начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци

Дискусии на тема съдебната власт в България


Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци

Мнениеот gudio » 23 Окт 2009, 02:00

8) Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци
http://www.monitor.bg/article?id=218857
22 Октомври, 2009
Пазарджишкият адвокат Георги Керелов е изпратил писмо до председателя на Европейската комисия Жозе Барозу, в което го сезира за опасни пътни знаци, монтирани в родния му град и застрашаващи живота на хората. Адвокатът, който е специализирал европейско право и държи кантора и в Париж, е подал жалба и в местната районна прокуратура и настоява магистратите да разследват община Пазарджик за престъпна небрежност. Повод за протеста са пътни знаци, поставени на възлови кръстовища в Пазарджик, които са с остри ръбове, режеща ламарина и са окачени на 1,5 метра от земята. Така указателните табели вместо да са в услуга на гражданите, крият риск за живота им, защото пешеходците масово се удрят в тях, пресичайки улиците или минавайки по тротоарите.
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Едно доста обективно мнение за работата на съда

Мнениеот GeorgiKERELOV » 23 Окт 2009, 09:49

gudio написа:8) Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци
http://www.monitor.bg/article?id=218857
22 Октомври, 2009
Пазарджишкият адвокат Георги Керелов е изпратил писмо до председателя на Европейската комисия Жозе Барозу, в което го сезира за опасни пътни знаци, монтирани в родния му град и застрашаващи живота на хората. Адвокатът, който е специализирал европейско право и държи кантора и в Париж, е подал жалба и в местната районна прокуратура и настоява магистратите да разследват община Пазарджик за престъпна небрежност. Повод за протеста са пътни знаци, поставени на възлови кръстовища в Пазарджик, които са с остри ръбове, режеща ламарина и са окачени на 1,5 метра от земята. Така указателните табели вместо да са в услуга на гражданите, крият риск за живота им, защото пешеходците масово се удрят в тях, пресичайки улиците или минавайки по тротоарите.


И аз чух "новината" и тъкмо се чудех, къде да я залепя тази изрезка. :D Може би бай Гъдьо има някаква идея, ако междувременно не отлежава в някоя болница след неочаквана любовна среща с подобен пътен "знак", защото се оказа, че такива бръсначи са поникнали навсякъде, та дори под кабинетите на министрите, които уж ги "регулират" с разни наредби и други подобни ? :roll:
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: нова тема

Мнениеот GeorgiKERELOV » 23 Окт 2009, 14:04

А, хубаво, ето я и новата тема: "нова тема". :D Та за какво по-точно ще се говори по нея, защото засега е без указателно заглавие ? :roll:
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: нова тема

Мнениеот huligan » 23 Окт 2009, 14:51

GeorgiKERELOV написа: Та за какво по-точно ще се говори по нея, защото засега е без указателно заглавие ? :roll:


Как за какво? На теб е посветена - "Керелов-Барозу". Действай!
Аватар
huligan
Потребител
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Окт 2007, 16:53

Re: Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци

Мнениеот balance » 23 Окт 2009, 21:58

GeorgiKERELOV написа:Пазарджишкият адвокат Георги Керелов е изпратил писмо до председателя на Европейската комисия Жозе Барозу, в което го сезира за опасни пътни знаци, монтирани в родния му град и застрашаващи живота на хората.

Това малко прилича на реклама. Макар че изречението, което го следва, си е направо антиреклама:
GeorgiKERELOV написа:подал жалба и в местната районна прокуратура и настоява магистратите да разследват община Пазарджик за престъпна небрежност.

Само на Керелов може да хрумне гениалната идея, че юридическо лице (Керелов, не знам дали знаеш, но общината е ЮЛ) може да прояви "престъпна небрежност". :wink: Вероятно според Керелов общината като ЮЛ следва да носи и наказателна отговорност.
balance
Потребител
 
Мнения: 122
Регистриран на: 27 Май 2008, 16:01

Re: Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци

Мнениеот gudio » 24 Окт 2009, 00:22

8) Не съм вещ в общностното право като д-р Керелов, но бегло ми се мотае из главата нещо от "общообразователните ми екскурзийки" ( :wink: така ги наричаше един виден тукашен участник, който ни напусна... в смисъл форума, де) - помня само казуса: "...забързано претичвайки между сградата на... :roll: н`ам си коя европейска институция, забързан за друга сграда на друга ЕС-институция :roll: ... действието май в Брюксел ще да се е развивало, млад еврократ тряска с ръба на твърдото "дипломатически куфарче", пълно с важни евро-документи в ... :cry: слепоочието малко детенце..", това, естествено "при и по повод" :cry: служебните "общностни" задължения... Била е ангажирана отговорността на тогавашната ЕИО на основание аналогично на чл.49 или как там беше... ЗЗД :mrgreen:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци

Мнениеот zidaromazach » 24 Окт 2009, 00:52

Има ли го на картата това Пазарджик? Звучи като арпаджик. Сигурно са виден земеделски район. От друга страна явно, че радиацията там яко действа и надали нещо вирее. Освен тикви може би.
zidaromazach
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 18 Юли 2006, 13:44

Re: Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци

Мнениеот hidden » 24 Окт 2009, 02:36

gudio написа:8) Не съм вещ в общностното право като д-р Керелов, но бегло ми се мотае из главата нещо от "общообразователните ми екскурзийки" ( :wink: така ги наричаше един виден тукашен участник, който ни напусна... в смисъл форума, де) - помня само казуса: "...забързано претичвайки между сградата на... :roll: н`ам си коя европейска институция, забързан за друга сграда на друга ЕС-институция :roll: ... действието май в Брюксел ще да се е развивало, млад еврократ тряска с ръба на твърдото "дипломатически куфарче", пълно с важни евро-документи в ... :cry: слепоочието малко детенце..", това, естествено "при и по повод" :cry: служебните "общностни" задължения... Била е ангажирана отговорността на тогавашната ЕИО на основание аналогично на чл.49 или как там беше... ЗЗД :mrgreen:

Чл. 288 от Договора за Европейската общност.
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци

Мнениеот gudio » 24 Окт 2009, 03:18

zidaromazach написа:Има ли го на картата това Пазарджик? Звучи като арпаджик. Сигурно са виден земеделски район. От друга страна явно, че радиацията там яко действа и надали нещо вирее. Освен тикви може би.

E, айде сега - не четете статията :wink:
Пазарджишкият адвокат Георги Керелов е изпратил писмо до председателя на Европейската комисия Жозе Барозу, в което... Адвокатът, който е специализирал европейско право и държи кантора и в Париж, е подал жалба

Народът го е казал: "Нерде Pazar-джик, нерде Par-иж" (тук следва фото-шоп на "La Tour Eiffel" с портрет на кмета Тодор Попов - мой позабравил ме приятел :lol:, не че и аз съм го търсил последните десетина години... )
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци

Мнениеот plamen_penev » 24 Окт 2009, 09:00

От всичките тези подкоци и клоунади срещу колегата (по форум!) GeorgiKERELOV, на мен ми стана ясно, че той, освен че защитава правата на сънародници в евросъдилищата има и силно развито гражданско чувство и в Родината, а дюлдерина е просто една не само зле възпитана, но и твърде ограничена ... ъъъ... особа... На какво ги учат днес децата в училище!? :roll:
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци

Мнениеот gudio » 24 Окт 2009, 14:31

plamen_penev написа:... а дюлдерина е просто една не само зле възпитана, но и твърде ограничена ... ъъъ... особа... На какво ги учат днес децата в училище!? :roll:

:?: :roll: Това "дюлдерина" нито Гугъл, нито Уикипедия можа да ме просветли какво значи :?:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци

Мнениеот REVOLUTION » 24 Окт 2009, 15:00

gudio написа:
plamen_penev написа:... а дюлдерина е просто една не само зле възпитана, но и твърде ограничена ... ъъъ... особа... На какво ги учат днес децата в училище!? :roll:

:?: :roll: Това "дюлдерина" нито Гугъл, нито Уикипедия можа да ме просветли какво значи :?:


Според мен , разглеждайки никовете , всъщност Пенев е искал да напише "дюлгерина". :D :wink:
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци

Мнениеот GeorgiKERELOV » 24 Окт 2009, 16:17

balance написа:
GeorgiKERELOV написа:Пазарджишкият адвокат Георги Керелов е изпратил писмо до председателя на Европейската комисия Жозе Барозу, в което го сезира за опасни пътни знаци, монтирани в родния му град и застрашаващи живота на хората.

Това малко прилича на реклама. Макар че изречението, което го следва, си е направо антиреклама:
GeorgiKERELOV написа:подал жалба и в местната районна прокуратура и настоява магистратите да разследват община Пазарджик за престъпна небрежност.

Само на Керелов може да хрумне гениалната идея, че юридическо лице (Керелов, не знам дали знаеш, но общината е ЮЛ) може да прояви "престъпна небрежност". :wink: Вероятно според Керелов общината като ЮЛ следва да носи и наказателна отговорност.


Много чудно какво ли е имал предвид този мой съименник под "престъпна небрежност" като престъпление. Някой да е чел въпросната жалба ? :roll:

А пък това за община, която щяла да бъде подсъдима, направо не го разбирам. :oops: Моля форумните специалисти да разяснят. 8)

zidaromazach написа:Има ли го на картата това Пазарджик? Звучи като арпаджик. Сигурно са виден земеделски район. От друга страна явно, че радиацията там яко действа и надали нещо вирее. Освен тикви може би.


Тук още едно мътно понятие изплува: арпаджик. Моля форумните специалисти за пояснение също и за него. :P
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци

Мнениеот plamen_penev » 24 Окт 2009, 19:50

GeorgiKERELOV каза:
Тук още едно мътно понятие изплува: арпаджик. Моля форумните специалисти за пояснение също и за него.

Това са дюлгерски (така е REVOLUTION, грешка на ръката...) понятия, GeorgiKERELOV. Като не знае юридически, позва което му е по душа човека... Не я разбирате вие тази наука :lol: 'що не последвате примера на gudio... На - той човека от гугъла се просвещава... и от укито... Там е върха на нАуките днес!
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци

Мнениеот GeorgiKERELOV » 26 Окт 2009, 10:21

Ало, авторът на темата къде се скри ? Така и не разбрахме, за какво точно ще му е темата. :roll:

Иначе встъплението от участниците дотук беше много добре. :D
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци

Мнениеот gudio » 26 Окт 2009, 10:47

plamen_penev написа: Като не знае юридически, позва което му е по душа човека... Не я разбирате вие тази наука :lol: 'що не последвате примера на gudio... На - той човека от гугъла се просвещава... и от укито... Там е върха на нАуките днес!

:cry: Ами, не ми остана време да отскоча до Народната библиотека, но пък разчитах, че plamen_penev ще ме просветли.
GeorgiKERELOV написа:Ало, авторът на темата къде се скри ? Така и не разбрахме, за какво точно ще му е темата

8) Тук съм, Доктор Керелофф, моля да имате предвид, че не съм имал намерение да пускам нова тема, просто си позволих да направя достояние поредната Ви брилянтна изява на правозащитник и радетел за обществена безопасност и публично здраве... :oops: Имайте предвид, че се опитах да предупредя кмета Попов (ама не си дига телефона) бързо да отстрани "les non-conformités", тъй като му е бедна фантазията КОЙ се е захванал с него и какво ли чака бедната ни България :shock: - вероятно поредната наказателна процедура по линия на ЕК, intentée от Вашия, предполагам личен познайник и стар приятел г-н Барозу. :? :cry: Пък ако се окаже, че въпросните "перильозни", така да се каже, знаци са монтирани с европейски пари :shock: :?: :!: Мале-олеле, въх... :cry: Апелирам към Вашето снизхождение, Докторе, дайте шанс на Община Пазарджик и на бедната ни родина - те ще се поправят :cry: :!:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци

Мнениеот GeorgiKERELOV » 26 Окт 2009, 11:22

gudio написа:Имайте предвид, че се опитах да предупредя кмета Попов (ама не си дига телефона) бързо да отстрани "les non-conformités", тъй като му е бедна фантазията КОЙ се е захванал с него и какво ли чака бедната ни България :shock:


Ех, какви сме си мишки и мишоци. :D Та даже и подмазвачи... Хоп, да сме "предупредили" веднага "кмета Попов", та да не станело лошо с пътните знаци ..... :cry: Ама защо ли пък точно в този решителен момент той "не си дига телефона" ? :roll:

То за нас, мишките и мишоците, опасност от пътните знаци няма - освен за някой мишок-гигант, който надвишава 1.50 м, та да си блъска муцуната в тези знаци .... на излизане от мишата си дупка (а може и за някоя подскоклива мишка - шампионка по скок на височина :D ).

А пък за този "кмета Попов", ако е същият, се чу, че когато някакъв си "журналист" от местния "вестник" отишъл при него "да му търси сметка" за същите тези пътни знаци (защото по закон май той отговаря за тях в населената зона), той му казал, че е запознат с проблема, защото той също ........ се бил блъснал един ден в такъв знак, та сега и той също търсел на кого да се оплаче. :D

Докъде я докарахме накрая, да идват от чужбина да ни оправят и пътните знаци, за да се осигури пространство за безопасен растеж на мишките .... и мишоците .... :oops:
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци

Мнениеот REVOLUTION » 26 Окт 2009, 12:02

Аз често ходя в Пазарджик на гости , но понеже не излизам много , много в града и не съм обърнал внимание на знаците.Обаче сега се запали любопитството ми и следващия път ще разгледам внимателно.Иначе историята за кмета дето си ударил главата и той ме разби , много е смешна..... :lol: :lol: :lol: :lol:
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци

Мнениеот portokal » 26 Окт 2009, 12:20

Аз съм се блъскала в пътен знак. За пръв път ми беше преди доста години в Русия - много е гадно. 8) Затова да помогнем на колегата Керелов (било оригинал или съименник) за един неизчерпателен списък на опасните знаци. А и на кмета - да не стане накрая да си дължи обезщетение сам на себе си, като пострадал и като длъжностно лице, пряко отговорно за вредата. Почти като кюстендилския кмет, за когото писаха, че щял да бъде глобен за нарушение на вечерния час от непълнолетната му дъщеря.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Адвокат пише до Барозу за опасни пътни знаци

Мнениеот plamen_penev » 26 Окт 2009, 14:27

Установил съм REVOLUTION, portokal, че реалният живот е по-смешен от нашите представи за него. Аз пък присъствах (в галерията!) на едно дело срещу НП наложено на съсипал колата си в дупка на пътя гражданин. Съдийката с изненада пита: "Ама вие защо извикахте КАТ? И аз съм се блъскала в дупка, ама си замълчах"... цитирам приблизително, разбира се - това го няма в протокола...
Апелирам към Вашето снизхождение, Докторе, дайте шанс на Община Пазарджик и на бедната ни родина - те ще се поправят

Бедната ни Родина (не се заяждам gudio, така се пише думата Родина), ще има наистина шанс, ако са повече хората като Керелов и моя приятел с дупката на пътя и КАТ. Тогава със сигурност управляващите ще започнат да мислят преди да направят нещо, за което сме ги сложили на постовете им...
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron