет право с литературна тема - "Родът, семейството и човекът в романа "Железният светилник". Изградил съм прекрасна връзка за онтогенезата и ендогенезата, казано двадесет години по-късно, добър литератор бях.

После, след двадесет минути, пак същата госпожа - отново хитра-хитра на гишето - "Ние сме с един инцидентен установителен иск тука, бяхме на ВКС, сега е втората фаза на делбата".
ivan_lawyer3
Потребител
 
Мнения: 336
Регистриран на: 01 Ное 2008, 20:33

Re: Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот chadel » 05 Авг 2009, 19:12

advokat__nikolov написа:
Ако видиш много хора около библиотеката - значи съм там :D


Това феновете ти ли се очаква да бъдат? :lol:
chadel
Потребител
 
Мнения: 649
Регистриран на: 12 Апр 2006, 20:10

Re: Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот ivan_lawyer3 » 05 Авг 2009, 20:13

Не се карайте, все пак Николов е половин адвокат - щом има воля и точност - има успех.

Повечето милионери са направили парите си само с воля и точност.
ivan_lawyer3
Потребител
 
Мнения: 336
Регистриран на: 01 Ное 2008, 20:33

Re: Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот Гост. » 05 Авг 2009, 22:48

"Ние сме с един инцидентен установителен иск тука, бяхме на ВКС, сега е втората фаза на делбата".

:roll: :mrgreen:
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот ivan_lawyer3 » 05 Авг 2009, 23:18

Една гражданка в съда това каза - то на адвокатите Ви е елементарна работата -трънта-прънта.

Аз си мисля - така е, ама ако имам Вашите нерви и Вашите пари.

Накрая така се разделихме - мисловно - тя взе моята работа, аз взех (нищо не взех).
ivan_lawyer3
Потребител
 
Мнения: 336
Регистриран на: 01 Ное 2008, 20:33

Re: Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот advokat__nikolov » 12 Авг 2009, 23:18

chadel написа:
advokat__nikolov написа:
Ако видиш много хора около библиотеката - значи съм там :D


Това феновете ти ли се очаква да бъдат? :lol:



Дам :D
advokat__nikolov
 

Re: Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот green87 » 25 Авг 2009, 13:18

Адвокат Николов не съм го видяла за тези 3 години нито веднъж в правната читалня на ЮЗУ, кой ли му е казал каква литература има там? Относно скъпото снимане с 5лв карта можеш да снимаш 100 листа двустранно.
green87
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Авг 2009, 12:40

Re: Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот chadel » 28 Авг 2009, 00:32

advokat__nikolov написа:
chadel написа:
advokat__nikolov написа:
Ако видиш много хора около библиотеката - значи съм там :D


Това феновете ти ли се очаква да бъдат? :lol:



Дам :D


Силно се съмнявам :lol: Стига с тоз твоя егоцентризъм, няма на какво отгоре.
chadel
Потребител
 
Мнения: 649
Регистриран на: 12 Апр 2006, 20:10

Re: Юридическата библиотека на ЮФ при СУ е уникална.

Мнениеот advokat__nikolov » 02 Сеп 2009, 06:11

green87 написа:Адвокат Николов не съм го видяла за тези 3 години нито веднъж в правната читалня на ЮЗУ, кой ли му е казал каква литература има там? Относно скъпото снимане с 5лв карта можеш да снимаш 100 листа двустранно.


И какво да правя там. Един ден отивам в тая библиотека с колега да търсим Петко Венедиков, който, разбира се, го нямаше, и тая от библиотеката ми вика да чакам навън колегата си щот карта съм немал и немам право да изчакам колегата да намери Петко Венедиков. Тая ми вика дай 2 лева за дневен престой и изчакай колегата си тук, иначе напусни. Аз и казах да върви ...... си буквално.
Абе в СУ ми дадоха да изнеса да преснимам литература от 1920 г , тая наща такса престой иска. Айде, ...... ти.

Та не беше чувала за Венедиков. Кой знае горката отде е чела. Знае там за Бойчев, Лялев и разни други такива, дето не лъхат въобще на наука. Ти пък Венедиков ще ти знае, който беше винаги на първия ред с мен на упражненията по Вещно право.

100 лв за Венедиков ще дам, ако трябва, 2 лв на оная нема да дам.

Всички учебници, които ме интересуват си ги купувам, ако са в наличност.
Ще дам 30, 50 лв за учебник, 2 лв на оная нема да дам и 1 ст. не бих и дал. Опулила ми се и заповедничи да напусна. Хаха.
advokat__nikolov
 

Следваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron